Modny biznes

Sklep z odzieżą to dobry pomysł na biznes. Najlepiej sprzedają się skrajności - ubrania drogie i ekskluzywne oraz przecenione z końcówek kolekcji, a nawet używane. Doradzamy czy warto mieć w firmie wspólnika i kiedy to się opłaca. Prezentujemy prestiżowe licencje na biznes. Opisujemy kilka sztuczek ekspozycyjnych, których zastosowanie na półkach i w witrynach sklepowych zwiększa sprzedaż. Relacjonujemy najnowsze wydarzenia na rynku, m.in. wejście nowych sieci sprzedających nieruchomości, zakończenie budowy sieci przez Bliklego oraz kłopoty franczyzobiorczyni sieci Mrówka.
 

Fachowo i ciekawie o franczyzie, partnerstwie i własnej firmie

Poznaj pomysły na własny biznes! Magazyn Franchising Info zawiera aktualne informacje o sieciach franczyzowych i partnerskich działających w Polsce. Przedstawia najnowsze wydarzenia i trendy na rynku, opisuje sukcesy i porażki, doradza biorcom i dawcom licencji oraz omawia zmiany w polskim prawie i podatkach.

W piętnastym numerze

Temat numeru

Modny biznes
W najbliższych latach Polacy będą więcej wydawać na zakup ubrań, mebli oraz wyposażenie mieszkań niż na produkty żywnościowe, co świadczy o bogaceniu się narodu. Największe perspektywy rozwoju ma handel detaliczny odzieżą — wynika z najnowszego raportu firmy badawczej Polish Market Review (PMR). W artykule opisujemy: Derri, Diverse, Gwoździej, Heavy Duty, House, Lee Cooper, Levi`s, Maxi Moda, Okazja, Pietro Filipi, Szame, Tiszert, Quiosque, Zabaione.
 

Nowe otwarcie

Obyś cudze domy sprzedawał
- Prowadzenie agencji nieruchomości to biznes dla cierpliwych. Pracuje się nawet po kilkanaście godzin dziennie bez gwarancji, czy w ogóle coś się zarobi - mówi Joanna Wałachowska, właścicielka agencji nieruchomości w Podkowie Leśnej.

Wszyscy chcą zarobić na mydle
Na rynku sklepów z mydłem robi się coraz ciaśniej. Obok Pracowni Mydła Sapo budowę sieci rozpoczyna Mydło i Pachnidło.

Hurtownia za 200 tysięcy
- Współpraca z Eurocash to możliwość zarobków na poziomie 10-20 tys. zł miesięcznie - zapewniają przedstawiciele sieci. Podobno tyle zarabiają agenci prowadzący hurtownie Eurocashu.

Licencja dla informatyka
Na rynku pojawiła się nowa sieć partnerska świadcząca usługi w zakresie kompleksowej obsługi informatycznej firm.

Info-shorty

Spalić, zmielić, zalać wrzątkiem
Singidunum nie planuje błyskawicznej ekspansji sieci – zakłada systematyczny rozwój o kilku, starannie dobranych franczyzobiorców rocznie. Recepta na sukces jest tu prosta: kawę trzeba spalić, zmielić, zaparzyć i podać. A klient wypije, zrozumie i wróci.

Wystawa pomysłów na biznes
Salon Franchisingu odwiedziło około dwóch tysięcy kandydatów na franczyzobiorców. Do jednych stoisk stała kolejka zainteresowanych, a do innych nie. Teraz jest czas na zastanowienie, czy to wina promocji systemu, targów, czy może po prostu odpowiedź rynku na niedopracowane koncepty franczyzowe.

Piwne rozmowy w angielskim stylu
Na pub trzeba mieć pomysł. Można go szukać samemu lub sięgnąć po sprawdzony koncept. Jedną z nielicznych ofert w tej branży na polskim rynku jest John Bull Pub.

Zakładnicy dotacji
Specjalnością sieci Agroplus+ jest doradztwo w zakresie pozyskiwania dotacji dla rolników. Tymczasem franczyzobiorcy, którzy tracą źródło przychodów, żądają zmiany koncepcji biznesowej.

Kochane pieniążki przyślijcie rodzice
Pięć minut trwa realizacja przekazu pieniężnego w punktach kasowych Polskiej Agencji Finansowej. To o wiele krócej niż na poczcie, gdzie realizacja przekazu trwa do kilku godzin, a na dodatek usługa jest droższa.

HACCP w Podniebnych Barkach
Lot Catering, franczyzodawca systemu Podniebnych Barków, pomaga swoim biorcom w obowiązkowym wdrożeniu systemu HACCP.

