Polska franczyza za granicą

Nowe kierunki / W Hiszpanii działają już trzy placówki pod szyldem WGN. Niedługo mogą się także pojawić na Cyprze i w Turcji.
Środa
07.06.2023
Grupa WGN otworzyła w tym roku dwa biura w Hiszpanii. Kolejne ruszą na Cyprze i w Turcji. Franczyzodawca nie zapomina też o rozwoju sieci franczyzowej w Polsce.
 

W minionym roku trudna dostępność kredytów sprawiła, że rynek nieruchomości wyhamował. Spowolnienia nie odczuła jednak Grupa WGN, najstarsza sieć biur nieruchomości.

Dobry rok

W minionym roku WGN przeprowadziła w sumie ponad 13,6 tys. transakcji.

– To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę ubiegłoroczną sytuację. Rok wcześniej, czyli w 2021 roku, transakcji mieliśmy ponad 15 tys., ale ich wolumen jest podobny do ubiegłorocznego, ponieważ ceny nieruchomości w minionym roku były wyższe – mówi Leszek Michniak, prezes Grupy WGN.

W sieci działa już blisko setka biur własnych i franczyzowych. W tym roku pojawiło się już osiem nowych biur franczyzowych.

– Mamy też kolejne biuro, które przejęło już drugie pokolenie właścicieli. Działa ono od 28 lat w Ostrowie Wielkopolskim. W Grupie WGN działa siedem biur, które z powodzeniem prowadzi już drugie pokolenie właścicieli – mówi Leszek Michniak.

Firma coraz bardziej zaznacza także swoją obecność za granicą. W kwietniu tego roku podpisała dwie kolejne umowy na biura w Hiszpanii. W sumie w tym kraju działają już trzy placówki pod szyldem WGN.
– Jedna z nich to biuro nieruchomości WGN Premium, które będzie się zajmowało ofertami o wielomilionowych wartościach – podkreśla Leszek Michniak.

WGN prowadzi też rozmowy z osobami zainteresowanymi otwarciem biur na Cyprze i w Turcji.
–  Nie jesteśmy już tylko polską firmą, ale prężnie rozwijamy się za granicą. Polacy coraz chętniej inwestują w nieruchomości poza rodzimym krajem, a WGN specjalizuje się głównie w drogich nieruchomościach – premium i komercyjnych, dzięki temu agencje uzyskują wysokie przychody – mówi Leszek Michniak.

Najlepiej na wyłączność

WGN przykłada dużą wagę do tego, żeby agencje pracowali na ofertach na wyłączność.

– Polega to na tym, że daną nieruchomością opiekuje się tylko jedna agencja, dzięki czemu nie musi konkurować z innymi. Zaangażowanie w sprzedaż nieruchomości jest wtedy dużo większe. W minionym roku aż 63 proc. naszych ofert to były oferty na wyłączność, a w kwietniu tego roku ich odsetek sięgnął już 64 proc. W USA przeciętna liczba ofert na wyłączność w biurach wynosi 97 proc. – mówi Leszek Michniak.
Dodaje, że w uzyskiwaniu dobrych wyników sprzedażowych w sieci pomagają także wielogodzinne szkolenia, w których biorą udział agenci.

Zdaniem prezesa WGN rządowy program dotyczący kredytów na 2 proc., który wejdzie w życie w lipcu, zwiększy jeszcze bardziej zainteresowanie nieruchomościami. Można się też spodziewać kosmetycznych podwyżek cen.

–  Już w tej chwili ceny na polskim rynku są tak wysokie, że przestrzeń do podwyżek jest niewielka. Ale wszystko zależy od tego, czy i w jakim stopniu będzie hamowana inflacja – mówi Leszek Michniak.

Opłata startowa w przypadku nawiązania współpracy z WGN wiąże się z kosztem rzędu 4,5 tys. zł netto. Natomiast opłaty miesięczne zaczynają być pobierane od trzeciego miesiąca prowadzenia działalności – licencyjna wynosi 160 euro, a administracyjno-marketingowa 590 zł netto.

 

WIZYTÓWKA SIECI WGN

Sieć agencji nieruchomości.

  • Liczba oddziałów – 97
  • Opłata startowa – 4,5 tys. zł 
  • Miesięczna opłata licencyjna – 160 euro
  • Miesięczna opłata marketingowa – 590 zł

Leszek Michniak, prezes Grupy WGN / "W Grupie WGN działa siedem biur, które z powodzeniem prowadzi drugie pokolenie właścicieli".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018