Biznes w rodzinie? Na kłopoty franczyza

Czytaj, analizuj, zarabiaj / Sprawdź o czym przeczytasz w lutowym numerze miesięcznika "FRANCHISING".
Przedstawiamy wady i zalety prowadzenia biznesu z rodziną. Ponadto prezentujemy 10 pomysłów na zyskowny klub fitness, siłownię, gabinet dietetyczny i salon urody we franczyzie.
 

W lutowym wydaniu 2/2019 (168)

RAPORT SPECJALNY

Biznes w rodzinie?
Czy rzeczywiście z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach? Jest wiele biznesowych przykładów, które przeczą temu powiedzeniu. Jak mądrze poprowadzić firmę rodzinną?

SUPERTEMAT

Uroda i fitness pozwalają zarobić
Rynek fitness w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. Eksperci twierdzą, że będzie rósł on w tempie 15 proc. rocznie. Do klubów fitness uczęszcza już mniej więcej 3 mln Polaków.

W artykule opisane są warunki współpracy z: Body Evolution, Energie Fitness, Jump Planet, Mrs. Sporty, Studio Figura, Xtreme Fitness Gyms, DepilConcept, G.Bar, Yasumi Beauty Point, Naturhouse.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Otwieramy ekologiczną myjnię
Biznes, który nie zagraża środowisku, może być opłacalny. Franczyzodawca Ecomyjni wie o tym najlepiej. Ile można zarobić, zakładając myjnię parową?

Sklep dobrze urządzony
Komfort przygotowuje swoim franczyzobiorcom sklepy pod klucz. Gdzie najlepiej wystartować z biznesem z branży wnętrzarskiej?

Inwestujemy w mobilną lodziarnię
Kto chce zarabiać na sprzedaży lodów już od wiosny, musi się pospieszyć. Nowi franczyzobiorcy konceptu Lodolandia podpisują właśnie umowy na wybrane lokalizacje i rozpoczynają szkolenia.

Jak zostać serowarem
Produkcją serów regionalnych trudnią się przede wszystkim mieszkańcy wsi, choć można ją z powodzeniem prowadzić na obrzeżach miastach. Jakie warunki trzeba spełnić?

Tropicielki rodzinnych korzeni
Karolina Szlęzak i Kinga Urbańska od siedmiu lat prowadzą firmę genealogiczną Your Roots in Poland. Krakowiankom udało się podbić również Hollywood. Jednym z ich klientów był nawet Dustin Hoffman.

Gotuj, ale nie kupuj sam
Właściciel Świeżej Sprawki uznał, że ludzie lubią gotować, ale niekoniecznie kupować. Dlatego stworzył firmę, która dostarcza odmierzone składniki pod wybrany przepis wprost do domu klienta.

E-FIRMA

Młodzi Polacy robią biznes z Markiem Zuckenbergem
Gdy twórca największego portalu społecznościowego zapragnął stworzyć sztuczną inteligencję, która rozwiązywałaby codzienne problemy, w Polsce już trwały prace w tym zakresie. Joanna Cichocka i Igor Sawczuk wymyślili aplikację Wandlee i dziś współpracują z Facebookiem.

MÓJ FRANCHISING

Dyrektor przechodzi na swoje
Mateusz Brożyna miał intratną posadę, ale uznał, że już nie chce pracować u kogoś. Rzucił etat i zainwestował w pizzerię franczyzową Stopiątki.

OD ZERA DO MILIONERA

Słodko-gorzka dynastia Wedlów
Karol Wedel otworzył pierwszy sklep z nieznaną wówczas czekoladą. Ryzyko niepowodzenia było duże, ale opłaciło się. Po latach cały świat rozsmakowuje się w słodkich tabliczkach z podpisem E.Wedel.

STEKI MENEDŻERA

Jak nie wylać franczyzobiorcy z kąpielą
– Zmiana to nieodłączny element życia firmy. Jednak nie możemy podczas jej wprowadzania zapominać o biznesie swoim i franczyzobiorców – mówi Tomasz Pawłowski, dyrektor departamentu sprzedaży sieci franczyzowej Eurobanku.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

342 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Auto w służbie firmy
Obowiązują nowe zasady opodatkowania samochodów firmowych. Kto na nich zyska, a kto straci?

ABC FRANCZYZY

Najczęstsze błędy franczyzobiorców
Franczyzobiorcy dość niefrasobliwie podpisują umowy franczyzowe, mimo że zasadniczo zmieniają one ich życie zawodowe. Na to należy zwrócić uwagę, zanim podejmiemy się zobowiązań na długie lata?.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.


Firma rodzinna / Czy rzeczywiście z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach? Jest wiele biznesowych przykładów, które przeczą temu powiedzeniu. Jak mądrze poprowadzić firmę rodzinną?