Właścicielem marki jest Teletorium Sp. z o.o. należąca do grupy kapitałowej TelForceOne SA, która od 2007 roku jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
Sobota
04.08.2012
Setne stoisko z akcesoriami komórkowymi Teletorium powstanie we Wrocławiu, w mieście, z którego firma się wywodzi.
 

Punkty Teletorium oferują akcesoria GSM, serwis oraz skup i sprzedaż urządzeń mobilnych. Do niedawna firma koncentrowała się na telefonach GSM. Obecnie, zgodnie z trendami ogólnoświatowymi, w ofercie stoisk coraz częściej pojawiają się tablety. Wszystkie dotychczas powstałe punkty działają na zasadzie franczyzy. W lipcu podpisana została umowa na otwarcie setnej placówki, która powstanie we Wrocławiu, skąd firma pochodzi.

- Planowaliśmy w tym roku otwarcie kilkunastu nowych sklepów i jesteśmy na dobrej drodze do realizacji tego celu. W pierwszym półroczu udało się uruchomić 10 punktów, a kolejne umowy są negocjowane - mówi Piotr Andrzejewski, dyrektor zarządzający Teletorium.

Teletorium zapewnia swoim partnerom lokal i negocjuje dla nich warunki najmu. Prawie wszystkie stoiska Teletorium funkcjonują w centrach handlowych, jako wyspy o powierzchni od 6 do 12 m2.

- Atrakcyjność lokalizacji określamy na podstawie relacji czynszu do potencjału obiektu handlowego oraz danego miasta – tłumaczy Piotr Andrzejewski. - Przy dużych obiektach wchodzą w grę nawet dwa stoiska w jednym centrum handlowym. Franczyzobiorców szukamy praktycznie w całej Polsce, obecnie szczególnie na terenie Pomorza i Mazur.

Minimalna kwota, jaką partner musi przeznaczyć na zatowarowanie i wyposażenie punktu, waha się od 35 do 40 tys. zł. Franczyzodawca nie pobiera opłaty wstępnej, natomiast opłata bieżąca ustalana jest indywidualnie i zależy od lokalizacji stoiska.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz