Sklep Komputronik Megastore ma być „wielofunkcyjnym centrum nowoczesnych technologii" i konkurować z takimi markami jak Media Markt i Saturn.
Środa
13.02.2013
Prace nad pierwszym sklepem wielkopowierzchniowym już trwają. Niestety, Komputronik Megastore nie otworzą franczyzobiorcy.
 

Grupa Kapitałowa Komputronik, jeden z największych dystrybutorów sprzętu komputerowego w Polsce, rzuca wyzwanie wielkopowierzchniowym marketom elektronicznym. Jak podaje gazeta.pl, spółka wynajęła w warszawskim Centrum Handlowym Jupiter powierzchnię o wielkości 2 tys. m2 i zamierza uruchomić na niej swój pierwszy wielkoformatowy sklep. Ma on nosić nazwę Komputronik Megastore i będzie konkurował w segmencie, w którym prym wiodą marki takie, jak Saturn i Media Markt.

Prezes Komputronika, Wojciech Buczkowski, zapowiada, że docelowo na krajowym rynku powstanie sześć punktów pod szyldem Komputronik Megastore. Po Warszawie przyjdzie czas na Poznań. Sklepy mają odróżniać się od konkurencji lepszą jakością obsługi, a także niższymi cenami. Wiadomo natomiast, że punkty Megastore nie będą otwierane na licencji.

- Projekt Megastore jest rozwiązaniem innowacyjnym z olbrzymim potencjałem. Wymaga jednak znacznego zaangażowania finansowego i ścisłego powiązania biznesowego, dlatego planujemy rozwinąć go w oparciu o własne struktury sprzedaży - mówi Bernard Bocian, dyrektor Departamentu Sprzedaży Detalicznej w Komputronik. - Megastore jest formatem przewidzianym dla większych aglomeracji. W mniejszych miejscowościach mamy silną pozycję zbudowaną w oparciu o sieć sklepów franczyzowych, którą rozwijamy i wzmacniamy, zacieśniając współpracę z franczyzobiorcami i często zastępując ten model współpracy kooperacją na zasadach agencyjnych.

Sieć Komputronika liczy obecnie ponad 220 salonów, z których 39 zlokalizowanych jest na terenie centrów handlowych. Ostatnie otwarcie w sieci miało miejsce pod koniec stycznia w warszawskiej CH Warszawa Wileńska.

(gum)