Forum: Ajent Żabki - warto? - art. spożywcze i przemysłowe 131

orchii 05.03.2016 *.5fd71b35.systel.pl

3

byłam 2 m-ce temu na spotkaniu dot ajencji zabki.

też wyciągnęłam kalkulator i zaczęłam liczyć:

obrót max 90000 x 5% marży (średnio) to ile to? 4,5 tysiąca :)) pani na spotkaniu mnie zapewniała że marża jest 10% ale po tym co przeczytałam na forach zwyczajnie jej nie wierzę. w dodatku pytałam ją wielokrotnie aby podała mi tabęlę z marżami, niestety bez rezultatu, nie chciała podać ani jednego przykładu marży zasłaniając sie tajemnicą.. podejrzane

z tego opłać min 3 pracownice 2500x2=7500

mój zus: 1100, podatki, koszty tel, innternet, ochrona, leasing samochodu, paliwo...można wyliczać ale po co :))

ile ci zostaje?? jesteś pod kreską:))

pani mi mówi że ja mogę w żabie "dorobić" sprzedając warzywa i pieczywo lokalne :-)

ale ubaw :)

jak bedę chciała warzywami handlować to wystawię mały kramik, którego koszt zamknę w kwocie 300-500 zł i na czysto codziennie bedę zarabiac 200-300, a jak mi dobrze pójdzie to nawet 1000 dziennie wyciągnę

pozdrawiam naiwnych franszyzobiorców nara..

obiektywny komentator 06.03.2016 *.d244.gorlice.zicom.pl

354

Heh! Ktoś odgrzał stary temat i zobaczyłem w nim swój wpis sprzed 6 lat (sic!) ... no i cóż mogę powiedzieć nawiązując do tego wspomnianego wpisu, ano tyle, że ta Żabka w moim mieście była nie dłużej niż 4-5 miesięcy i od tamtej pory jak znikła tak przez te 6 lat nikt więcej się nie odważył sklepu tej sieci tutaj otwierać.

Ania Rańda 29.09.2016 *.89-67-186-214.dynamic.chello.pl

1

Anna Ulatowska to naj bardziej klamliwy ajent i zlidzi. Zaufanego pracownika wydymała na 300 ,zł Brawa trener

Marek39 30.09.2016 *.apn-31-0-43-0.dynamic.gprs.plus.pl

29

Mój osiedlowy sklepik działał niegdyś pod szyldem Żabki. Właścicielka szybko się z tego interesu wycofała.

DorotaW 03.10.2016 *.static-78-8-9-103.ssp.dialog.net.pl

7

Zdecydowanie nie polecam takiego biznesu... Znam to od wewnątrz z opowieści znajomej, która się pokusiła na coś takiego... No niestety nie opłaca się to zupełnie.

Natalia Marta Koga 25.01.2017 *.abbr135.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam szukam pracownika do żabki w mazowieckim na terenie grodziska mazowieckiego, sama tam pracuje i nie wierze opisom zauwarzcie ze ajenci tez sa pod presja.....ale jak kto uwaza..chetnych zapraszam pod nr570 058302

Inka1408 28.02.2017 *.public-gprs361681.centertel.pl

1

Witam. Czy jest na forum osoba, która wynajmowała Żabce lokal? Nie chcę być ajentem, zastanawiam się tylko nad wynajęciem dla nich lokalu i po niezbyt przychylnych opiniach zastanawiam się czy w ogóle cokolwiek z nimi załatwiać. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

aman 20.04.2017 *.212.191.4.215

5

Ciekwe więc jakim cudem tak wiele jest otwartych sklepów pod szyldem Żabki.

