Sklep z odzieżą dziecięcą

Nie tylko duże miasta / Marka 5.10.15 stawia na rozwój w miastach powyżej 15 tys. mieszkańców.
Poniedziałek
29.11.2021
Marka 5.10.15 co roku otwiera kilkanaście nowych placówek. Ile trzeba zainwestować, aby otworzyć własny sklep z odzieżą dziecięcą?
 

Niemal wszystkie z działających obecnie ponad 250 sklepów marki 5.10.15 prowadzą franczyzobiorcy.

– Dzieci będą się rodziły i dorastały zawsze, więc zapotrzebowanie na produkty dziecięce istnieje nieustannie. Dlatego to stabilna branża – komentuje Marek Czupryna, prezes firmy Komex, która jest właścicielem marki 5.10.15.

Wsparcie od sieci

Marka 5.10.15 stawia na rozwój w miastach powyżej 15 tys. mieszkańców. Optymalny lokal na sklep powinien powierzchnię od 55 m2 i mieścić się w miejscu o charakterze handlowym. W zależności od miejscowości może to być centrum handlowe, ale równie dobrze, gdy jest to centrum miasta lub jedna z jego głównych ulic lub też pasaż handlowy. W przypadku sklepu mieszczącego się przy ulicy ważne jest, aby był zlokalizowany na parterze i posiadał przynajmniej jedną witrynę.

Według szacunków franczyzodawcy, inwestycja w sklep zaczyna się już od 39,9 tys. zł – z zastrzeżeniem, że dotyczy to placówek o powierzchni do 70 m2, z jedną standardową witryną. W skład wskazanej kwoty wchodzi wyposażenie zgodne ze standardami marki, a także niezbędny sprzęt informatyczny i fiskalny.

– Z franczyzobiorcami dzielimy się naszym know-how i dajemy im pełne merytoryczne wsparcie na każdym etapie współpracy. Nasz system franczyzowy jest przygotowany tak, aby dawał możliwość pracy również z partnerami, którzy nie posiadają dużego doświadczenia w biznesie – zapewnia Marek Czupryna. – Wszyscy działają w takim samym koncepcie meblowym. Oferujemy kompleksowe szkolenia ze sprzedaży, obsługi systemu i VM. Co ważne, franczyzobiorca nie inwestuje w towar – pracuje na produktach sieci, ale to ona je finansuje i tym samym ponosi koszty przecen, kiedy nadchodzi czas wyprzedaży. Jest to bardzo dobrze przyjmowane nie tylko przez rynek, ale także zapewnia partnerowi pracę pod szyldem rozpoznawalnej marki, jednak bez ponoszenia odpowiedzialności za towar.

Korzyści z omnichannel

Koncept inwestuje też w omnichannel. Oferuje klientom usługę Click & Collect, czyli możliwość zrobienia zakupów w sklepie online i odebrania ich w sklepie stacjonarnym.

– Usługa jest już dostępna w wielu sklepach stacjonarnych 5.10.15. W perspektywie nasz e-sklep będzie działać w pełnej kooperacji z siecią sklepów franczyzowych i pracować niejako dla nich – dodaje Marek Czupryna. – W ciągu ostatniego roku asortyment e-sklepu znacznie się poszerzył. Można w nim znaleźć już nie tylko produkty dla dzieci marki 5.10.15., lecz także ofertę m.in. zabawek, produktów drogeryjnych czy wyposażenia domu. Pojawiają się też usługi znanych na rynku marek, z często konkurencyjną ofertą.

 

WIZYTÓWKA 5.10.15

Sklepy z odzieżą dziecięcą.

  • ponad 250 placówek
  • inwestycja od 39,9 tys.
  • miasta od 15 tys. mieszkańców

Marek Czupryna, prezes firmy Komex / "Dzieci będą się rodziły i dorastały zawsze, więc zapotrzebowanie na produkty dziecięce istnieje nieustannie".