Forum: Kancelarie Krislex - czy warto? - doradztwo i księgowość 24

pelikan 22.07.2011 *.ip-193-151-115-250.mnc.pl

8

@ ANIELKA

Radzę Ci podpiąć się pod jakąś większą sieć, np. WEC,  SDP,  lub omawiany tu Krislex. Za Krislexem przemawia czas funkcjonowania (bo to już 7 lat), ale koszty mają przez to z pewnością większe.

@ZONK

Czytając poprzedni wpis, z ciekawości wszedłem do BIG, bo posiadam tam firmowe konto. Jeśli cokolwiek tam jest to jakaś śmieszna kwota (bo jak inaczej nazwać trzy z  ogonkiem sic!) na jednej z franczyz, natomiast z tego co widze, a raport mam przed sobą sieć jako taka jest póki co całkowicie czysta…  Pomijam fakt, że sprawdzałem ich już wcześniej, kiedy to interesowałem się otwarciem kancelarii prawnej 

pelikan 22.07.2011 *.ip-193-151-115-250.mnc.pl

8

@ ANIELKA

Aha, jeszcze jedno, bom zapomniał. Nic nie wiem bliższego na temat OMEGI, bo znajomi mi odradzali, ale może warto tez sprawdzić. 

zonk 22.07.2011 *.public-gprs237561.centertel.pl

7
pelikan, rozumiem, że dla ciebie firma prawnicza, która nie jest w stanie zapłacić "śmiesznej kwoty 3 z kawałkiem" jest całkowicie wiarygodna. To pomyśl, co by było, gdybyś wpłacił kaucję i chciał ją potem odzyskać, pewnie też by cie to bawiło... Fakt pozostaje faktem, firma, która nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań finansowych nie jest wiarygodna!

Anielka 23.07.2011 *.systemy30.toya.net.pl

2

Dziękuję,  ale franczyza to chyba nie dla mnie: po pierwsze pieniądze, po drugie pieniądze, po trzecie czas. Chyba, że znalazł by się jakiś wspólnik, ale z tym to jak z szukaniem dobrego męża.

pelikan 26.07.2011 *.ip-193-151-115-250.mnc.pl

8

@ Ćmok

Twoje posty są usuwane, bo są zbyt bardzo nakierunkowane na konkretny bank. J

@ Anielka,

Ćmok chciał pomóc Ci i zaproponował ofertę pewnego banku, który udziela kredytów dla osób zainteresowanych zakładaniem własnego „przedsiębiorstwa” franczyzowego . Problem w tym, że z tego co zdążyłem zauważyć, podał wszem i wobec jego nazwę i skopiowaną ofertę, dlatego jego wpis dość szybko (czemu się nie dziwię) usunięto J Przeszukaj sobie dokładnie sieć pod tym kątem, a na pewno znajdziesz coś co Cię zaciekawi. A jak franczyza jednak nie dla Ciebie to pozostaje praca u kogoś. Zdolny prawnik nie powinien mieć problemu ze znalezieniem pracy w innej branży, a przyszły pracodawca z pewnościa doceni fakt, że posiadałas własne przedsiębiorstwo.

Golden Loch 28.08.2011 *.088156131022.radom.vectranet.pl

7

Ja radzę każdemu kto chce przystąpić do sieci, aby zrobił eksperyment i zamiast płacić 1000 miesięcznie franczyzodawcy, zrobił stronę internetową i wydawał tego tysiaka na reklamę w wyszukiwarcie internetowej. Telefon będzie dzwonił od rana do nocy. 3 klientów dziennie na bank. Rozpoznawalność marek kancelarii prawnych jest znikoma. Mało znany bank ma ok 100 placówek, a najbardziej znana sieć kancelarii ma kilkanaście. Reklama internetowa i system informacji prawnej to podstawa. Ale ta dziedzina jest mało dochodowa.

uwaganakrislex 31.08.2011 *.ip-89-174-122-195.multimo.pl

4
I bardzo proszę Pana moderatora czy Admina o nieusuwanie moich uwag na temat Krislexu bo nikogo nie obrażam, piszę tylko fakty a forum jest po to aby wymieniać się doświadczeniami.

zonk 08.10.2011 *.public-gprs81693.centertel.pl

7

Jak widać pan moderator, czy administrator jest pod przemożnym wpływem firmy krislex, która nie tylko oszukuje pracowników, ale zaczyna naciągać Klientów...

Brawo!!!

może czas zmienić moderatora...