Grzegorz 1972 03.08.2017 *.193.35.41.184

1

Wszyscy narzekają że są w długach będąc ajentem Żabki. Owszem warunki jakie stawia Żabka są bardzo ciężkie. Każdy czyta i podpisuje się pod nimi. Niestety trzeba dbać, pilnować i długie godziny przesiadywać na początku, a nie większość ajentów przejmuje sklep i myśli że zatrudni byle jakich pracowników co będą przynosiłi wieeeeeelkie zyski. Przy dbaniu i włożeniu przez siebie cięzkiej pracy są zyski i to spore.

Pamela 04.08.2017 *.apn-46-169-212-183.dynamic.gprs.plus.pl

70

to prawda, zanim podejmie się taką decyzję trzeba dokładnie przeczytać umowę albo nawet dać ją do zweryfikowania jakiemuś radcy prawnemu.

Agnieszka B 28.09.2017 *.user-94-254-225-44.play-internet.pl

1

A ja nie rozumiem. Mamy żabkę od kilku lat. Jedną zamknelismy po roku,ale nie z powodu jakichś strasznych długów tylko lokalizacja okazała się tragiczna. Nie było problemów...fakt,straty były ale żadne tam 20.000... może 6000 nie więcej. Teraz prowadzimy sklep w dobrym punkcie zatrudniamy dwóch pracowników,sami też pracujemy,bo lubimy to co robimy. Z wolnym nie ma problemu bo zawsze ma kto stanąć na kasie a dziewczyny są zgrane i sumienne więc nie mamy problemu z tym żeby ba kilka dni wyjechać i odpocząć.A mamy na czysto dla siebie 6-8 tyś. Można to zrobić dobrze,ale trzeba mieć świadomość,że prowadzenie sklepu,jaki by on nie był to nie leżenie do góry brzuchem w domu i rozglaszanie wszem i wobec że JA NIE PRACUJE BO MAM OD TEGO LUDZI

Quad 05.11.2017 *.95.151.32.35

8

Do Agnieszki RSL

Koleżanki olej to ty sobie wlej na patelnię.

Nic w Żabce się nie zmieniło po za tym że od kilku lat kiedy to opuściłem sklep jest jeszcze gorzej.Co roku odwiedzam Polske i moje miasto i kontakt z Ajentami prawie zanikl bo zostal jeden kolega ktory mi ufa i moze jeszcze na biezaco cos powiedziec.

Prowadzilemgo Żabkę 7 lat i do momentu kiedy fundusze nas kupiły Penta Investmen nie powiem było ok.Dodam ze po mnie co roku zmienial sie Ajent az 3 razy srednia raz na rok(widocznie miałem olej w głowie!!!,bylem pokorny ale swoje tez musialem kombinowac i to oczywiscie w weekendy,kazdy w tajemniczony wie o co chodzi ale jak i wpadniesz to sie nie wyplacisz) Wyciskają z biednego Ajenta całe siły , marże potrafią zmieniać w nocy.Czyli rano dziewczyny mówią"szefie zmieniły się ceny więc drukujemy nowe idziemy zmienić a tu cena 1,99 zmienia się na 1,99 o whattF?? Ano marzą się zmieniła i już ajent kupuje o 2gr drożej a ceny na sklepie nie może zmienić i tak marza globalna spada na ryło.

Mam pisać dalej??

Jak będzie zainteresowanie napiszę chętnie szczególnie o walkach na fv

Pozdrawiam i szczerze odradzam.

Potem zaczęło się dociskanie pasa.

Ryszard Mazur 09.11.2017 *.ip-31-0-121-52.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

2

Pani Beato, czy pania pogielo totalnie? Chyba ze jest pani bogata. Dla pani 20000zl czy 6000zl to jest normalne? I pani pisze ze ma solidne pracownice? Na takz kwote tylko pracownik wyniesie nie klient

Ryszard Mazur 09.11.2017 *.ip-31-0-121-52.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

2

Przepraszam nie pani Beato, tylko pani Agnieszko B

Ola12345 01.01.2018 *.src73-90.sarmacka.net

1

Witam, 28 rozstałam się z siecią Żabka, dzisiaj partner poinformował Mnie, że za grudzień będę miała zablokowaną wypłatę, ponieważ zamknęłam przed końcem miesiąca. Czy tak mogązrobić, ktoś z Was miał taką sytuację? Pomocy...

