Forum: Pośrednictwo kredytowe - z którą firmą podjąć współpracę? - finanse i bankowość 106

Krzysiek Sz. 29.07.2006 *.public-gprs24449.centertel.pl

14
Rozumiem, Magiku, że według ciebie mogę podjąć to ryzyko?

Magik 30.07.2006 *.bsv225.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
ryzyko podejmujesz sam.
:) :) Magik

piotrek_111 09.08.2006 *.bmw2.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Polecam zapoznać się z:

http://www.biznesforum.pl/tematy17/biuro-kredytowe-vt2395.htm

Magik 09.08.2006 *.bsx242.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
No i co w tym linku niby ma być, poziom dyskusji żaden, argumentów brak.
Magik

zibi_ 12.09.2006 *.212.244.57.36

Ja również jeszcze nie tak dawno robiłem przypis w gotówce rzędu 100 tys miesięcznie. Prowizja średnio wynosiła 5,2 %. Terza pomimo prowizji sięgającej 10 % zastanawiam się nad przebranżowieniem. Kochani dużo tego się narobiło. Macie radę?

piotrek_111 15.09.2006 *.bmc108.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Radę?
Trzeba część z nich pozamykać?

Magik 15.09.2006 *.btq88.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Trzeba zapisac sie do PIS-u, a konkurencja sama sie pozamyka.
Pozdrawiam Magik

rafi1 08.10.2006 *.gaja.tpnet.pl

Eurobank, co sądzicie i czy warto z nim współpracować?

Krzysiek Sz. 15.10.2006 *.public-gprs14173.centertel.pl

14
Przyłączam się do pytania powyżej. Poza tym dodaję jeszcze Intax i agencje Monetia banku BISE. Ktoś z nimi współpracuje? Jak to wygląda?

Gigi 09.07.2008 *.acot109.neoplus.adsl.tpnet.pl

4

Plajta placówki franczyzowej Getin Banku

Wszystkim osobom rozważającym współpracę z tym bankiem dedykuję poniższą historię.

Jak wiadomo, Getin Bank od początku uruchamia placówki franczyzowe, które miały być w założeniu tanie, ładne i wysokodochodowe. Może i są, ale dla Getin Banku, a nie franczyzobiorców.

Koszty utworzenia placówki są znacznie zawyżone, gdyż wyposażenie musimy kupić u partnera Getin Banku, który odpala swojemu darczyńcy stosowną prowizję. Gdyby nie ten monopol - wystarczyłaby połowa kwoty.

Getin Bank zapowiadał, iż placówki franczyzowe będą miały podobną funkcjonalność jak placówki własne. Jest to jedno wielkie kłamstwo, gdyż ograniczenia są na każdym kroku.

Ponadto dla bezpieczeństwa partnerów wprowadzono w prezentacji tzw. strefę ochronną, czyli zakaz uruchamiania placówek z logo Getin Banku w promieniu minimum 1 km. Ale w umowie już nic na ten temat nie znajdziemy. Tym sposobem po około 3 miesiącach od uruchomienia placówki franczyzowej w Łowiczu uruchomiono 100 metrów dalej placówkę własną Banku. Franczybiorczyni nawet nie próbowała walczyć - zmuszona przez Getin Bank zamknęła placówkę i zmienia teraz nazwę na BPH. To się nazywa podejście do partnerów "made by Getin Bank". Coś o tym wiem, bo pracowałem w podobnej placówce.

Getin Bank ma prosty plan - zarobić na uruchomieniu placówek franczyzowych, pozwolić, aby przez kilka miesięcy wypromowali markę, a następnie uruchamia placówkę własną, która tylko spija śmietankę z pracy innych...

piotrek_111 11.07.2008 *.adsz177.neoplus.adsl.tpnet.pl

285

Jeśli nie ma w umowie istotnego paragrafu to się ją negocjuje:) Tyle, że te wszystkie umowy zazwyczaj nie podlegają negocjacjom - są jak wiadomo z założenia jednostronnie niekorzystne. Życie mnie nauczyło po prostu nie podpisywać podobnych "umów"...

Otwierasz warzywniak i natychmiast masz więcej:

- zysku

- spokoju 

niż nie jeden podobny"bankier"

:))) 

gabi 11.07.2008 *.byh48.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
Do Magika - czy możesz napisać coś na temat swojego ubezpieczenia ?Prowadziłam Placówkę BPH, a teraz GetinBanku,ale nie słyszałam o podobnym ubezpieczeniu

ela51 30.09.2008 *.morel.udn.pl

1
Czesc mam pytanko jakie są formy prawne organizacji pośrednictwa kredytowego?

Jolanta 03.12.2008 *.adnd83.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Witam

 Czy mógłby mi ktos podpowiedzić z jakim bankiem najlepiej teraz w dobie kryzysu nawiązać współpracę ( myślę o placówce franszyzowej Getin albo Eurobank)

Mam lokal 100 m w 40tysięcznej miejscowości dobra lokalizacja czy może pomyśleć o innej branży

będę wdzięczna za podpowiedzi

art 03.12.2008 *.dfi157.neoplus.adsl.tpnet.pl

28

Witam

Teraz to tylko polecałbym Eurobank.Ale oni jak na razie otwierają placówki w wyznaczonych miejscowosciach które są dostępne na ich stronie.

qwest 06.12.2008 *.77-253-174-196.adsl.inetia.pl

9
Gigi już wcześniej powiedział cala prawdę. A tak pozatym to 100m2 to jest za duzo jak na placówkę franczyzową jednego banju. W tym przypadku polecałbym podzielenie lokalu na dwie części, jedną na placówkę franczyzową a drugą na pośrednictwo kredytowe!