Gleba 21.02.2012 *.ip-78-30-112-216.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

1
Bardzo trafne wypowiedzi Golden Locha i Zonka.Franszyza z Krilex (...) Przestrzegam chętnych do takiej działalności. Zdecydowanie taniej to uruchomienie takiej kancelarii samemu bez franszyzy.Nie potrzeba mieć wykształcenia prawniczego by prowadzić taką działalność zatrudniając doradców i współpracując z radcami i adwokatami.
W związku z faktem, iż wydawcy portali ponoszą odpowiedzialność prawną za treści obraźliwe lub nieprawdziwe publikowane na forum, część wpisu na wniosek opisanej firmy z podaniem uzasadnienia została usunięta. Moderator

świśnięty 04.03.2012 *.188.146.15.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

3

(...)Proponuję wszystkim oszukanym zwrócić się do prasy, telewizji, jest dużo programów i dziennikarzy, którzy zainteresują sie tematem. No i jest Internet (...)
W związku z faktem, iż wydawcy portali ponoszą odpowiedzialność prawną za treści obraźliwe lub nieprawdziwe publikowane na forum, część wpisu na wniosek opisanej firmy z podaniem uzasadnienia została usunięta. Moderator

świśnięty 05.03.2012 *.188.147.108.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

3

Ciekaw jestem, co obraźliwego było w słowach, że są programy i redaktorzy, którzy chętnie zajmą sie sprawą? Gdzie tu nieprawda? Na jakiej podstawie moderator usuwa takie wpisy? Może wolno pisać tylko w superlatywach? A może wypowiedź, że krislex boi się Internetu jest obraźliwa? Nieprawdziwa? Właśnie się potwierdziła, więc kłamstwem nie jest...

"PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania."

Kogoś może obraziłem? Źle się zachowałem?

Czekam, co z tego usuniecie...

świśnięty 05.03.2012 *.178.180.117.135.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

3

Brawo!! Proszę bardzo, jak szybko usunięta rzekoma nieprawda. Dowody są, tylko nie do pokazania na forum. Boimy sie zszargania opinii, co? Niepotrzebnie, najpierw trzeba ją mieć, żeby sie o nią bać...

Prawnik 02.04.2012 *.ip-193-151-115-197.mnc.pl

4

A co sądzicie Państwo na temat pomysłu pana Gowina dot. deregulacji 49 zawodów - w tym oczywiście prawników?

\"Ułatwienie dostępu do 49 zawodów regulowanych - zapowiedział w sobotę minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Celem nie jest obniżanie standardu usług, ale likwidacja chorego systemu - podkreśla premier Donald Tusk.\"

\"Bardziej szczegółowe i drobniejsze zmiany dotyczą uzyskiwania uprawnień do wykonywania zawodów prawniczych. W tej grupie znalazły się profesje adwokata, radcy prawnego, komornika i notariusza.\"



pelikan 04.04.2012 *.systemy75.toya.net.pl

8

\"Ułatwienie dostępu do 49 zawodów regulowanych - zapowiedział w sobotę minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Celem nie jest obniżanie standardu usług, ale likwidacja chorego systemu - podkreśla premier Donald Tusk.\"

Myślę, że dobre jest ułatwienie dostępu do dotychczas \"zamkniętych\" zawodów, ponieważ ktoś może mieć autentyczne zdolności do danego zawodu, ale w wyniku tego ograniczenia dostępu nie móc się rozwijać w nim, ponieważ odpowiednio wcześnie nie zaczął się do niego przygotowywać i nie ma formalnych (poświadczonych pisemnie) kwalifikacji. Z drugiej strony można się obawiać, że w wyniku \"otwarcia\" dostępu do zawodów dosłownie każdy będzie mógł próbować go wykonywać - także bez kwalifikacji i zdolności. Ale to czy ktoś się nadaje i tak zweryfikuje wolny rynek...

Osobiście popieram i jestem za

zonk 21.04.2012 *.46.204.22.81.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

7

Pelikan, życzę ci, abyś trafił do takiego nowo-uwolnionego prawnika, bardzo zdolnego w teorii, który poprowadzi twoją sprawę, tak, że się nie połapiesz o co chodzi. Co ma naturalna zdolność do praktycznej znajomości zawodu? Bzdury piszesz i tyle! Jak nie będzie aplikacji, to gdzie się nauczysz zawodu? Na kliencie? I swoim brakiem doświadczenia zniszczysz komuś życie? Sprawę kryminalną poprowadzisz bez doświadczenia? Z pisania pozwów nie wyżyjesz, a bez doświadczenia na sali sądowej nie dasz rady. Myślisz, że ludzie nadal są tępi i nie pozwą cię za źle poprowadzoną sprawę? Taki zdesperowany człowiek może wtedy wziąć lepszego prawnika, który pokaże ci, co to znaczy praktyczne stosowanie prawa, ale na odszkodowanie i jego honorarium będziesz pisał pozwy do 67 roku życia. Życie może weryfikować uwolnionych taksówkarzy, ale nie prawników.

Prawnik 22.04.2012 *.user-46-113-221-35.play-internet.pl

4

Otóż to!

