Forum: Chcę otworzyć prywatny żłobek 1475

bartek002@op.pl 27.09.2009 *.eob222.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

Zastanawiam się nad założeniem prywatnego żłobka na dużym osiedlu w mieście. Znam częściowo przepisy dotyczące tego typu placówki. Szukam lokalu bez zaplecza kuchennego (catering będę zamawiał od specjalej firmy zaopatrującej żłobki i przedszkola) oraz z możliwością wybudowania placu zabaw na świeżym powietrzu.

Proszę mi poradzić jakie niezbędne warunki powinien spełniać lokal przeznaczony na żłobek, jakie jest wynagrodzenie dla osób opiekujących się maluchami w dużych miastach, ile opiekunek powinno przypadać na jedno dziecko? Jakie są Państwa doświadczenia z prowadzenia podobnych placówek? Ile trzeba zainwestować nie wliczając kosztów remontu placówki?

Pozdrawiam serdecznie

rumak 27.09.2009 *.194.181.22.6

155
chciałem tylko się "wymądrzyć" ;-), że "znam częściowo" oznacza mniej więcej tyle co "nie znam".

bartek002@op.pl 27.09.2009 *.staticline650.toya.net.pl

5

Skoro musiałeś się wymądrzyć, odpowiem. Znam przepisy, jednak chciałbym zaciągnąć informacji od osób doświadczonych w tym temacie, jak się one mają do rzeczywistych wymagań SANEPID itp. Które warunki są niezbedne, a na które można "przymknąć oko"

Jeżeli będziesz miał coś ciekawego do napisania w tym temacie, serdecznie zapraszam. Jeśli nie, wymądrzaj się gdzie indziej.

Lilka 09.11.2009 *.public-gprs65192.centertel.pl

1
Myślę że to super pomysł. Z tego co wiem możesz otworzyć zwykłą działaność "opieka nad dzieckiem" i nikt Cię nie kontroluje. Poprostu różnica jest w samej nazwie. Co innego np. przedszkole a co innego "akademia malych dzieci. To tylko przyklad, ale różnica jest ogromna. Musisz popytać ;-) powodzenia

rumak 09.11.2009 *.194.181.22.6

155
a ja jako rodzic powiem, że jednak taka "kombinacja" nie jest nalepsza. Rodzice zwracają uwagę na to, czy jest to żłobek, przedszkole czy też jakiś wyrób żłobk- czy przedszkolo- podobny. I może warto jednak włożyć troche wysiłku w to, żeby to był hmm produkt oryginalny ;-) a nie -podobny. Myślę, że to daje lepszą perspektywę w świecie wciąż pojawiającej się zewsząd konkurencji.

Kaja 25.08.2011 *.c44-228.icpnet.pl

2
Dzień dobry Od dłuższego czasu również noszę się z zamiarem założenia własnej, niepublicznej placówki. Rzeczywiście to nie jest taka prosta sprawa - trudno przebrnąć przez wiele formalności, dokumentację, ale jeszcze trochę i na pewno się uda. Polecam natomiast Niezbędnik dyrektora placówki niebublicznej - naprawdę wiele istotnych informacji od tego jak zacząć, z jakich dotacji można skorzystać i jak poradzić sobie z wszelkimi formalnościami. Pozdrawiam i życzę powodzenia w działaniu.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.