W Polsce Silcare ma dziewięć własnych punktów sprzedaży. Od tego roku firma postanowiła rozwijać się we franczyzie. Na razie otwarto jeden punkt franczyzowy.
Poniedziałek
28.12.2015
Firma Silcare chce otwierać we franczyzie drogerie i wyspy handlowe.
 

Firma Silcare to producent i dystrybutor kosmetyków. Oferuje m.in. żele UV, produkty do pielęgnacji i stylizacji paznokci, sprzęt do zabiegów manicure i pedicure, kosmetyki do pielęgnacji ciała, dłoni i stóp. Swoje produkty sprzedaje w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. W Polsce firma ma dziewięć własnych punktów sprzedaży. Od tego roku postanowiła rozwijać się we franczyzie. Na razie otwarto jeden punkt franczyzowy, a Silcare aktywnie poszukuje kolejnych partnerów.

Placówki z logo Silcare można otwierać w dwóch formach. Inwestycja w wyspę handlową zaczyna się od 40 tys. zł. W tej kwocie zawiera się opłata wstępna (15 tys. zł) oraz pierwsze zatowarowanie.
– Franczyzodawca otrzymuje od nas gotowe stoisko na cały czas trwania umowy – informuje Aleksandra Trojak, menedżer ds. rozwoju marki Silcare.

W przypadku drogerii, opłata wstępna wzrasta do 25 tys. zł. Licencjodawca obliczył szacunkowe koszty dla przygotowania sklepu o wielkości 40 m2 – wraz z zatowarowaniem i wyposażeniem w meble – na mniej więcej 38,5 tys. zł. Franczyzodawca nie pobiera opłat miesięcznych, ale franczyzobiorca zobowiązany jest do kupna towaru od centrali. Zarabia na marży z jego sprzedaży.

W ramach pakietu franczyzowego licencjodawca gwarantuje m.in. kompleksowe szkolenia produktowe, z visual merchandisingu, obsługi klienta, technik sprzedaży. Zapewnia też materiały marketingowe, promocję na skalę ogólnokrajową oraz w lokalnych placówkach.

Franczyzodawca szacuje, że biznes powinien zacząć być rentowny po pół roku od otwarcia.
– Zależy nam na otwarciu punktu franczyzowego w każdej większej miejscowości oraz w miastach, w których nie mamy własnej drogerii – dodaje Aleksandra Trojak.