Otwórz firmę z pierwszym dzwonkiem

Czy można zarobić na agencji modelek, klubie squasha oraz na firmie projektującej ogrody? Sprawdź we Własnym Biznesie. Otwieramy też pasiekę i rozpoczynamy hodowlę psów. Radzimy, jak zarejestrować własną firmę i jak wybrać licencję franczyzową. Prezentujemy 15 pomysłów na franczyzowy sklep z biżuterią, kosmetykami i upominkami. Zdradzamy,jak zastrzec znak towarowy i jak wynająć lokal w atrakcyjnym miejscu. Kup Własny Biznes i wybieraj spośród 316 pomysłów na biznes!
 

We wrześniowym numerze 09/2009 (55)

Temat numeru

Prezentowy zawrót głowy
Mimo, że sezon prezentowy dopiero przed nami, to właśnie teraz firmy pracują nad nowymi kolekcjami. Od listopada do Świąt Bożego Narodzenia, firmy zajmujące się sprzedażą upominków osiągają największą sprzedaż.

Przegląd firm z branży biżuteria, upominki, kosmetyki: Ada plus, Sklepy jubilerskie Yes, Zielony Kot, Disenso Playboy, Galeria Prezentów, Świat Torebek, Drogerie A'propos, Organique, Parfum Bar Premiere.

Raport specjalny

Brzydka hostessa też zarobi
Zgrabna dziewczyna, obcisła bluzka, a na niej logo firmy – niewielu klientów przejdzie obojętnie obok takiej reklamy. Wiedzą o tym specjaliści od marketingu, którzy coraz chętniej korzystają z usług agencji hostess i modelek. W każdej branży hostessing może być nieocenionym narzędziem promocji.

Moim zdaniem

Franczyza nie boi się statystyki
- Zmiany zachodzące w gospodarce można albo prawie dotknąć, albo opisać statystycznie. Obraz z obu obserwacji może być zupełnie różny - pisze Michał Wiśniewski, dyrektor działu doradztwa we franczyzie PROFIT system.

Dolar kawałek papieru?
- Gospodarka USA nawet teraz, w chwilach kryzysu, to 25 proc. gospodarki globalnej – pisze Piotr Kuczyński, główny analityk Xelion.Doradcy Finansowi.

Fakty trendy

Klient przyjdzie za rok
Bieżący rok jest trudny dla większości detalistów odzieżowych i obuwniczych. Spada sprzedaż, a koszty rosną. W 2010 roku sytuacja branży odzieżowej ma się jednak poprawić.

Firma ci się upiecze
Sklepy piekarnicze Gorąco Polecam Nowakowski rozpoczynają rozwój poprzez franczyzę.

Będą radzić w Białymstoku?
DGE Bruxelles planuje rozwój placówek doradczych w kolejnych regionach Polski. Poszukiwani są franczyzobiorcy w województwie lubuskim, lubelskim i podlaskim.

Jaki ruch wykona Ruch?
Kolporter chce znaleźć inwestora dla sieci saloników prasowych.

Licencja na firmę
W dniach 15-17 października w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się Ogólnopolski Salon Franchisingu.

(Nie)winny biznes
Firma dobrewina.pl korzysta z rosnącego zainteresowania Polaków winami i planuje otwarcia sklepów w największych polskich miastach.

Górale za firankami
Z małej rodzinnej firmy z Żywca wyrosła sieć, która dziś liczy prawie 40 sklepów. Już niedługo Eurofirany otworzą pięć nowych salonów.

Wzrośnie spadnie

Polska mlekiem i miodem płynąca
Krzysztof Rybiński, były członek Rady Polityki Pieniężnej, a obecnie partner Ernst&Young, wywróżył Polsce tłuste lata. Średni wzrost gospodarczy w latach 2011-2020 może według niego sięgnąć nawet 5 proc. Czy to realne?

Nieruchomy sektor nieruchomości
Przełom II i III kwartału tego roku przyniósł wzrost zainteresowania nieruchomościami zarówno wśród kupujących, jak i najemców. Przyczyną są ceny, które w największych polskich miastach są o 10-20 proc. niższe niż przed rokiem.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

316 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Pieniądze bez marynarki
– Odbiorcy trzeba przekazywać nawet pozornie nudne informacje w taki sposób, aby czuł, że news to dla niego najważniejsza rzecz na świecie. Forma też jest ważna, dlatego rozebrałem swoich rozmówców do koszul – opowiada Tadeusz Mosz, dziennikarz, prezenter telewizyjny, publicysta ekonomiczny.

Moja firma

Pieskie życie hodowcy psów
Łże jak pies ten, kto mówi, że hodowla psów to łatwy do prowadzenia i wielce zyskowny biznes. Hodowcy twierdzą, że na jednym miocie zarabiają najwyżej kilka tysięcy złotych.

Jak skosić klienta
„Pamiętajcie o ogrodach...” – kilkadziesiąt lat temu śpiewał Jonasz Kofta. Dziś, w czasach boomu mieszkaniowego, Polacy przypomnieli sobie o ogrodach, ogródkach i rabatkach.

Zysk odbity od ściany
Otwarcie klubu squasha to inwestycja wymagająca cierpliwości i sporych pieniędzy, bo klienci nie od razu przekonują się do nowości. Odbijanie piłki w czterech ścianach nie jest jeszcze tak popularne jak tenis ziemny, ale całoroczność tego biznesu zachęca właścicieli do budowania nowych sal.

Biznes regionalny

Pasieka, czyli firma
Hodowla pszczół to zajęcie dla pracowitych, odważnych i umiejących zachować spokój. Jeśli masz wymienione cechy, to warto zastanowić się nad założeniem pasieki, bo spożycie miodu w Polsce ciągle rośnie.

Znana marka

Tajemnica krowy i świstaka
Milka to marka z tradycjami. Z rodzinnej fabryki stała się częścią światowego koncernu.

Steki menedżera

Znam swój bank od podszewki
Początki były trudne – marka Minibanku nie robiła aż takiego wrażenia na klientach. Pomogła decyzja o rebrandingu i rozszerzeniu sieci sprzedaży – mówi Anna Gniatkowska, menedżer ds. sprzedaży i rozwoju sieci BZ WBK.

BiznesStyle

Bazar – polski nauczyciel biznesu
Polacy – poza studentami ekonomii – od pokoleń uczą się wiedzy o gospodarce poza szkołą.

Na prawo patrz

Jak ochronisz, to zarobisz
Znak towarowy odgrywa istotną rolę w pozycjonowaniu marki sieci franczyzowej. Jest też doskonałym źródłem dochodu dla jego właścicieli, którzy mogą udzielić licencji na jego używanie innym przedsiębiorcom.

Dobre rady

Lokal przy ruchliwej ulicy czy galeria handlowa?
Przedsiębiorcy biorą pod uwagę zarówno lokalizację, otoczenie, jak i koszty najmu. Najważniejszy jest jednak profil firmy, a właściwie profil docelowego klienta.

Od chaosu do spokoju – droga do marzeń
Emocje są w naszym życiu wszechobecne. Lęk chroni przez niebezpieczeństwem, a złość daje energię do zmiany. Radość niesie przyjemność, a smutek czas na refleksję i odpoczynek. Jak w emocjonalnej rzeczywistości podjąć mądrą, biznesową decyzję o zostaniu franczyzobiorcą?

ABC firmy

Założenie firmy nie boli
Radzimy, jak szybko i skutecznie zarejestrować własną działalność gospodarczą.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748