Tatuum zarzuca sieć

Wtorek
04.01.2005
Od początku 2005 roku Tatuum zamierza otwierać sklepy działające na zasadzie franchisingu. Do końca br. ma powstać 5-8 sklepów franczyzowych sieci.
 

Pierwsza kolekcja pod nazwą Tatuum pojawiła się w sprzedaży w 1997 roku. Początkowo kolekcje były sprzedawane tylko w ilościach hurtowych klientom, którzy w swoich sklepach łączyli je z kolekcjami innych marek.

Pierwszy sklep firmowy Tatuum został otwarty w maju 1999 roku w Łodzi na ulicy Piotrowskiej. Obecnie sieć liczy 29 sklepów – 21 w Polsce, 3 w Czechach, 3 w Rosji i 2 na Węgrzech.

Kto ubiera się w Tatuum?

Jak twierdzą przedstawiciele sieci kolekcje Tatuum są adresowane zarówno do kobiet jak i mężczyzn w wieku 20-45 lat, aktywnych, niezależnych, zarabiających powyżej średniej krajowej. Do osób, które poszukują ubrań uniwersalnych i praktycznych.

Najwięcej systemów franczyzowych

Od początku 2005 roku Tatuum postanowił otwierać sklepy działające na zasadzie franchisingu. W ten sposób firma utworzy 44 system franczyzowy działający w branży odzieżowej w Polsce.
- Obecnie branża odzieży i obuwia jest największą branżą pod względem liczby systemów franczyzowych. Działają w niej 43 systemy franczyzowe cechujące się dużą różnorodnością oferowanego asortymentu. Dynamika wzrostu liczby sieci w tej branży jest bardzo wysoka. W przeciągu ostatnich dwóch lat przybyło 16 nowych systemów – mówi Andrzej Krawczyk, dyrektor działu franchisingu firmy PROFIT system, przedstawiciela Horwath Franchise LTD w Polsce.

Sklepy franczyzowe

Sklepy franczyzowe Tatuum będą powstawać przy głównych, najbardziej reprezentacyjnych w mieście ulicach oraz w centrach handlowych o wysokim standardzie. Minimalna powierzchnia lokalu to 50 m2. Koszt inwestycji wynosi około 350-450€ za 1 m2 powierzchni sklepu.

Przedstawiciele sieci Tatuum poszukują franczyzobiorców wśród współpracujących już z firmą partnerów, a także wśród osób, które mają doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą produktów markowych. Osoba, która zdecyduje się na współpracę z Tatuum otrzyma sprawdzony model biznesowy, pełne wyposażenie sklepu oraz wsparcie przez cały okres współpracy.

Info: Tatuum

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...

32 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2022
Nowe sądy tylko dla franczyzy?

No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Społeczność Franchising.pl

MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...

2 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad

a POF ma jakieś zasady?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.03.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021