Forum: Getin franczyza - jakie są warunki wejścia - finanse i bankowość 106

GetOut 09.07.2009 *.egr31.neoplus.adsl.tpnet.pl

30

Co prawda, to prawda. Cały czerwiec jeden wielki młyn. Ale i wynik najlepszy od otwarcia.

Art ma rację, podpisuj i otwieraj. Wiadomo, że kilka pierwszych miesięcy pewnie będziesz na minusie, ale to normalne w prawie każdym biznesie.

A wakacje? Cóż, jeszcze nie w tym roku. Muszę dodać trzecie stanowisko w placówce i znałeźć odpowiedniego pracownika, którego trzeba porządnie przeszkolić.

Pekao też ruszyło, więc i czasu mniej. No i trzeba szukać lokalizacji dla następnej placówki GB. To nie żart, myślę że warto.

 Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie krytyków ;) 

m6453 20.07.2009 *.cfw172.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam wszystkich !

Ja właśnie jestem po podpisaniu umowy o współprace , bardzo proszę osoby które już działają o kontakt .

Mam nadzieję, że znajdzie się tytaj osoba która faktycznie już współpracuje z Getinem.

Pozdrawiam.

triano 21.07.2009 *.fm170.internetdsl.tpnet.pl

3

  Dzięki, za dobre słowo. Po Waszych wypowiedziach należy uważać, że wszystko jest ok. i ja tak myślę, ale mam też wątpliwości - jak czyta się o sytuacji w bankach a zwłaszcza w Getin (np. ostatni Forbes tyt. testowanie sektora) można mieć wiele wątpliwości. Ale skoro wszyscy pracują ,to pewnie jest dobrze.

Pozdrawiam..

Qark 27.07.2009 *.ip-89-174-10-96.ibd.gtsenergis.pl

55

getin nie ma pieniędzy! pośrednikom dość ostro przykręcił kurek z kredytami! myślicie, że tak też się stanie we franczyzach?

bartomada 27.07.2009 *.static-207-29.is.net.pl

137
Banki swoje skoringi zmieniają na bieżąco,zależnieod sytuacji rynkowej tzn.za ile pozyskują pieniądz,jaka jest spłacalnośćkredytów itp-i do tego dostosowują politykę finansową(kredytową).Pod tym względem Getin póki co nie zachwyca-raczej widać,że im pieniędzy brakuje -więc kredyt będzie trudniej dostać.Co nie znaczy ,ze za 3miesiące nie będzie inaczej.Reasumując-jak ktoś chce mieć "swój" bank to niech ma kasę na to,żeby przetrwać bessę na rynku.Bo od razu to w tym biznesie się nie zarobi-trzeba zdobyć zaufanie klientów.

hanna 02.08.2009 *.nb-78.bialnet.com.pl

1

Witam!

Mam kilka pytań do osób prowadzących już placówki getinu. Czy istnieje możliwość wyposażenia placówki franczyzowej w bankomat? Jaki jest przeciętny koszt zakupu mebli dla 2 stanowisk? Na sprzedaży jakich produktów placówka generuje największy przychód?

radex 10.08.2009 *.62.152.157.135.dsl.dynamic.eranet.pl

63
ze względów osobistych - czytaj: nie mam już kasy, aby dokładać do interesu. Ot i cały Getin...

partner 10.08.2009 *.chello087207254105.chello.pl

1
zgadzam sie w zupełności z postem powyżej

Dario35 29.08.2009 *.chello089076126188.chello.pl

6

Obawiam się. że jeżeli komuś coś nie wychodzi to tak naprawdę wina tkwi w osobie prowadzącej a nie u kogoś innego (czyt.Bank)?

Jestem 3 tyg po otwarciu placówki i już zarobiłem na koszty + delikatny zysk .

Myślę, że jak na pierwszy okres nie jest źle .

Już ktoś wcześniej pisał. że jeżeli myśli się o otwarciu biznesu i czeka się aż klient sam przyjdzie po towar/usługę to lepiej nie zaczynać biznesu .

Trzeba włożyć trochę czasu, energi, pomysłów w szerokopojęty marketing . Każdy rynek rządzi sie swoimi prawami . Wszędzie są jekieś rezerwy, luki które należy wykożystać .

