W.KRUK decyduje się na otwarcia wyłącznie w galeriach handlowych. Jednak nie muszą one być zlokalizowane wyłącznie w największych polskich miastach.
Wtorek
03.10.2017
Marka W. KRUK szuka partnerów w mniejszych miastach, liczących poniżej 150 tys. mieszkańców. Ma do zaproponowania konkretne lokalizacje.
 

Sieć W.KRUK obejmuje dziś 107 salonów firmowych. Od niedawna marka rozpoczęła rozwój we franczyzie. W tym roku uruchomiła pierwszy franczyzowy salon w Puławach, w Galerii Zielona. Niedługo ruszy następny, w Siedlcach.
Od kilku lat obserwujemy, że konsumenci nie postrzegają już zakupów u jubilera wyłącznie w charakterze inwestycji lub prezentu na szczególną okazję – mówi Radosław Jakociuk, prezes zarządu W.KRUK. – Biżuterię traktuje się jako modny dodatek, który ma wyróżniać. Tym samym potencjał rynku jubilerskiego w Polsce wciąż rośnie.
Ten rok marka planuje zamknąć liczbą 117 salonów. Docelowo na rynku polskim widzi miejsce dla 150 sklepów firmowych.

W.KRUK decyduje się na otwarcia wyłącznie w galeriach handlowych. Jednak nie muszą one być zlokalizowane wyłącznie w największych polskich miastach. Marka chce pojawiać się również w tych mniejszych.
– Rozmawiamy z partnerami gotowymi otworzyć salon W.KRUK w miastach poniżej 150 tys. mieszkańców. Wiemy, gdzie jest potencjał dla naszego biznesu i jesteśmy gotowi pomóc franczyzobiorcom w poszukiwaniu lokalu i formalnościach. Proponujemy nawet konkretne galerie handlowe, z którymi rozpoczęliśmy negocjacje. W tej chwili oferujemy otwarcie salonu W.KRUK w następujących lokalizacjach: Tychy, Piotrków Trybunalski, Świnoujście i Ostrowiec Świętokrzyski – dodaje Radosław Jakociuk.
Salon nie może mieć mniej niż 50 m2 i musi być zaaranżowany w zgodzie ze standardami marki. Każdy partner otrzymuje projekt aranżacji lokalu oraz wsparcie w realizacji jego wykończenia. Koszt inwestycji to ok. 350 tys. zł. Nie ma opłaty licencyjnej. Szacunkowy zwrot z inwestycji to dwa lata.
Szukamy partnerów z doświadczeniem w prowadzeniu działalności handlowej, najchętniej ze znajomością rynku odzieżowego lub akcesoryjnego segmentu premium – podkreśla prezes zarządu W. KRUK. Warunkiem współpracy są również gwarancje bankowe, czyli stabilność finansowa potencjalnego franczyzobiorcy.
Franczyzodawca zapewnia m.in. szkolenia marketingowe, sprzedażowe, bieżący nadzór regionalnego menedżera sprzedaży. Salon franczyzowy włączony zostaje w ogólnopolski system oprogramowania i korzysta z bieżącego wsparcia działów sprzedaży, logistyki, produktu oraz marketingu. Salony korzystają tez na ogólnopolskich akcjach promocyjnych marki, prowadzonych w różnych mediach. W tym roku ambasadorem W.KRUK została Martyna Wojciechowska.