GetOut 07.12.2008 *.82-160-13-2.prudnik.net.pl

30

Grzesiu ma rację :) 100 m2 to za dużo. wystarczy 30-40, a z reszty zrób warzywniak ;)

Getin może się opłacać, ale proponuję inny bank. Musisz poczekać ze 2 miesiące jeszcze, wydać dużo więcej niż na Getin, aleeee... Jeśli miałbym 50.000 (nie mam, bo właśnie otwieram nową placówkę), to mam propozycję dla każdego, kto chce zarobić.

Jestem w trakcie rozmów z pewnym bankiem, znalazłem nawet lokal w 50.000-nym mieście, ale nadarzyła się okazja, więc kasa poszła. Mam doświadczenie i mogę się podjąć zarządzania projektem (lub kilkoma) za jakąś część dochodów.

Doradzę i opowiem o projekcie każdemu konkretnemu inwestorowi. W grę wchodzi dolnośląskie, opolskie i śląskie. Poważne oferty only :) Węszę dużą, naprawdę dużą kasę w branży finansowej, związaną z tym projektem. Wystarczy mi umowa o dzieło, a moje doświadczenie zaowocuje... Jak już pisałem, 50.000 zł. na jeden punkt(koszt inwestycji), docelowo moja analiza finansowa zakłada minimum 5.500 DOCHODU brutto miesięcznie. Mam zarezerwowane kilka wakatów w opolskim i dolnośląskim. W niektórych wypadkach może to być konkurencja dla mojego pierwszego franczyzodawcy, a znając przychody placówek własnych (Panie dyrektorki mają słabość do mnie) i konkurencyjność produktów bankowych, w trzech przypadkach moje analizy wskazują na dochód oscylujący w granicach 7-8 tys. miesięcznie (2 pracowników, lokal w ścisłym centrum).

Jeśli będę musiał, zaciągnę kredyt i sam to otworzę!!! Ale mam awersję do kredytów, mimo że mogę mieć kredyt lub leasing na najlepszych warunkach w "moim" banku.

Mój mail: maded1976@o2.pl

bartomada 09.12.2008 *.207-29.is.net.pl

137
Jak to taki złoty interes jak opisujesz-to sam otwieraj.a jeśli szukasz chętnych ,z którymi się swym zyskiem z dobrego  serca chcesz się podzielić-to nie szukasz partnerów lecz jeleni...-bo  kto by chciał dać zarobić komuś innemu skoro sam może?Jeśli się mylę-i taką mam  nadzieję,że się mylę-to życzę dużo szczęścia i pieniędzy w tym biznesie.

finanseVip 11.12.2008 *.apn-77-115-145-160.gprs.plus.pl

2
czas pośredników finansowych się kończy. Za 2 lata juz takie punkty przestaną istenieć. Duże banki migrują za wszelką cenę do miast 4-6 tysięcznych, przepraszam do wiosek 4-6 tysięcznych.

bartomada 05.01.2009 *.80.54.78.48

137
Doradcom już dziękujemy(PAP, ak/05.01.2009, godz. 07:30)Tylko co dziesiąty Polak skorzystał do tej pory z usług doradców finansowych - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Komisji Nadzoru Finansowego. A może być jeszcze gorzej, bo cała branża doradcza odczuwa skutki głębokiego spadku zaufania klientów - donosi "Gazeta Wyborcza".

Jak pisze gazeta, cytując sondaż zlecony przez KNF, ponad połowa Polaków woli obecnie na własną rękę podejmować decyzje o ulokowaniu oszczędności albo o kredycie. 63 proc. osób, które wzięły kredyt mieszkaniowy, nie konsultowało się z doradcą, a 8 proc. tylko zastanawiało się nad taką możliwością - ale i tak w końcu z niej nie skorzystało. W przypadku produktów oszczędnościowych proporcje są jeszcze bardziej uderzające - tylko 17 proc. klientów zakładających lokatę zwróciłoby się o poradę.

Wielu klientów ma do doradców po prostu żal. Anonimowo skarżą się "Gazecie": - Rok temu braliśmy z mężem kredyt na mieszkanie. Mieliśmy połowę potrzebnego kapitału, ale doradca zalecił nam, żeby pożyczyć na całość, a za pozostałe pieniądze kupić fundusze - opowiada Magda. - Teraz nasza miesięczna rata wzrosła o 700 zł, a połowa pieniędzy z funduszu wyparowała - żali się.

Czy doradcy odzyskają utracone zaufanie? Pomóc może wprowadzenie państwowych licencji, o które musiałby ubiegać się każdy doradca - twierdzi gazeta.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.