Przy ponad 30 stacjach benzynowych Intermarché funkcjonują całodobowe sklepiki o średniej powierzchni 43 m2. W ich ofercie znajdują się produkty spożywcze oraz artykuły motoryzacyjne.
Piątek
14.11.2014
Intermarché powiększa swoją sieć przysklepowych stacji paliw. Tymczasem konkurenci nie kwapią się do otwarć.
 

Otwarta 5 listopada stacja paliw Intermarché w Ząbkowicach Śląskich jest pierwszą w tej miejscowości i zarazem 51. uruchomioną pod francuskim szyldem w Polsce. Podobnie jak pozostałe stacje, nowy punkt powstał w sąsiedztwie supermarketu należącego do Grupy Muszkieterów. Stacja będzie czynna przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu i zaoferuje paliwa dostarczane są przez spółki Orlen Paliwa oraz Gaspol. 
- Cieszymy się, że udało nam się uruchomić stację paliw Intermarché w Ząbkowicach Śląskich, dzięki czemu w całym kraju posiadamy już ponad 50 obiektów naszej sieci. Podobnie jak na naszych pozostałych stacjach w całej Polsce, także na ząbkowickiej zapewniać będziemy paliwo pochodzące od renomowanych dostawców, w cenach niższych niż te oferowane przez konkurencję w tym regionie – komentuje Aleksander Hołoga, kierownik Działu Stacji Paliw w Intermarché.

Dzięki nowemu obiektowi sieć Intermarché wzmocniła swoją pozycję lidera na polskim rynku przysklepowych stacji paliw. Konkurenci zostali w tyle – drugi w stawce Carrefour ma 43 punkty, Auchan – 24, a Makro raptem 6. Znamienne jest, że żaden z wymienionych operatorów w ostatnich trzech latach nie uruchomił przy swoich sklepach ani jednej nowej stacji. Do 2011 roku tego typu punktów regularnie przybywało, ale później rynek zaczął gwałtownie hamować. Przyczyny? Niewykluczone, że operatorzy zrealizowali zaplanowane pierwotnie otwarcia, a pozostałe lokalizacje istniejących sklepów nie gwarantowały już takiego potencjału dla stacji paliw. Z drugiej strony w ostatnich latach liczba samych supermarketów przyrastała wolniej, niż jeszcze pod koniec ubiegłej dekady. Dziś rynek pozostaje w impasie, ale główni gracze nie wykluczają, że w przyszłości wrócą do planów otwarć.
- Gdyby pojawiły się kolejne możliwości, rozważymy budowę następnych obiektów – mówi Dziennikowi Gazeta Prawna Maria Cieślikowska z Carrefour Polska.

Grupa Muszkieterów wątpliwości nie ma. Co roku otwiera po kilka nowych obiektów. Do końca roku mają powstać jeszcze dwa – w Przeworsku i Grajewie. Dla franczyzobiorców supermarketów Intermarché stacje to ważny element biznesu – poszerzają ich ofertę dla klientów, a tym samym ciągną obroty w górę.
- Będziemy nadal otwierać rocznie około 10 stacji paliw – deklaruje Aleksander Hołoga.

Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego przysklepowe stacji stanowią niecałe 3 proc. wszystkich stacji w Polsce. Pod względem obrotów ich udział jest wyższy – sięga 6 proc. (gum)


POPULARNE NA FORUM

Chcę założyć stację paliw

Jeżeli chcecie założyć stację paliw to przygotujcie się na naprawde duże wydatki, dodatkowo działając bez wsparcia dużego koncernu paliwowego będzie trudno...

16 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Sklep motoryzacyjny

Pomysł jest dobry, kwestia jak go zrealizujesz, nawet prowadząc sprzedaż wysyłkową można dobrze wyjść na tym. 20 tyś mieszkańców jest wystarczające aby coś...

4 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
Sklep motoryzacyjny

Lucart ma ponoć najtańsze ceny w polsce i dają wsparcie marketingowe. Więc to przemawia za francyzą z tą firmą właśnie. Czekam na więcej opinii.

4 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
Sklep motoryzacyjny

Zorientuj się najpierw w cenach tamtego sklepu i zorientuj się jak wyglądają ceny w firmie Lucart. Z tego co się orientuję sklepy działające na zasadzie francyzy mają...

4 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Stacje Paliw

A nie lepiej otworzyć myjnie samochodową z dobrej jakości środkami czyszczącymi. Na takich rzeczach nie warto oszczędzać. Takie rzeczy z biegiem czasu się zwrócą ;)

7 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Sklep motoryzacyjny

Chcę założyć sklep motoryzacyjny. Artykuły sprzedażowe to m.in akumulatory, oleje, filtry. Myślę o francyzie, ale szukam dobrej firmy, która ma konkurencyjne ceny....

4 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2018
Chcę założyć stację paliw

Hm, fakt, budowa stacji paliw w miejscu, gdzie takowej nie ma i jest w tym zakresie ,,luka" może się okazać żyłą złota...

16 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2018
Warsztat samochodowy: Pieniądze na warsztacie

A znacie jakaś firmę, gdzie można kupić sprawdzone części samochodowe ale przez Internet?

11 wypowiedzi
ostatnia 28.08.2018