Forum: Pieniądze na własny biznes 1475

Pasikonik 28.10.2005 *.cij125.neoplus.adsl.tpnet.pl

17
O kurczaki, czyżby jakis przełom??? Kaska będzie? Banki dostrzegły firmy z kilkuesttysięcznym obrotem? No nie mogę uwierzyć...

czytelnik 28.10.2005 *.pf102.lublin.sdi.tpnet.pl

Pożyjemy, zobaczymy. Ale ważne jest, że wreszcie pojawiła się wyspecjalizowana instytucja, która będzie pomagać franczyzobiorcom w poszukiwaniu kapitału.

Shlangbaum 30.10.2005 *.bwm106.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Z dostępem do kapitału potrzebnego na zawiazanie franczyzny nigdy nie miałem. Problem był zawsze z poręczeniami, taki sam będzie jednak występował i tutaj ponieważ nadal większość funduszy poręczeniowych wietrzy we franczyźnie zbyt wielkie ryzyko. Jakby powstał fundusz poręczeń dla franczyzobiorców tobym sie dopiero cieszył...

MK 31.10.2005 *.bim112.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie uszukujmy się pierwsze zadanie jakie ma spełnić ta instytucja to przynieść Komuś zysk. Dopiero później będą się martwić o przyszszłych biorców

ŻWIREK 01.11.2005 *.clv107.neoplus.adsl.tpnet.pl

MK - nie martw się na zapas o zyski tego KOGOŚ, kto utworzył ARF, bo na razie zupełnie nie ma o co i jeszcze długo tak pozostanie. Jak wynika z informacji o ARF jest to organizacja "non for profit" co zobowiązuje ją do przeznaczania ewentualnych zysków na cele statutowe, czyli wspieranie rozwoju franczyzy, poprzez np. utworzenie funduszu pożyczkowego czy poręczeniowego dla franczyzobiorców. Jak wynika z dyskusji na Forum, takie fundusze bardzo by się przydały tym, którzy nie mają gotówki i majątku a chcieliby rozpocząć własny biznes.Mylisz się twierdząc, że interes franczyzobiorców nie będzie obchodził ARF. To na czym miałaby robić te zyski jak nie na obsłudze franczyzobiorców?

MK 02.11.2005 *.bis217.neoplus.adsl.tpnet.pl

Masz poczucie humoru oj masz...
Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej też nie służy do zarabiania pieniędzy, ale zawsze jakiś milion lub dwa skapnie z łaski swojej...
Oczywiście nie podważam celów statusowych tej organizacji i głęboko wierze w ich krystaliczność, ale ... .

ŻWIREK 02.11.2005 *.dss226.neoplus.adsl.tpnet.pl

MK- co tam moje poczucie humoru wobec Twojego... JESTEŚ WIELKI/WIELKA.

Novik 03.01.2006 *.c1-ophisc-177.tosa.pl

2
Witam serdecznie!! jestem studentem II roku studiow dziennych a moja pasja jest robienie stron internetowych! Dlatego zamierzam otworzyc w tym roku wlasny biznes w miescie w ktorym nie ma zadnej takiej firmy oraz sprzedaz serwerow wirtualnych!! mam 5 tys a na start potrzebuje 25 tys! Zna moze kots korzystne kredyty, albo instytucje ktore pomagaja finansowac badz udzielac kredyty, informacje na temat dotacji...? z gory dziekuje!! pozdrawiam

Magik 04.01.2006 *.user-12lc1rb.cable.mindspring.com

374
Witam wszystkich,
Jak widze wraca temat pieniedzy na wlasny biznes. Zwirek jak zwykle broni imienia ARF-u, ale zdecydowanie popieram stanowisko MK w tej sprawie.
NOVIK - pierwsze kroki skieruj do UP i zapytaj o fondusze na otwarcie firmy. Nie wiem na ile mozesz zkorzystac z funduszy UE program 2.5, ale warto i o to zapytac.
Pozdrowionka Magik

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.