Awangarda głównie dla młodych
W szranki z francuskimi sieciami fryzjerskimi staje polska sieć salonów fryzjerskich berendowicz & kublin, która od niedawna poszukuje franczyzobiorców.

Nie sztuka sprzedać prezent
Co zrobić, by klienci kojarzyli sieć z określonymi produktami? Zaproś ich do zabawy! Oto sposób w jaki sieć Galeria Prezentów promuje swoją markę.

Raz dwa trzy, koniec gry
Właściciele firmy A.Blikle mają w planach sprzedaż jeszcze tylko trzech licencji franczyzowych. Niewielka liczba cukierni pozwoli na utrzymanie ich rodzinnego charakteru.

Zarobić na wspomnieniach
Fotografia cyfrowa tylko na chwilę zagroziła tradycyjnie wywoływanym zdjęciom. Eksperci z AgfaPhoto zachęcają do robienia tradycyjnych odbitek. W fotolaboratoriach AgfaPhoto Image Center dają na nie 50 lat gwarancji.

Euroshorty

Wybrańcy w kołnierzykach
Firmy konsultingowe uchodzą za najtrudniejsze koncepty franczyzowe, ale też cieszą się największym prestiżem. Nigdy nie stanowią znaczącej części rynku, jednak są kraje, w których z powodzeniem funkcjonuje kilka systemów tego typu. Najwięcej jest ich w Wielkiej Brytanii oraz USA. W Polsce jest dopiero jeden, kiedy będą kolejne?

Fitness z importu
Największą szansę na rynku usług sportowo-rekreacyjnych mają wielofunkcyjne fitness kluby o powierzchni ponad 500m2. Taka inwestycja jednak znacznie przekracza 200 tys. zł, a na jej zwrot trzeba czekać nawet 5 lat.

Pieski interes
Amerykanie wydają dwa razy więcej na pokarm dla psów, niż na odżywki dla niemowląt. Czy polski rynek też jest już na to gotowy?

Jest sprawa

Mrówka szkodzi?
— Złożyłam zawiadomienie do prokuratury o wyłudzenie opłaty licencyjnej. Franczyzodawca mnie oszukał — mówi była franczyzobiorczyni sieci Mrówka, sprzedającej odzież dla młodzieży.

Moja firma

Oczaruj klienta
Sklepów z odzieżą jest bardzo dużo, sprzedawane w nich ubrania podobne do siebie. Jak sprawić, aby klient kupił właśnie w twoim sklepie, a nie u konkurencji? Może pomóc ci w tym merchandising, czyli sztuka ekspozycji towaru.

Dwóch braci od pierwszego wejrzenia
- Lublin jest miastem, w którym jest stosunkowo niewiele przedsiębiorstw w porównaniu do innych miast w Polsce, jednocześnie niewiele jest tam także firm doradczych, które mogą świadczyć profesjonalne usługi doradztwa w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Dlatego uruchomienie biura franczyzowego DGE Bruxelles właśnie na takim rynku daje duże szanse powodzenia — mówi Katarzyna Gniazdek, prezes DGE Bruxelles.

Bracia Morawscy: dla nas pieniądze i satysfakcja
Aby skutecznie doradzać innym, potrzebne są lata doświadczeń — własnego albo cudzego. Własne trzeba zdobyć. Cudze — można kupić. Tak też zrobili dwaj bracia Konrad i Robert Morawscy z Lublina — kupili licencję DGE Bruxelles.

Dobre rady

Zdecyduj czy potrzebujesz wspólnika
Przedstawiamy formy w jakich franczyzobiorca może prowadzić swoją firmę. Wskazujemy wady i zalety każdej z nich.

Ujawnienie po włosku
Uchwalona we Włoszech, w maju 2004 roku ustawa dotycząca zasad regulacji franchisingu zakończyła długoletnie dyskusje na ten temat.

Pieniądze ostatniej szansy
Trwa nabór wniosków na dotacje w ramach programu przedakcesyjnego PHARE 2003. Jest to ostatnia szansa na korzystanie jednocześnie ze środków przedakcesyjnych oraz z funduszy strukturalnych.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

Wybierz coś dla siebie
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków. Prezentujemy ponad 150 pomysłów na biznes.

Ponadto

Informacje o sieciach
Piotr i Paweł, Albert, Mail Boxes Etc., Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris, Troll, McDonald’s, Nasze Sklepy Avita, Statoil, Shell, Żabka, Groszek.

Magazyn Franchising Info możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Aktualne wydanie magazynu jest także dostępne w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748