Podstawą każdego biznesu są dobrze przygotowani i zmotywowani do pracy LUDZIE !!!

Pozdrawiam

Dario  

art 29.08.2009 *.eso172.neoplus.adsl.tpnet.pl

28
Zgadzam się z tobą że klient sam nie przyjdzie,trzeba go sprowadzić,ale trzeba też mieć coś dla niego u siebie,czytaj produkty które są dla nas zarobkiem czyli kredyty.A jak bank kredytów nie daje to nawet duża kasa na reklamę i marketing nic tobie nie da.

HQ 03.09.2009 *.aeir27.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam,

 czy wie może ktoś jakie warunki trzeba spełniać żeby otworzyć placówke?

Czy trzeba mnieć ukończony kierunek bankowości?

I pytanie do tych co już prowadzą placówki, ja ogólnie dopiero raczkuje w tym temacie i chciałbym otworzyć w Swojej miejscowości ok.20 000tys mieszkańców, czy jest to opłacalne?

bo ogólnie znalazłem forum gdzie ludzie się źle wypowiadają i jak to się określają są poszkodowani.

Pozdrawiam

art 03.09.2009 *.adba81.neoplus.adsl.tpnet.pl

28
Trzeba mieć lokal,przynajmniej 20tys.zł i być przedsiębiorczym.Wykształcenie minimum średnie.No i wola banku aby produkty które ma były sprzedawalne,ale na dzień dzisiejszy niestety tak nie jest.Podaj adres tego forum.

GetOut 05.10.2009 *.ccf109.neoplus.adsl.tpnet.pl

30

Różne wypowiedzi się tutaj pojawiają, perturbacje różne są normalne w tego typu biznesie.

Ale jeśli mam być szczery, to mój "interesik" wciąż przynosi mi zyski... Cóż, nie namawiam nikogo na otwieranie placówki w mieście poniżej 20 tys. mieszkańców. Moje ma ok. 25.000 i narzekać nie mogę. Nawet w sierpniu, który był tragicznym miesiącem, byłem na plusie. A wrzesień przyniósł powrót do obrotów sprzed wakacji, więc dochód osiągnął połowę przychodu. Myślę, że to dobry wynik. Dodam, że na reklamę nie wydaję wiele, a poczta pantoflowa, to wg mnie w takich miasteczkach najlepsze medium.

Dbamy o klientów i to jak na razie przynosi bardzo dobre rezultaty. 

rumak 06.10.2009 *.194.181.22.6

155
GetOut: ktoś tu na wątku o PolBANKu rzucił, że następny bank, któy może zwijać placówki partnerski to może być GetIn. Czy sądzisz, że miał kuy temu jakiekolwiek podstawy, czy to tylko takie hm pierdu-pierdu?

GetOut 06.10.2009 *.cea193.neoplus.adsl.tpnet.pl

30

Szczerze, to jak w każdym biznesie, tak i tutaj trzeba mieć jakąś ideę, jak to robić.

Rozmawiałem z Panią, która "wyszła" z Polbanku jako jedna z tych ponad 50ciu. Oni zmienili warunki współpracy, a Getin tylko podkręcił scoring w czasie wakacji. Nie mam powodu, żeby tu kłamać. Po spotkaniu z Prezesem na początku września zostało powiedziane: scoring wraca do poziomu z czerwca i u mnie się to sprawdza. Ostatnim miesiącem w jakim zanotowałem stratę był listopad. Od grudnia miesiąc w miesiąc na plusie. Jeszcze raz powtórzę - nie otwierać w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców! Może jeśli to miasto powiatowe z dużą ilością ludzi w powiecie, może się udać...

Jednak podkreślam jeszcze raz - w takich miasteczkach głównym atutem jest podejście do klienta, żadne nawet najbardziej wypasione reklamy nie zrobiły u mnie tyle, ile poczta pantoflowa. Zyskanie zaufania klientów= niezły biznes. Zgrzeszyłbym, jeśli bym narzekał.Dodatkowo, coraz więcej ludzi przenosi do nas konta z BS-ów, BZ-ów i PKO.

