W branży turystycznej największe szanse na zarobek mają partnerzy dużych sieci biur podróży - także franczyzowych i agencyjnych. W grudniowym numerze sprawdzamy, czy prowadzenie dwóch biznesów pod jednym dachem może być opłacalne oraz czy warto uruchomić stoisko w centrum handlowym. Otwieramy salonik prasowy, bank i firmę vendingową. Doradzamy również, w jaki sposób przedsiębiorcy mogą oszczędzać na swoje emerytury.
 

W grudniowym numerze 12/2007 (34)

Temat numeru

Zyski na Hawajach. Moje biuro turystyczne.
W branży turystycznej wszystkie karty zostały już rozdane. Dlatego największe szanse na zarobek mają przedsiębiorcy, którzy przyłączą się do dużych sieci biur podróży – także franczyzowych i agencyjnych.

Zysk na widoku
Coraz częściej Polacy spędzają wakacje poza domem. Polubili także kilkudniowe wyjazdy za miasto. Nic dziwnego, że w miejscowościach turystycznych powstają nowe pensjonaty. Konkurencja rośnie, a mimo to klientów nie brakuje.

W przeglądzie rynku opisujemy firmy działające w branży turystycznej: Sun Club, Rainbow Tours, Chaber i Podniebny Barek.

Raport specjalny

Bazary wychodzą ze stadionów
W czasach PRL na targowisku można było kupić prawie wszystko, czego brakowało w sklepach: mięso, sprzęt elektroniczny, alkohol, dolary. Po 1989 roku bazary stały się kuźnią polskiego kapitalizmu. Obecnie blask targowisk mocno osłabł, ale są tacy, którzy wierzą w ich renesans i szansę na zrobienie dobrego interesu na bazarowym handlu.

Moim zdaniem

Z konsekwencją jeża
- W tradycyjnej bajce greckiej prostolinijny jeż przeciwstawiony jest lisowi, który jest powierzchowny, sprytny, manipuluje i kombinuje. Lis wygrywa krótkoterminowo, jeż – na koniec – mówi Jacek Santorski, psycholog biznesu, partner Values Grupy Firm Doradczych

Sprzedaj akcje, załóż firmę
- Lubię bessę, bo służy racjonalnemu spojrzeniu na kwestię inwestowania - mówi Arkadiusz Słodkowski, redaktor naczelny magazynu WŁASNY BIZNES.

Fakty trendy

Spożywka się konsoliduje
Zagranicznym koncernom z branży spożywczej wyrasta poważny konkurent znad Wisły. Emperia zarządza już dziewięcioma sieciami, a w planach ma kolejne przejęcia.

Pośrednicy zarobią na niższych cenach
Amerykański kryzys kredytów hipotecznych zaczyna być odczuwalny w Polsce. Ceny nieruchomości przestały rosnąć, a banki rozważają podniesienie oprocentowania kredytów hipotecznych. Większa podaż nieruchomości cieszy jednak agentów nieruchomości. Im trudniej sprzedać mieszkanie, tym większe pole do popisu dla pośrednika – twierdzą eksperci amerykańskiej firmy RE/MAX.

Meble jadą do Europy
Spółka Vox Industrie, właściciel marki Meble Vox, zapowiedziała, że do końca 2011 roku uruchomi 200 salonów.

Bohun buduje stadiony
Euro 2012, Lwów, ukraińscy pracownicy – z tym najczęściej kojarzy się Polakom Ukraina. Dziś to czterdziestosiedmiomilionowy, rozwijający się gospodarczo kraj.

Ubrania dla sąsiadów
Firmę Semax, właściciela odzieżowych marek Deep i Hot Oil, czeka pracowity koniec roku. Nowe sklepy sieci powstaną zarówno w kraju, jak i za granicą.

Sklep w promocji
Prestige Wear rozpoczął budowę sieci partnerskiej. Pięciu kandydatów, którzy przystąpią do sieci jako pierwsi, będzie zwolnionych z opłaty wstępnej wynoszącej 3 tys. zł.

Ponadto informacje o firmach i sieciach: telepizza, Top Secret, ILS, Cross, Diverse, Gees, Subway, Blue Tax Group, Mr Hamburger i Kurcze Pieczone.

Własny Biznes

Otwieram 40 firm rocznie
– Nawet prowadząc mały sklep, można zdobyć wiele poważnych doświadczeń biznesowych – o małym biznesie i wielkich pieniądzach nie tylko w telewizji opowiada Roman Młodkowski, dziennikarz biznesowy TVN CNBC.

Moja firma

Podwójne życie biznesu
Prowadzenie dwóch biznesów pod jednym dachem może przynieść sporo korzyści. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasują.

Moja firma to bank
Otwarcie placówki bankowej to dla partnerów inwestycja kosztowna, ale i perspektywiczna. Najlepsi są w stanie zarobić ponad 40 tys. zł miesięcznie.

Biznes na żetony
W automatach sprzedaje się niemal wszystko: artykuły spożywcze, przekąski, prasę, a nawet świeże pączki i obuwie ochronne. Jeśli maszyna sprzedająca ustawiona jest w miejscu o dużym przepływie klientów, można na niej sporo zarobić.

Kiosk: solo czy z partnerem?
Tradycyjny kiosk z okienkiem lub salonik prasowy to najbardziej popularne sposoby sprzedaży prasy. Można je prowadzić samodzielnie, na zasadach franczyzy albo jako agent.

Steki menadżera

Firma palce lizać
– Wiele było epok w historii naszej firmy, a więc i wiele strategii. Ale jedno było zawsze naszym celem – utrzymanie wysokiej renomy firmy poprzez dbałość o jakość naszych produktów i usług – mówi Andrzej Blikle właściciel rodzinnej firmy cukierniczej A.Blikle.

Dobre rady

Załóż firmę na wyspach
Można kupić tu niemal wszystko: perfumy, książki, telefony komórkowe, odżywki dla sportowców czy sery. Stoiska handlowe zwane wyspami są częstym elementem pasaży w centrach handlowych i hipermarketach. Dla wielu przedsiębiorców są też szansą na własny biznes.

Biznesmen 24 h na dobę
Czasy, kiedy prowadzenie firmy wymagało przebywania w biurze godzinami, minęły bezpowrotnie. Teraz biznes można robić nawet w przydomowym ogrodzie.

Międzynarodowy znak towarowy uregulowany
Z dniem 1 listopada br. weszła w życie ustawa z dnia 29 czerwca 2007 roku zmieniająca ustawę Prawo własności przemysłowej. Nowelizacja dotyczy m.in. procedury związanej z rejestracją międzynarodową znaków towarowych.

Wzrośnie spadnie

Emerytura przedsiębiorcy
Prowadząc własną działalność gospodarczą, przedsiębiorcy dążą do maksymalizacji przychodów przy ponoszeniu jak najniższych wydatków. Często odbywa się to kosztem własnej przyszłości, czyli emerytury.

Trafione, (nie)zatopione
Listopad nie oszczędził inwestorów giełdowych. Najważniejsze indeksy – nie tylko na zagranicznych rynkach, ale i na warszawskim parkiecie – mocno straciły na wartości. Spadki najbardziej odczuli udziałowcy małych i średnich spółek. Czy koniec 2007 roku okaże się dla nich bardziej łaskawy?

Katalog franczyz i systemów partnerskich

241 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748