Poniedziałek
21.09.2020
Który biznes wybrać?
 

Zbliżają się XVIII Targi Franczyza. W dniach 15-17 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, kilka tysięcy gości będzie wybierać pomysły na biznes spośród marek odpornych na kryzys.

Każdy przynajmniej raz w życiu myśli o założeniu własnej firmy. Niektórzy poprzestaną na myśleniu i marzeniach, inni spróbują wziąć sprawy w swoje ręce. Dla wszystkich, którzy nie mają pomysłu na firmę, październik to czas biznesowych inspiracji. W dniach 15-17 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się Targi Franczyza, największe wydarzenie na rynku franczyzy w Europie Środkowej i Wschodniej. Przyszli franczyzobiorcy i partnerzy mogą tu poznać zasady współpracy z najbardziej znanymi markami na rynku franczyzy. W tym numerze prezentujemy wybrane marki spośród wystawców obecnych na Targach Franczyza.

100 marek do wyboru

O przyszłych franczyzobiorców zabiegać będą przedstawiciele firm z kilkunastu branż - tradycyjnie najliczniej reprezentowana jest gastronomia. Zainteresowani nią przedsiębiorcy mają do wyboru kilkadziesiąt marek, głównie restauracyjnych. Swoje koncepty zaprezentują między innymi: Bafra Kebab, Ciasto i Farsz, Crazy Bubble, Gruby Benek, Chicken King Family, Kołacz na Okrągło, Kurcze Pieczone, Lodolandia, Lody Piccolo, Makarun, McDonald’s, Minimelts, Ministerstwo Śledzia i Wódki, Olimp, Olio Pizza Napoletana, Sushi Wok, Royal Sushi, William Wallace, Zdrowa Krowa. Wśród wystawców z branży handlowej pojawią się między innymi: Auchan, Bricomarche, Carrefour, Delikatesy Centrum, Intermarche Kosmetix, Sorvella oraz Żabka – partner strategiczny targów. Branża modowa będzie reprezentowana między innymi przez marki z portfolio GPoland (np. Armani Exchange, Calvin Klein, LIU JO), Pako Jeans, 5.10.15 etc. Kandydatów szukających konceptów z branży uroda i fitness zainteresują oferty Fit Arena, Yasumi, Yasumi Beauty Point, Yasumi Epil. Wśród konceptów oferujących usługi dla biznesu oraz klientów indywidualnych pojawią się Mailboxes etc., Furgonetka oraz Twój Prawnik24. Przedsiębiorcy zainteresowani konceptami z branży ubezpieczeniowej oraz nieruchomości znajdą oferty między innymi oferty franczyzowe PZU i Metrohouse. Na kandydatów szukających pomysłów z branży edukacyjnej czekać będą Early Stage, Edukido, Giganci Programowania.

Dowiedz się więcej o franczyzie

Targom Franczyza towarzyszy Forum Własnego Biznesu, na którym eksperci ds. franczyzy oraz praktycy rynku, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami z przyszłymi franczyzobiorcami. Słuchacze forum będą mieli okazję poznać zasady współpracy we franczyzie, dowiedzą się na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy. Gościem specjalnym Forum będzie Maciej Orłoś, dziennikarz i szkoleniowiec, który opowie o własnych doświadczeniach biznesowych i prowadzeniu kanału na YouTubie. W czasie tegorocznej edycji targów po raz pierwszy głos zabiorą franczyzobiorcy, którzy odpowiedzą na pytania kandydatów. Opowiedzą też, jak prowadzi im się własny biznes pod marką franczyzodawcy, jak oceniają współpracę z centralą, na jakie wsparcie mogą liczyć etc. To znakomita okazja by z pierwszej ręki pozyskać informacje o codziennej pracy franczyzobiorcy, zadać pytania i dobrze wybrać. Wstęp na Forum Szkoleniowe jest nieodpłatny, na podstawie biletu wstępu na targi.

Więcej czasu na wybór biznesu

Na Targach Franczyza funkcjonuje system elektronicznych biletów. Czytelnicy miesięcznika FRANCHISING mogą nieodpłatnie pobrać bilet po zarejestrowaniu się na stronie bilet.franczyza.pl oraz wpisaniu kodu promocyjnego dostępnego w aktualnym wydaniu miesięcznika. Bilety są ważne przez wszystkie dni targów. Dzięki temu odwiedzający mają możliwość poznania wszystkich ofert franczyzowych dostępnych na targach. Będą też mogli wziąć udział w większej liczbie wykładów na Forum Własnego Biznesu. Zachęcamy do zakupu biletów online.

Targi Franczyza odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Organizatorem Targów Franczyza jest portal Franchising.pl oraz firma doradcza PROFIT system. Partnerem strategicznym targów jest Żabka.

 

Targi Franczyza to:

  • 100 marek franczyzowych
  • Spotkania z franczyzobiorcami
  • Wykłady ekspertów
  • Bilet ważny przez trzy dni!

RADY DLA PRZYSZŁYCH BIZNESMENÓW

  1. Biznes, który wybierzesz, będziesz prowadził przez co najmniej kilka najbliższych lat. Szukaj konceptu zgodnego z twoimi zainteresowaniami i pasjami.
  2. Dowiedz się, jak rozwija się branża, którą się interesujesz.
  3. Poproś wystawcę o podstawowe warunki współpracy w ramach franczyzy, która Cię interesuje.
  4. Poznaj wszystkie składowe inwestycji, aby właściwie ocenić swoje możliwości. Zapytaj, po jakim czasie po uruchomieniu punktu powinieneś zacząć zarabiać.
  5. Dowiedz się od franczyzodawcy, jakie wsparcie oferuje przy starcie biznesu. Być może twój przyszły franczyzodawca zapewnia wsparcie w finansowaniu inwestycji.
  6. Zapytaj, jakiego poziomu zaangażowania oczekuje Twój przyszły franczyzodawca. W niektórych systemach, franczyzobiorca powinien osobiście prowadzić swój biznes.

doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Ankieta do pracy magisterskiej

ponawiam prośbę

3 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2021
Franchising - pozytywne i negatywne aspekty

Dzień dobry, Jestem studentką Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na kierunku zarządzanie. Przygotowuję pracę magisterską na temat "Franchising...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2021
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Dzień dobry, Jestem studentką Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na kierunku zarządzanie. Przygotowuję pracę magisterską na temat "Franchising...

210 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2021
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Ja bym się skłaniał ku. Skład budowlany z magazynowaniem opału itp.

60 wypowiedzi
ostatnia 15.04.2021