Więcej hoteli, więcej gości

Accor i Orbis planują ekspansję sieci w Polsce, skupiając się na umowach franczyzowych. Większość nowych hoteli powstanie pod marką Mercure oraz ibis Styles.
Czwartek
14.08.2014
Trzy nowe hotele – to plan minimum, jaki zamierza zrealizować do końca roku Grupa Hotelowa Orbis.
 

Hotel Mercure w Bydgoszczy oraz hotele ibis Styles we Wrocławiu i w Rydze to nowe punkty na mapie franczyzowej sieci rozwijanej przez Orbis. Łotewski hotel, poddany rebrandingowi, przyjmie gości już we wrześniu br. Dwa polskie obiekty budowane są od podstaw, a ich otwarcie zaplanowano na czwarty kwartał 2014 roku.
- Każdy hotel ibis Styles posiada wyjątkowy charakter i osobowość, np. wystrój nowoczesnego obiektu we Wrocławiu oparty będzie na motywach powieści Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów” – mówi Małgorzata Morek, dyrektor ds. rozwoju franczyzy w spółce Orbis.

 Dzięki zawartym dotychczas umowom partnerskim pod koniec br. pod markami Accor będzie działało 14 hoteli na terenie Polski i krajów bałtyckich.
– Niewykluczone jednak, że liczba otwarć w tym roku będzie jeszcze większa. Cały czas prowadzimy rozmowy z właścicielami niezależnych hoteli, dla których franczyza może być najlepszym sposobem na poprawienie wskaźników operacyjnych – mówi Małgorzata Morek.

Spółka jest również operatorem 52 własnych hoteli na terenie całej Polski. Działają one pod szyldami: Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis budget oraz Orbis. Marki te należą do Accoru – światowego lidera branży hotelarskiej i partnera strategicznego Orbis SA w Polsce. Każda z nich oferuje nieco inny standard. Koszt przystąpienia do sieci zależy bezpośrednio od zakresu prac potrzebnych do przystosowania hotelu franczyzobiorcy do wymogów dawcy licencji.

Jednym z najważniejszych kryteriów przystąpienia do Grupy Hotelowej Orbis jest lokalizacja oraz wielkość obiektu potencjalnego franczyzobiorcy. Strategia rozwoju zakłada przyłączanie do sieci hoteli nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych, gdzie jeszcze grupa jest nieobecna. Najważniejszym warunkiem jest posiadanie przez konkretne miasto potencjału biznesowego lub biznesowo-turystycznego. Właściciel hotelu nie musi posiadać doświadczenia w branży hotelowej, ponieważ otrzyma bieżące wsparcie potrzebne do prowadzania codziennej działalności, m.in. pomoc na każdym etapie budowy lub modernizacji obiektu, system rezerwacji, wsparcie marketingowe i operacyjne w bieżącej działalności.


Profil kobiety
Anna Siedlecka
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...

33 wypowiedzi
ostatnia 14.12.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

33 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Przewóz osób

Wyglada dobrze!

1 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Domki nad Jeziorem

Witam, mam taki pomysł aby zakupić kawałek działki nad jeziorem z linią brzegową i postawić 4 domki drewniane plus do tego altanki , 2 domki z sauną. Do tego jakiś...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk...

33 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, daj znać jak można się z Tobą skontaktować. Mam do sprzedania działający pensjonat w Krynicy-Zdrój.

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Noclegi dla firm - czy warto?

Moim zdaniem to ma ens wtedy, kiedy stworzysz miejsce spotkań dla firm z kompleksowymi usługami - cateringiem, salami konferencyjnymi, możliwością zorganizowania...

10 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018