Raport o franczyzie w Polsce 2018 jest doskonałym źródłem informacji dla obecnych i potencjalnych organizatorów systemów franczyzowych, agencyjnych i partnerskich. Jeśli tworzysz swoją firmę franczyzową, wiedza z raportu pomoże Ci lepiej poznać rynek i uniknąć błędów, które popełnili dawcy licencji w ostatnich latach.
 

Zarządzający sieciami franczyzowymi będą mogli dzięki raportowi przeanalizować zmiany zachodzące w ich branży i lepiej dostosować swoje systemy do wymagań potencjalnych partnerów. Publikacja zawiera szczegółowe opisy poszczególnych branż, w szerszym niż dotychczas zakresie. Autorzy kompleksowo określili nowe tendencje na rynku franczyzy i agencji. Raportu został przygotowany przez ekspertów z firmy doradczej PROFIT system.

W publikacji szczegółowo przedstawiono m.in.: ogólny opis i specyfikę rynku, nawiązujący także do firm, organizacji, mediów i najważniejszych wydarzeń związanych z franczyzą i sieciami agencyjnymi, prognozy, perspektywy rozwoju, szczegółową analizę powiązań franczyzowych w poszczególnych branżach, która została poszerzona w najnowszej edycji o informacje ogólne o branży oraz o wiadomości z rynku franczyzy,
szczegółową klasyfikację sektorów, pozwalającą na dokładne dostosowane analiz do poszczególnych systemów oraz zaobserwowanie nowych prawidłowości na rynku, nowe tendencje, zmiany, wraz z ich przyczynami, dynamikę i strukturę branżową jednostek biorców licencji i własnych, dynamikę i strukturę systemów franczyzowych i agencyjnych, inwestycje biorców licencji franczyzowych i agencyjnych,
opis działalności inwestorów zagranicznych i ich udziału w rynku, skalę, kierunki i sposoby ekspansji zagranicznej polskich systemów franczyzowych, przyczyny niepowodzeń w działalności franczyzowej w Polsce i zagranicą. Wyniki badań zostały zaprezentowane na 27 wykresach i w 11 tabelach oraz szczegółowo opisane na ponad 100 stronach Raportu o franczyzie w Polsce 2018. Corocznie opracowywana od 2001 roku publikacja jest największym kompendium wiedzy o rynkach systemów franczyzowych i agencyjnych w Polsce.