Zadaniem pracowników jest nie tylko zaznajomienie się z ofertą katalogową na dany sezon. Częścią ich pracy są również wyjazdy studyjne, na których w ciągu tygodnia zapoznają się z atrakcjami danego kurortu oraz zwiedzają hotele.
Czwartek
29.11.2012
My Travel dokładnie sprawdza touroperatorów, z którymi współpracuje. Bez tego trudno o zaufanie klientów i franczyzobiorców.
 

Kto chociaż raz wyjechał na zagraniczny urlop wie, że język Polski słychać wszędzie – w Kenii, Tajlandii, Gruzji i Portugalii. Dyskusja na temat wyższości Bałtyku i Bieszczad nad Adriatykiem i Alpami dawno temu się skończyła. Stać nas na to, żeby zobaczyć wszystkie z wymienionych miejsc, bez konieczności wybierania.
- W zależności od budżetu, jakim dysponuje klient i jego oczekiwań, polecamy wczasy w polskich górach, jak i za granicą. W naszym kraju to, czy zimą będzie śnieg, jest wielką zagadką. Większość wyjazdów przypada na styczeń i luty, kiedy temperatury utrzymują się poniżej zera. Nawet jeśli nie ma śniegu, operatorzy stoków są w stanie go wyprodukować z armatek śnieżnych – mówi Damian Ozga, prezes zarządu My Travel.

Dominik Kras od kilku miesięcy prowadzi franczyzowe biuro podróży My Travel w centrum handlowym Gemini Park w Tarnowie.
- Wcześniej studiowałem w Krakowie, gdzie w trakcie praktyk studenckich, podczas których pracowałem w biurze podróży, poznałem rynek turystyczny. Mijające lato pozwala mi mówić, że odnalazłem się w tym biznesie. Wybór lokalizacji biura uzasadniam bardzo prosto – zadecydowała liczba ludzi odwiedzających Gemini Park. To największy tego typu obiekt w Tarnowie, który przyciąga wielu mieszkańców. Wynajęcie lokalu w galerii jest kosztowne, dlatego zwrotu z inwestycji spodziewam się po dwóch latach od rozpoczęcia działalności – szacuje Dominik Kras.

Bo kilku głośnych upadkach organizatorów wycieczek biura podróży i klienci zaczęli zwracać uwagę na wiarygodność touroperatorów. Cena nie jest już głównym argumentem przy wyborze wyjazdu.
- Przed podpisaniem umowy o współpracy szczegółowo sprawdzamy KRS danej firmy oraz powiązania prezesów w nim widniejących. Bardzo ważna jest też suma gwarancyjna, jaką dany touroperator posiada. Należymy również do Polskiej Izby Turystyki, której opinia jest dla nas bardzo cenna, bo organizacja cały czas monitoruje rynek turystyczny. W przypadku gdy zachowanie touroperatora staje się podejrzane, informuje o tym swoich członków – wyjaśnia prezes My Travel.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

To, co chroni obie strony, to dobrze sporządzone protokoły zdawczo / odbiorcze. I zawsze w obecności pracownika, który anuluje blokadę na karcie w momencie oddania...

33 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

33 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Przewóz osób

Wyglada dobrze!

1 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Domki nad Jeziorem

Witam, mam taki pomysł aby zakupić kawałek działki nad jeziorem z linią brzegową i postawić 4 domki drewniane plus do tego altanki , 2 domki z sauną. Do tego jakiś...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk...

33 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, daj znać jak można się z Tobą skontaktować. Mam do sprzedania działający pensjonat w Krynicy-Zdrój.

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Noclegi dla firm - czy warto?

Moim zdaniem to ma ens wtedy, kiedy stworzysz miejsce spotkań dla firm z kompleksowymi usługami - cateringiem, salami konferencyjnymi, możliwością zorganizowania...

10 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018