Quad 08.01.2018 *.95.151.32.35

8

O ile pamiętam fakt,trzeba było pociągnąć do końca miesiąca.Zostaw jakiegoś maila to powiem na co zwracać uwagę przy zamknięciu.

Daniel1993 11.01.2018 *.public-gprs359556.centertel.pl

1

Quad proszę o kontakt mailowy jestem zainteresowany otwarciem żabki w Warszawie. Jestem ciekawy czy wogole jest sens. danielzaperty@o2.pl

Ilona.B 17.01.2018 *.edo53.internetdsl.tpnet.pl

21

Ja się nigdy nie interesowałam tym tematem od strony kogoś, kto chciałby prowadzić biznes. Widzę natomiast jak działa Żabka pod moim blokiem. W ciągu 2 lat 3 razy zmienili się właściciele, sytuacja ze sprzedwcami wygląda podobnie. Pracują albo właściciele i ich rodzina (małżonkowie, rodzice itd.) bardzo albo młodzi ludzie, którzy szybko się wynoszą. O czymś to chyba świadczy, prawda? Gdyby to był świetny biznes ludzi by nie uciekali...

Quad 20.01.2018 *.95.151.32.35

8

Witaj Danielu

Nie mogę podać ci maila właśnie że względu na politykę Żabki Polska.(dotarli by do mnie i mimo że to nie lata 90 to pewnie uprzykszyli by mi życie tak jak oni to potrafią najlepiej)

Nie ufam skurczybykom,mimo iż już dawno nie mieszkam w Polsce w moim czasie w zarządzie siedział pan który za komuny siedział w pewnych służbach ... I działania ŻP właśnie te działania przypominały.Wiec albo pokornie prowadzisz Ż. Chlasz na umor na szkoleniach za ich kasę zamiast skupiać się na problemach merytorycznych że Ajent ma mało kasy z dopłaty gwarantowanej,pełno pijaków którzy kradną i kamery musisz za własne pieniądze kupić itd....

Pamiętaj po mnie aż 3 ajentów się zmieniło w ciągu 3 lat o czymś to świadczy i tak jest w całej Polsce choć są Ż wyjątki ja wszędzie.Jesli umiesz kombinować,masz 2 zaufane osoby na kasę (córki,syna czy matkę,ojca)to jest już OK ale jak masz zatrudnić obce to uważaj bo kasjerki tak kradną że nawet sobie nie wyobrażasz a to jest twój towar dany ci w kredycie kupieckim!!!.Musisz to zwrócić Ż.

Twoja decyzja rozważ to na spokojnie.

Daniel poszukaj informacji na forach obserwuje Ajenta sklepu,pamiętaj to że ma furę za 50tys to tylko ucieczka od vatu a to że ratę ma 1000 PLN to inna sprawa.

Lepiej przyjmij się do Dino ,Lidl na kasę a za 2 lata będziesz na kierownika startował i nie martwił się o ZUS i podatki i straty.

PS.

Ja właśnie w Dino inwestujena GPW i liczę że nasz polski kapitał zatrzyma ten dziki zachód Żabki Polskiej bo tyle z niej polskości co ja amerykański jestem ;)

Quad 20.01.2018 *.95.151.32.35

8

Dokładnie pani Ilona !

Wystarczy obserwować rotację Ajentów, zatrudnionych i bliskość innych sklepów w okolicy!

I kanibalizm Żabek które w dużych miastach są dosłownie obok siebie.To nic dobrego dla Ajenta a świetny biznes dla Żabki bo dyktują politykę producentom,kupują dużo płacą mało a Ajent zostaje z towarem i płaci za przeterminowane po okresie ochronnym.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.