Franczyzodawca chce przekonać potencjalnych partnerów brakiem opłaty wstępnej. Rozmowy z pierwszymi kandydatami już trwają.
Środa
05.07.2017
Na rynku nieruchomości rusza nowa franczyza. Co zaoferuje partnerom, by się wyróżnić?
 

Cztery biura nieruchomości tyle punktów własnych liczy obecnie sieć FSK Development. Jej właściciele podjęli decyzję, by rozwijać swój koncept poprzez franczyzę. Chcą podzielić się z partnerami know-how i doświadczeniem z biur prowadzonych w Krakowie, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu.
– Nie traktujemy franczyzy jako dodatkowego źródła przychodów dla centrali. Chcemy natomiast współpracować z małymi biurami, by umożliwić członkom sieci ograniczenie kosztów działalności, szczególnie tych związanych z dostępem do baz ofert – tłumaczy Anna Brol.

Franczyzodawca ma świadomość, że na franczyzowym rynku nieruchomości konkurencja jest spora – według Raportu o franczyzie w Polsce PROFIT system w tej branży działa 25 konceptów. Dlatego chce przyciągnąć uwagę potencjalnych partnerów niskimi kosztami uczestnictwa w sieci.
– Nie pobieramy opłaty wstępnej, a opłata miesięczna wynosi 1 tys. zł. Jej pobieranie rozpoczynamy jednak dopiero po trzecim miesiącu od przystąpienia franczyzobiorcy do sieci – mówi Anna Brol.

Przyznaje jednocześnie, że jako franczyzodawca FSK Development nie stawia przed sobą żadnych konkretnych celów, jeśli chodzi o liczbę otwarć.
– Pierwsze rozmowy z kandydatami już się toczą. Są to głównie osoby, które wcześniej nie miały doświadczenia w nieruchomościach. Chcemy jednak zainteresować naszą ofertą również obecnych właścicieli biur nieruchomości – dodaje Anna Brol.

Franczyzobiorca FSK Development powinien dysponować lokalem o powierzchni co najmniej 35 m2. Może liczyć na wsparcie franczyzodawcy w jego wyborze, wyposażeniu i remoncie, choć oczywiście koszty z tym związane pozostają po jego stronie (powinny zamknąć się w kilku tysiącach złotych). Operator sieci zapewnia też szkolenia, które pozwolą na rozpoczęcie działalności również osobom niezwiązanym wcześniej z rynkiem nieruchomości. Jak przekonuje Anna Brol, obecna koniunktura w tej branży stwarza debiutantom spore szanse.
– Niskie stopy procentowe powodują, że kredyt są tanie, a oszczędzanie na lokatach – niezbyt opłacalne. Dlatego wielu inwestorów szuka alternatywnych form lokowania kapitału i coraz chętniej wybiera nieruchomości. To oznacza więcej pracy dla agentów nieruchomości – tłumaczy Anna Brol.


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Na nieruchomościach można zarabiać w różnoraki sposób - wynajmowanie to zaledwie jedna z możliwości. Mi udało się wykręcić niezły biznes kupująć nieruchomości...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Warto określić grupę docelową. Studentów wciąż przybywa, dlatego myślę, że mieszkania położone blisko uczelni są najlepszą opcją. 2,3-pokojowe mieszkanie, pokoje...

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2017