Myślisz franczyza, mówisz PROFIT system

Przyjaciele i wspólnicy / Michał Wiśniewski i Arkadiusz Słodkowski, założyciele PROFIT system.
Środa
19.12.2018
Po 20 latach od powstania PROFIT system stał się największą europejską firmą doradczą wyspecjalizowaną we franczyzie. Obsługuje klientów w 13 krajach świata.
 

PROFIT system, firma doradcza, wydawca mediów i organizator targów franczyzowych powstała w 1998 roku. Na polskim rynku funkcjonowało wówczas zaledwie kilka firm franczyzowych, a reprezentantem polskiej franczyzy był koncept Blikle. Resztę rynku stanowiły firmy zagraniczne.

Zaczynaliśmy w czasach, gdy rynek franczyzy nie wiedział nawet, że istnieje. Bliska zeru była też świadomość franczyzy, zarówno wśród potencjalnych franczyzodawców, jak i firm, które mogłyby rozwijać sieci licencyjne mówi Arkadiusz Słodkowski, współzałożyciel i członek zarządu PROFIT system.

Dziś na polskim rynku funkcjonuje ponad 1200 ofert franczyzowych, a ponad 80 proc. z nich to marki polskie. PROFIT system opracował ponad 300 konceptów franczyzowych. Wśród klientów firmy były największe tuzy rynku franczyzowego, jak Lotos, Delikatesy Centrum, Komfort, 5.10.15, Open Finance, a także małe firmy, które rozwinęły się dzięki franczyzie, np. Early Stage, Mrs. Sporty czy Bobby Burger.

Działają też fachowe media, rozwinięte doradztwo franczyzowe, targi oraz organizacja branżowa wszystko, czym powinien dysponować dojrzały rynek. W ciągu ostatnich lat istotnie wzrosła też świadomość franczyzy w społeczeństwie. Obecnie ok. 20 proc. dorosłych Polaków deklaruje znajomość sprawy, to ponad 6 milinów ludzi.

Bardzo zmieniło się również podejście obecnych i potencjalnych franczyzodawców. Coraz więcej firm bardzo rzetelnie przygotowuje się do roli organizatora systemu. Opracowują profesjonalne pakiety franczyzowe, wszelkie rozwiązania testują na jednostkach własnych, zaś potwierdzenia wiarygodności szukają w Polskiej Organizacji Franczyzodawców – mówi Michał Wiśniewski, prezes zarządu PROFIT system.  

Wraz z rynkiem franczyzy, urosła również firma doradcza PROFIT system. Spółka obsługuje klientów w 13 krajach świata i jest największą europejską firmą doradczą wyspecjalizowaną we franczyzie. Firma ma portale o franczyzie w Polsce, Czechach, na Węgrzech, Litwie, Łotwie, w Rumunii, Rosji, na Ukranie, w Słowacji, Słowenii, Serbii, Chorwacji i Arabii Saudyjskiej. Jeszcze w grudniu uruchomi też portal we Włoszech i w Macedonii. 

– Staramy się zaistnieć na rynkach, gdzie polskie franczyzy mają największe szanse na rozwój, np. ze względu na podobne oczekiwania konsumentów, osiągane dochody. Dlatego ostatnio zdecydowaliśmy się na ekspansję do Włoch. Aktualnie jest to co prawda kraj w trudnej sytuacji gospodarczej, ale idealny dla rozwoju franczyzy ze względu na liczbę ludności, dużych miast czy powierzchnię – stwierdza Michał Wiśniewski.

 


Zespół PROFIT system / Od 20 lat pracownicy firmy zajmują się kompleksowym doradztwem w zakresie franchisingu, współpracy agencyjnej i partnerskiej.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Jaka reklama się opłaca?

Tak, marketing szeptany, dobra opinia rozchodząca się pantoflowo zawsze na plus. Ale to nie w każdej branży przynosi aż takie efekty. Ja mam zróżnicowane produkty, a...

83 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Pomysł na biznes - restauracja regionalna

Jak ma się dobrych ludzi to wszystko jest możliwe. Samemu nie trzeba gotować. Trzeba umieć zarządzać.

14 wypowiedzi
ostatnia 17.01.2019
Skąd wziąć pieniądze na biznes?

Są różne sposoby na zdobycie pieniędzy. Najlepiej jest oczywiście zaoszczędzić, ale to wszystko zależy od wypłaty, jak i od wydatków. Warto też pomyślec o partnerze...

2 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Własny biznes z małym kapitałem

Stosunkowo niewielkim kosztem można uruchomić mobilną myjnię parową. warto zerknąć na greensteam.pl po więcej informacji

124 wypowiedzi
ostatnia 30.12.2018
kolektura lotto

A ja wam mówię że to złodzieje ! ProwiZje rzędu 300-400 zł Zdrpki na których ciągle chcą oszulac, nigdy nie mieliśmy problemu z pracownikami zawsze wszystko się...

13 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Witam

Witam wszystkich użytkowników. Właśnie dołączyłem do waszego grona.

1 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Ubezpieczenie samochodu

Orientujecie sie moze gdzie najlepiej bedzie je wykupic?

1 wypowiedzi
ostatnia 15.11.2018
Sklep z odżywkami w Poznaniu

Olimp trzyma poziom, znam ich suple od lat i zawsze się po nich dobrze czuję, czy buduję masę, czy spalam, to zawsze te efekty są przyśpieszone, zdrowe, naturalne....

9 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018