Biżuteria w galerii / W. Kruk najchętniej wybiera lokalizacje w galeriach handlowych. Lokal powinien mieć wielkość 50-70 m kw.
Czwartek
24.01.2019
W ubiegłym roku marka W. Kruk potroiła liczbę swoich sklepów franczyzowych. Ile trzeba zainwestować w salon jubilerski?
 

Polski rynek wyrobów ze złota i innych metali szlachetnych wart jest blisko 3 mld zł. Biżuteria stała się wśród Polaków bardzo modna. I to nie tylko wśród pań, także panowie doceniają np. markowe zegarki. Choć inwestycja w salon jubilerski nie należy do tanich, to może się opłacać. Jedną z marek, która udostępnia licencję na sklep pod swoim szyldem jest W.Kruk. W tej chwili jej sieć liczy 126 placówek. Dziesięć z nich jest prowadzonych przez franczyzobiorców.
– Rok 2017 kończyliśmy z liczbą trzech sklepów franczyzowych. Natomiast w ubiegłym roku uruchomiliśmy siedem kolejnych salonów na licencji – mówi Katarzyna Jedynak, koordynator ds. franczyzy W.Kruk.

Marka chce się rozwijać nie tylko w największych ośrodkach. Salony otwiera też w miastach liczących mniej niż 100 tys. mieszkańców.
– Ekspansję zamierzamy kontynuować w całej Polsce. Salony można otwierać wszędzie tam, gdzie nie ma jeszcze naszej placówki – dodaje Katarzyna Jedynak. – Najchętniej wybieramy lokale w centrach handlowych. Nie wykluczamy jednak lokalizacji przyulicznych, pod warunkiem, że są to rzeczywiście główne ulice miast, o dużym natężeniu ruchu.

Franczyzodawca pomaga w wyborze lokalizacji i negocjacjach umowy najmu. Lokal powinien mieć wielkość 50-70 m2. Licencjodawca szacuje, że inwestycja w jego przygotowanie to koszt ok. 6,5 tys. zł netto za 1 m2. Salon powinien być zaaranżowany zgodnie ze standardami, jakie obowiązują w całej sieci. Centrala marki pomaga też w doborze odpowiedniego zatowarowania. Franczyzobiorcy otrzymują towar w depozyt. Zarabiają na prowizji od jego sprzedaży. Nie płacą żadnych opłat franczyzowych, kupują natomiast od licencjodawcy opakowania na biżuterię.

W. Kruk zapewnia swoim franczyzobiorcom także m.in. szkolenia oraz wsparcie marketingowe. Centrala zajmuje się organizowaniem kampanii reklamowych w mediach (twarzą marki jest Martyna Wojciechowska, jedną z ostatnich kolekcji reklamowały aktorki Maja Ostaszewska i Magdalena Cielecka), akcji promocyjnych, salony franczyzowe i własne mają program lojalnościowy dla klientów.
Według szacunków licencjodawcy zwrot z inwestycji powinien nastąpić do trzech lat od otwarcia sklepu.
– Choć są lokalizacje, w których nastąpiło to szybciej – podkreśla Katarzyna Jedynak.


Znane twarze / Centrala W. Kruk zajmuje się organizowaniem kampanii reklamowych w mediach (twarzą marki jest Martyna Wojciechowska, jedną z ostatnich kolekcji reklamowały aktorki Maja Ostaszewska i Magdalena Cielecka), akcji promocyjnych, salony franczyzowe i własne mają program lojalnościowy dla klientów.

POPULARNE NA FORUM

Inwestycja w srebro - czy warto?

Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...

32 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Na XTB macie możliwość inwestowania w surowce – ja działam ze złotem, srebrem i ropą. Po prostu w tych tematach mam doświadczenie. A czy warto w to inwestować?...

32 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Moim zdaniem dobry pomysł, choć oczywiście musisz zrobić rozeznanie, czy w tamtym mieście nie ma podobnego sklepu z podobnym asortymentem i jak duże jest to miasto....

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Golden Rose - dystrybutor kosmetyków

GR ma produkty dobrej jakości, jak na ceny niektórych z nich (bardzo tanie). Można niedużym nakładem sobie skompletować dość pokaźną kosmetyczkę czy półki w...

12 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Powiedziała YES

Fajna marka, ma i bardziej klasyczną, i bardziej nowoczesną biżuterię :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Golden Rose - dystrybutor kosmetyków

Golden Rose? Moja żona używa kosmetyków tej firmy. Ma całą kolekcje lakierów od nich

12 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Polacy lubią prezenty

Ja też tak mówię, ale w głębi duszy już się zastanawiam, co dostanę :D

7 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Polacy lubią prezenty

Ja bardzo lubię prezent, chociaż zawsze mówię, że nie potrzeba

7 wypowiedzi
ostatnia 28.08.2018