W firmie w której pracuje jest dziewczyna , która ukończyła prawo. Zajmuje się głównie sprawami administracyjnymi , obsługa sekretariatu , odbiór wysyłanie poczty , podnoszenie telefonów, przypilnowanie terminów , od czasu do czasu wypełnia jakiś wniosek. Pracuje już dobre kilka lat , na stanowisku nazwijmy to asystentki. Teraz się cieszy, bo będzie mogła zostać adwokatem po 3 latach (a bardziej z tego , że w ogole chcą zrezygnować z egzaminów adwokackich). Myśle że rynek szybko ją zweryfikuje ale tyle ile szkód narobi swoim przyszłym klientom , to współczuje tym biednym ludziom. Takich osób jak ona będzie masa. Wsrod nich na pewno pojawią się oszuści , nabieracze , naciągacze , to dopiero będzie wolny rynek. Chce widzieć te ramówki w programach telewizyjnych za pare lat , programów takich jak Jaworowicz będzie cała masa , gdzie ludzie zostali pokrzywdzeni przez adwokata , pośrednika nieruchomości , czy taksówkarza (którym notabene będzie mógł być każdy nawet chłop z wyrokami gwałtu czy pedofili). Jednym słowem wolna amerykanka. Najlepiej pokazał , to ten wypadek w Szczekocinach. To jest właśnie pokłosie tego , co będzie się działo w naszym kraju w każdej dziedzinie za kilka lat. Okazuje , że maszyniści młodzi są żle wyszkoleni , nie przeegzaminowani. Został skrócony czas stażu kolejarskiego. Wszystko się dzieje szybko , byle jak , bez wysiłku i bez żadnej kontroli , wkońcu liberalne założenie zakłada , że to rynek ma zweryfikować. To właśnie zweryfikował , kupa zabitych i mnóstwo rannych. Szesnaście różnych spółek kolejowych na torach , jeden wielki chaos w tym państwie. To jest początek procesu , w którym państwo za nic nie będzie ponosić odpowiedzialności. Poczekajmy tylko aż lekarzem będzie mógl zostać po 5 latach ratownik medyczny , dentystką po 10 latach praktyki asystentka stomatologiczna , a farmaceutą po paru latach technik farmacjii. Ja się nie zdziwie , że taki projekt mógłby się pojawić. Wszyscy za jakieś pięć lat z nostalgią będziemy wspominać stary system. Powodzenia w nowym Tanim Państwie.

pelikan 23.04.2012 *.ip-193-151-115-197.mnc.pl

8

Rynek najlpiej zweryfikuje poziom uslug, czy po nawet skonczonej aplikaci jest sie specjalista z cala pewnoscia nie, jest wiele przypadkow magistrow prawa którzy doskonale sobie radzą i nie potrzebują do tego aplikacji jak i oczywiscie na odwrót. Papier wszystko przyjmie, mi napewno krzywda sie nie stanie jezeli pojade taksówką bez licencji (które i tak istnieją - przewóz osób), kupie mieszkanie od kogos bez uprawnień, otrzymam porade prawną od mgr. Za licencjami, tytułami nie idą żadne umiejętności, je zdobywa się w praktyce, oczywiście stanowią one potwierdzenie ale nie mogą być jedyną słuszną podstawą.


Prawnik 24.04.2012 *.user-164-126-128-199.play-internet.pl

4

Dostęp do zawodu instruktora nauki jazdy też deregulują , teraz instruktorem , będzie mógł być prawie każdy. Już teraz mówi się , że merytoryczne i dydaktyczne przygotowanie instruktoróe nauki jazdy jest za niska , a co dopiero po deregulacji.. 

Wkońcu Ci ludzie odpowiadaja za przygotowanie nas do bezpiecznej jazdy.

Prawnik 24.04.2012 *.user-164-126-128-199.play-internet.pl

4

Gowin niech się zajmie filozofią bo to mu wychodzi najlepiej, a deregulacje - i tutaj chodzi mi nie tylko o zawody prawnicze - zostawi w spokoju. Chcą na siłę uszczęśliwić ludzi, a prawda jest taka, że zrobią jedno wielkie szambo. Poziom usług spadnie i to znacznie. Będą niezłe jaja. Czuję, że to nie koniec \"wspaniałych\" pomysłów Pana G...

pelikan 25.04.2012 *.ip-193-151-115-197.mnc.pl

8

Szczerze, to jeśli mam osobiście wybierać pomiędzy dostępem do zawodu poprzez \"pociotki\" albo na zasadzie wolnej amerykanki - to i tak wolę to drugie rozwiązanie. 

Aha i jeszcze jedno rynek psują sami prawnicy, bo godzą się na pracę za darmo u mecenasów od siedmiu boleści. Jak by się zapytać jakiegokolwiek absolwenta informatyki czy zgodził by się pracować za darmo nawet zaraz po studiach i bez doświadczenia to by was wyśmiał

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.