Osoba, która chciałaby rozpocząć współpracę z Ada Plus może rozpocząć od wstawienia zaledwie jednej gabloty. Mebel otrzymuje się za darmo, natomiast koszty jego zatowarowania leżą po stronie franczyzobiorcy.
Poniedziałek
04.07.2016
Gablota z biżuterią, wstawiona do sklepu, to sposób na poszerzenie oferty, który sprawdzi się nawet w małym mieście.
 

Gabloty ze srebrną biżuterią Ada Plus stoją w blisko tysiącu sklepów w całej Polsce. Można je zainstalować wszędzie tam, gdzie uda się wygospodarować trochę miejsca: w sklepach wielobranżowych, odzieżowych, drogeriach, salonach z bielizną. W ten sposób właściciel poszerza standardową ofertę swojego punktu.
– To bardzo dobry pomysł także dla mniejszych miast, gdzie nie ma typowego salonu jubilerskiego – podkreśla Marzena Łyszcz, dyrektor handlowy Ada Plus. – Biżuteria sprzedaje się przez cały rok. Po pierwsze zawsze są jakieś okazje: imieniny, komunie, święta okolicznościowe. Po drugie, kobiety po prostu ją lubią. Np. w wakacje chętnie kupują biżuterię jako pamiątkę z wyjazdu.

Osoba, która chciałaby rozpocząć współpracę z Ada Plus może rozpocząć od wstawienia zaledwie jednej gabloty. Mebel otrzymuje się za darmo, natomiast koszty jego zatowarowania leżą po stronie franczyzobiorcy. Na wypełnienie jednej gabloty biżuterią należy przeznaczyć około 3 tys. zł brutto. Franczyzodawca nie pobiera opłaty wstępnej, ani żadnych opłat miesięcznych. Partner zarabia na marży handlowej, którą sam ustala, dostosowując ceny do możliwości i uwarunkowań lokalnego rynku.

Centrala firmy dba m.in. o ogólnopolski marketing produktów.
– Naszą biżuterię otrzymały w prezencie m.in. tegoroczne finalistki konkursów Miss Mazowsza i Miss nastolatek Kaszub – wylicza Marzena Łyszcz. – To oczywiście duża promocja marki, ale też sygnał, że nasze produkty są cenione i rozpoznawalne. Staramy się też podążać za aktualnymi trendami i zawsze mieć w ofercie to, co aktualnie jest modne. Teraz np. dużą popularnością cieszą się tzw. celebrytki, czyli łańcuszki z jedną lub dwiema zawieszkami. Bardzo dobrze sprzedaje się także biżuteria srebrna pozłacana.