NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Będzie więcej franczyzowych pizzerii?

Pizza Factory zamierza w tym roku otworzyć co najmniej siedem nowych lokali, powiększając tym samym sieć do 20 punktów.

Roczna subskrypcja w promocyjnej cenie

Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!

Otwieramy pieczarkarnię

Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.

Ile kosztuje McDonald's?

Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?

Zarabiamy na wypożyczaniu samochodów

Franczyzodawca marki Mazfor ma kilkanaście lat rynkowego doświadczenia w wynajmie pojazdów. Ile można zarobić, prowadząc wypożyczalnię samochodów?

Biznes na sprzedaż

– Jeśli ktoś był w stanie zbudować firmę i ją sprzedać, to przy odrobinie kreatywności i chęci będzie w stanie rozpocząć kolejny biznes – mówi Damian Ozga, inwestor, biznesmen.

BATNA w negocjacjach

Czym jest BATNA, powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca. Dlaczego jest to takie ważne?

Wychodzimy z zimy, idziemy do lata

Sfinks i Intermarché otwierają we franczyzie, Mex Polska Liczy zyski, a Żabka przygotowuje się do lata. Przegląd tygodnia 11-18 maja.

Otwieramy lombard

Aby zarobić, trzeba sprzedać rzecz należącą do klienta, którą czasowo przechowujemy, bo nie jest naszą własnością. Lombardy świetnie prosperują, a pożyczki pod zastaw są wysoko oprocentowane.

Pierrot stawia na rozbudowę

Marka Pierrot niedługo uruchomi nowy zakład produkcyjny. Czy zwiększenie mocy pozwoli na szybszy rozwój we franczyzie?

Nadciąga X Konferencja Liderów Franczyzy BEST FRANCHISE

23 i 24 maja odbędzie się w Warszawie X Konferencja Liderów Franczyzy BEST FRANCHISE. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia będzie „Transformacja teraźniejszości w innowacyjną przyszłość”.

Ile zarobisz na kebabie?

– Nasz koncept franczyzowy to biznes z niską kwotą wejścia – mówi Michał Kłusek, franczyzodawca AM AM Kebab.

Jaki biznes się opłaci w 2024 roku?

Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.

GoDan z nową strategią

– Polacy wydają coraz więcej na akcesoria z branży party – mówi Adam Kowalski, dyrektor generalny i wiceprezes spółki GoDan.

Pomysły na firmę od 5 do 100 tys. zł

Prezentujemy 15 pomysłów na biznes dla osób, które mają na inwestycję od 5 do 100 tys. zł. Podpowiadamy, jak zarabiać na prowadzeniu bloga. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić kawiarnię, wypożyczalnię aut, firmę sprzątającą, salon jubilerski oraz pole golfowe. Radzimy, co zrobić, żeby zostać franczyzodawcą.

10 biznesów, których brakuje w Polsce

Nowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Sprawdź, jakie pomysły na biznes przeanalizowaliśmy w marcowym wydaniu magazynu.

Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Zakładając własną działalność masz do wyboru dwie drogi: możesz otworzyć firmę pod własną marką albo przystąpić do sieci franczyzowej. Bez względu na to, którą drogę wybierzesz, musisz zarejestrować firmę.

Franczyza w Polsce. Rozwój rok po roku

Franczyza pojawiła się na polskim rynku wraz z upadkiem komunizmu, a dziś jest fundamentem rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości. W 2023 roku chętni do założenia firmy mają do wyboru 1350 konceptów franczyzowych.

Otwieramy dom seniora

Polskie społeczeństwo się starzeje. Rodziny często nie mają czasu ani możliwości zająć się bliskimi w podeszłym wieku. Z pomocą przychodzą im przedsiębiorcy – właściciele prywatnych domów seniora.

Perfumerie we franczyzie

– Działamy od 30 lat, jesteśmy w 48 krajach i co dwie sekundy sprzedajemy dwa flakony perfum o pojemności 30 ml – mówi Nicolas Pellegrini, dyrektor ds. rozwoju franczyzy Adopt Parfums.

Franczyza Mail Boxes Etc.: Historia sukcesu

Mail Boxes Etc. oferuje przedsiębiorcom model biznesowy, który umożliwia wejście do skonsolidowanej sieci, składającej się z 3100 centrów rozwiązań biznesowych na świecie.

Tomasz Bajer: Konkurencja jest potrzebna

Kultowy Laska z „Chłopaki nie płaczą”, czyli Tomasz Bajer zjechał pół świata w poszukiwaniu pomysłu na siebie. Wybrał Polskę i własną firmę SzkoleniePDR.pl – gdzie dziś wraz ze wspólnikiem naprawia i szkoli innych, jak usuwać wgniecenia z karoserii samochodów.

Tajemnicza franczyza Biedronki

Biedronka otworzyła pierwszy sklep franczyzowy. Jednak potencjalni inwestorzy nie mogą się dowiedzieć, ile trzeba zainwestować. Centrala utajniła tę informację. Spróbowaliśmy się czegoś dowiedzieć.

Sprzedawca musi zaskakiwać klienta

Nowoczesny sprzedawca musi przełamywać schematy i ciągle zaskakiwać klienta. Tylko wtedy będzie mógł zwiększyć skuteczność swoich działań i pozyskiwać atrakcyjne kontrakty.

Pakiet franczyzowy

Pakiet franczyzowy, nazywany także licencją franczyzową, stanowi istotę systemu franczyzowego, gdyż zawiera kompletną koncepcję prowadzenia działalności gospodarczej oferowaną przez franczyzodawcę.

Kodano Optyk z planem na 300 salonów w Polsce

Franczyza Kodano Optyk rozwija się w Polsce w imponującym tempie, otwierając drzwi do biznesu optycznego osobom z różnych środowisk zawodowych.

Franczyzodawca stawia na e-commerce

Husse, producent karmy dla psów i kotów, inwestuje w platformę e-commerce, która znacznie przyspieszy dostawy.

Płatna miłość bez podatku

Eskortki i seksworkerki chcą oficjalnie zakładać firmy i płacić podatki. A te byłyby niemałe, ponieważ zarobki luksusowych pań do towarzystwa liczone są w tysiącach euro.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

Firma, w której pracują pszczoły

Na inwestycję w pasiekę decydują się najczęściej mieszkańcy wsi. Trzeba mieć choć 80 uli, żeby czerpać z tego biznesu satysfakcjonujące dochody.