Pandemia oraz działania wojenne u naszych wschodnich sąsiadów bardzo mocno wpłynęły na funkcjonowanie wielu biznesów w różnych branżach.
 

Wielu przedsiębiorców zmuszonych było do zamknięcia swoich działalności, zmniejszenia dynamiki rozwoju czy chociażby redukcji etatów. Są jednak również branże, które mimo światowej sytuacji ciągle się rozwijają i są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Jedną z nich jest branża alkoholowa, która w ostatnim czasie staje się jedną z najbardziej stabilnych na rynku.     Ogólnopolska sieć salonów alkoholowych Al.Capone notuje ciągły wzrost sprzedaży oferowanych produktów. Jednak co tak naprawdę ma wpływ na tak mocną stabilność branży?

Przede wszystkim łatwo zauważyć rosnącą świadomość konsumentów przy wyborze trunków, to aspekt który bardzo mocno rozwinął się w ciągu ostatnich lat. Z jednej strony moda na kolorowe drinki i ciekawe koktajle alkoholowe mocno się do tego przyczyniła, ale swój spory udział ma również ciekawość konsumencka. Klienci coraz częściej poszukują nowych smaków alkoholi, a producenci starają się do maksimum sprostać ich oczekiwaniom. Trunki rzemieślnicze, produkowane w mniejszych ilościach to obecnie również bardzo mocny trend. Standardem w sieci Al.Capone jest ponad 3000 różnych produktów w konkurencyjnych cenach z najdalszych zakątków świata na półkach salonu. 

Według badań i publikowanych danych konsumpcja alkoholu z roku na rok jest na wysokim stabilnym poziomie. To co się zmienia, to wartość konsumpcji. Coraz cześciej sięgamy po droższe, jakościowe alkohole. Warte podkreślenia jest też to, że alkohol konsumuje się przez cały rok a w różnych porach roku klikenci wybierają trunki bardziej pasujące do danego sezonu, na przykład latem konsumcja piwa czy białego wina wzrasta.

Poprzez zwiększoną świadomość konsumencką, zwiększają się również oczekiwania dotyczące pomocy w wyborze najbardziej spersonalizowanego produktu do preferencji klienta. To jeden z najważniejszych aspektów, który wyróżnia sklepy Al.Capone na rynku. Szkolenia i przekazywanie wiedzy z zakresu alkoholi to nasz główny wyznacznik jakości podczas prowadzenia biznesu, a swoją wiedzą dzielimy się z naszymi pracownikami i franczyzobiorcami. Mimo równie dużego wyboru alkoholi w sklepach wielkopowierzchniowych, klient w takim miejscu jest zdany na siebie podczas wyboru odpowiedniego trunku, dlatego odczuwalna jest tendencja wzrostowa wizyt klientów w wyspecjalizowanych salonach. 

O stabilności branży świadczy również dynamiczny rozwój sieci salonów z alkoholem Al.Capone. Końcem czerwca sieć liczy już 96 punktów sprzedaży, z czego aż 55 to salony franczyzowe, a liczba z miesiąca na miesiąc wzrasta.

Czy jest to więc dobry czas na franczyzę w branży alkoholowej? Na to pytanie odpowiedzieli również Partnerzy Franczyzowi Al.Capone

Adam Ptak - właściciel salonów franczyzowych w Skawinie i Wadowicach

„Mimo tego, że czasy nas nie oszczędzają, nie widzę większych przeszkód aby wiązać się z branżą alkoholową, która dobrze  się ma  na naszym rynku. Uważam ją za jedną z najbardziej stabilnych w dzisiejszych czasach i jedną z tych, w które warto inwestować. Franczyza Al.Capone będzie idealnym wyborem dla chcących zarabiać i rozwijać się w tej branży.”

Andrzej Maruszyk – właściciel salonów franczyzowych w Częstochowie

„Uważam że nie ma ani złego ani dobrego czasu na start biznesu, ale okoliczności gospodarcze mogą być bardziej lub mniej przyjazne. Obecna sytuacja gospodarcza, jest dość trudna, ale w branży alkoholowej  nie mierzymy się aż z takimi zawirowaniami jakie maja inne sektory gospodarki. Mam już dwa salony z alkoholem Al. Capone i mam zamiar niedługo otworzyć trzeci.”

Bartłomiej Barnaś - właściciel salonów franczyzowych w Rzeszowie

„Myślę, że na wstępie należy pokreślić, że branża alkoholowa nie odnotowuje dużej sezonowości, ponieważ niemal każdy okres w ciągu roku jest dochodowy. Dlatego każdy moment na rozpoczęcie swojego biznesu jest dobry. Popyt na produkty alkoholowe nie maleje, mimo ostatnich wydarzeń na świecie. Zauważalne jest to szczególnie na nowych produktach alkoholowych, po które klienci chętnie sięgają. W naszych sklepach nasi klienci mogą znaleźć alkohole z całego świata, które zadowolą nawet najbardziej wyszukane gusta. Branża alkoholowa to w dzisiejszych czasach dochodowy wybór dający stabilizacje i satysfakcjonujące zarobki.”

Zainteresowanie franczyzą w branży alkoholowej rośnie, jednak kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednego partnera w biznesie. Marcin Górski - Dyrektor Ekspansji i Członek Zarządu zapewnia, że „dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży alkoholowej wiemy jak prowadzić dochodowy i dobrze prosperujący biznes. Podejmując współpracę z nami, masz pewność, że przekażemy Ci wiedzę nad którą pracowaliśmy latami, budując stabilną, wysoką pozycję na rynku”.  


Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Pink Sushi.
Dowiedz się więcej
Dane kandydata
Dane kandydata
Dodatkowe informacje
Dodatkowe informacje
If you see this, leave this form field blank