Tak więc perspektywy na przyszłość wydają się być niezłe. Ale atmosfera u mnie jest wręcz rodzinna. Klienci czasem siedzą po pół godziny i opowiadają o swoich problemach i radościach. I wciąż podsyłają rodzinę, przyjaciół i sąsiadów.

Taka nowa formuła banku ;)

brenda 14.10.2009 *.host-89-228-254-151.olsztyn.mm.pl

21
do GetOut i innych, jak się Wam układa współpraca z Pekao SA, byłam u nich na rozmowie więc wiem jak to wygląda ze strony banku ale jak to wygląda w praktyce, ile średnio obecnie miesięcznie sprzedajecie kredytów gotówkowych a ile hipotecznych? osiągacie dochody? mam na oku lokal za 6,5 tys. brutto i zastanawiam się nad rentownością, w mieście 170 tys. mieszkańców jest już 5 oddziałów własnych ale mój lokal byłby daleko od nich i w bardzo dobrym punkcie, prowadziłąm już placówkę innego  banku ale bank nie wytrzymał kryzysu, jak to teraz wygląda? a jak się sprawdza eurobanku w miejscowościach 16 tys. - oczywiście jako jedyna placówka eurobanku. będe wdzięczna za treściwe odpowiedzi.

rumak 14.10.2009 *.194.181.22.6

155

Ja nie mam bezpośredniej styczności z PeKaO SA, ale w zeszłym roku z nimi rozmawiałem. Nie zdecydowałem się, choć wtedy byłem dużo większym optymistą niż jestem dziś :-\\.

Ale jeśli znasz swoje 170tyś. miasto, masz dobrą placówkę i pracowałaś w bankowości, to przypuszczalnie sama ocenisz szanse dużo lepiej niż ktokolwiek inny na podstawie niekonkrentych danych...

Z tego co wiem, to o ile nic się nie zmieniło, to otwieranie placówki PeKaO trwa o wiele dłużej niż podają podczas rozmów...

Skoro pracowałaś w bankowości to wiesz jak wygląda sezonowość sprzedaży. Jesli zaczniesz otwierać teraz, to otworzysz raczej po żniwach okołoświątecznych a dość długo przed żniwami (przed)wakacyjnymi. Może pare miesięcy będziesz dokładać. A może wcale nie parę a więcej... :-[. Ale może się też okazać, że to akurat tylko czasu, żeby pożadnie wyszkolić personel zanim przyjdą przedwakacyjni klienci.

W mieścienie paronastotysięcznej otwieranie banku (moim zdaniem) ma sens tylko jeśli będziesz tam pierwszym wogule bankiem (czy są takie miesta?). A przynajmniej pierwszym nowoczesnym. I to tylko pod warunkiem że jest to mała, ale bogata miejscowość. Jeśli bezrobocie duże, a główne źródła utrzymania ludzi to emerytury, renty, zasiłki i biedna budżetówka, to moim zdaniem kicha i szkoda robić sobie nadziei. Choć oczywiście może Ci się udać i tego szczerze Ci życzę!

brenda 15.10.2009 *.host-89-228-254-151.olsztyn.mm.pl

21

dziękuję Rumak,

poprzednia placówkę otwierałam w styczniu i już w lutym zaczęłam zarabiać a przejęłam nierentowną placówkę więc jakoś sobie radzę, nie jestem w branży od kilku miesiecy ale jak rozmawiam z pracownikami różnych banków i z pośrednikami to ponoć jest już dobrze, byłabym wdzieczna gdyby ktoś kto prowadzi placówkę Pekao się wypowiedział jak to wygląda od kuchni? pozdrawiam

rumak 21.10.2009 *.194.181.22.6

155

biorget: jaką (jakiego banku) i dlaczego - tu wiele osób interesuje się tym, jak się układa współpraca z różnymi bankami...

...i nikt nie wierzy w przeprowadzki i przyczyny osobiste ;[

art 26.10.2009 *.esh96.neoplus.adsl.tpnet.pl

28
Pod względem produktów polecam Getin Bank.Ale pod względem współpracy nie polecam.Kadra z departamentu dystrybucji pośredniej tragiczna,zero pomocy,trzeba liczyć tylko na siebie.O wszystko trzeba żebrać,dosłownie żebrać.Opiekunowie zero kompetencji,zero pomocy.Aż szkoda pisać.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.