Myślisz franczyza, mówisz PROFIT system

Przyjaciele i wspólnicy / Michał Wiśniewski i Arkadiusz Słodkowski, założyciele PROFIT system.
Środa
19.12.2018
Po 20 latach od powstania PROFIT system stał się największą europejską firmą doradczą wyspecjalizowaną we franczyzie. Obsługuje klientów w 13 krajach świata.
 

PROFIT system, firma doradcza, wydawca mediów i organizator targów franczyzowych powstała w 1998 roku. Na polskim rynku funkcjonowało wówczas zaledwie kilka firm franczyzowych, a reprezentantem polskiej franczyzy był koncept Blikle. Resztę rynku stanowiły firmy zagraniczne.

Zaczynaliśmy w czasach, gdy rynek franczyzy nie wiedział nawet, że istnieje. Bliska zeru była też świadomość franczyzy, zarówno wśród potencjalnych franczyzodawców, jak i firm, które mogłyby rozwijać sieci licencyjne mówi Arkadiusz Słodkowski, współzałożyciel i członek zarządu PROFIT system.

Dziś na polskim rynku funkcjonuje ponad 1200 ofert franczyzowych, a ponad 80 proc. z nich to marki polskie. PROFIT system opracował ponad 300 konceptów franczyzowych. Wśród klientów firmy były największe tuzy rynku franczyzowego, jak Lotos, Delikatesy Centrum, Komfort, 5.10.15, Open Finance, a także małe firmy, które rozwinęły się dzięki franczyzie, np. Early Stage, Mrs. Sporty czy Bobby Burger.

Działają też fachowe media, rozwinięte doradztwo franczyzowe, targi oraz organizacja branżowa wszystko, czym powinien dysponować dojrzały rynek. W ciągu ostatnich lat istotnie wzrosła też świadomość franczyzy w społeczeństwie. Obecnie ok. 20 proc. dorosłych Polaków deklaruje znajomość sprawy, to ponad 6 milinów ludzi.

Bardzo zmieniło się również podejście obecnych i potencjalnych franczyzodawców. Coraz więcej firm bardzo rzetelnie przygotowuje się do roli organizatora systemu. Opracowują profesjonalne pakiety franczyzowe, wszelkie rozwiązania testują na jednostkach własnych, zaś potwierdzenia wiarygodności szukają w Polskiej Organizacji Franczyzodawców – mówi Michał Wiśniewski, prezes zarządu PROFIT system.  

Wraz z rynkiem franczyzy, urosła również firma doradcza PROFIT system. Spółka obsługuje klientów w 13 krajach świata i jest największą europejską firmą doradczą wyspecjalizowaną we franczyzie. Firma ma portale o franczyzie w Polsce, Czechach, na Węgrzech, Litwie, Łotwie, w Rumunii, Rosji, na Ukranie, w Słowacji, Słowenii, Serbii, Chorwacji i Arabii Saudyjskiej. Jeszcze w grudniu uruchomi też portal we Włoszech i w Macedonii. 

– Staramy się zaistnieć na rynkach, gdzie polskie franczyzy mają największe szanse na rozwój, np. ze względu na podobne oczekiwania konsumentów, osiągane dochody. Dlatego ostatnio zdecydowaliśmy się na ekspansję do Włoch. Aktualnie jest to co prawda kraj w trudnej sytuacji gospodarczej, ale idealny dla rozwoju franczyzy ze względu na liczbę ludności, dużych miast czy powierzchnię – stwierdza Michał Wiśniewski.

 


Zespół PROFIT system / Od 20 lat pracownicy firmy zajmują się kompleksowym doradztwem w zakresie franchisingu, współpracy agencyjnej i partnerskiej.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I found this article very helpful and very interesting. Thanks for sharing this. https://flipflopdirect.com https://flipflopdirect.com

4 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2019
Własny biznes z małym kapitałem

Ja z mężem postawiliśmy na inwestycje w mieszkanie. W Warszawie, znajomi polecili nam dewelopera Nexity. Skylife to nowoczesne osiedle, idealne dla młodych...

125 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2019
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Mam wielką prośbę do franczyzobiorców, aby w wolnej chwili wypełnili moją ankietę...

206 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2019
Oszukani przez franczyzodawcę

podpisuje się pod komentarzem powyżej ;)

47 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2019
Oszukani przez franczyzodawcę

W takim razie jaką franczyzę bez dużej inwestycji polecacie?

47 wypowiedzi
ostatnia 19.03.2019
sklep zoologiczny

Cześć. Moja siostra ma w Gliwicach sklep zoologiczny, niestety ma mało klientów. Wiecie jak zaradzić na tą sytuację?

1 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019
Leasing czy kredyt?

Wspomniany w artykule leasing nieruchomości jest niezwykle ciekawym rozwiązaniem, a zdaje się, niewiele się o nim mówi, mało osób wie np. to że jest korzystniejszy, gdy...

6 wypowiedzi
ostatnia 25.02.2019
Jak znaleźć franczyzodawcę?

Ja tak jak Pan wyżej polecę chętnie franczyzę z marką Lucart Automotive. Razem z mężem prowadzimy biznes w tej franczyzie i mogę się pozytywnie o tym wypowiedzieć....

4 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2019