Forum: Handel detaliczny w Polsce - raz jeszcze 1475

Rafal 18.08.2003 *.pD9E6C4BF.dip0.t-ipconnect.de

Rafal (15.07.2003):
Witam wszystkich Forumowiczow i ponawiam moja prosbe.

mam pewien problem i mam nadzieje, ze wsrod tak szanownego grona praktykow gospodarczych znajdzie sie kilka osob, ktore beda chcialy sie podzielic swoim doswiadczeniem. Moze to jest naiwne i pobozne zyczenie ale... przetrwanie w kapitalizmie wymaga otwartosci i inicjatywy.
W chwili obecnej pracuje ciezko za granica na to aby w przyszlosci byc samodzielnym i sprobowac zdzialac cos w kraju. Interesuje mnie krotka charakterystyka polskiego handlu detalicznego. Charakterystyka z punktu widzenia praktykow.
1.Czy mloda firma ma szanse na nawiazanie wspolpracy z sieciami handlowymi i marketami? 2.Na co trzeba zwrocic najwieksza uwage?
3.Jak wyglada wspolpraca z pojedynczymi sklepami lub firmami zarzadzajacymi 2 - 4 placowkami?
4.Zwyczajowo stosowane formy i terminy platnosci
5. wszelkie dodatkowe wskazowki mile widziane

Za wszelkie odpowiedzi wielkie dzieki. Coz, wierze w rownowage we wszchswiecie, wiec jestem pewien, ze znajde okazje do rewanzu.
Pozdrawiam, Rafal

Rafal 06.09.2003 *.pD9EA386A.dip.t-dialin.net

Coz, przeliczylem sie. Dzieki:(

Praktyczna Kobieta 09.09.2003 *.pa59.rodlo.sdi.tpnet.pl

Zrezygnowany Rafale, oto odpowiedzi na twoje pytania:
1. młoda firma najlepiej zrobi, jeśli przystąpi do nowotworzacej sie sieci franczyzowej - nauczysz się jak to robić aby wyjść na swoje.
o marketach zapomnij - zjedzą Cię za Twoje pieniądze.
2. celuj w handel lub usługi - koniecznie markowe - w dziedzinie niezbyt jeszcze rozpowszechnionej w Polsce
3. możesz (a nawet powinieneś!) zacząć przez pierwszy rok lub dwa od jednej placówki a dopiero potem szerzej. Porządne firmy pomagają partnerom rozwojowym (kredyty, szkolenia)
4. płatności regulowane są przelewem, często poprzez faktoring. Kredyt od firmy na 30 do 90 i więcej dni (zależy od branży i szybkości obrotu zapasami)
Może być wymagane zabezpieczenie kredytu (gwar,bank, weksel, zastaw na nieruchom,)
Jeśli masz dalsze pytania - pytaj. Jeśli nie - napisz jak Ci poszło, gdy już wystartujesz.
POWODZENIA!

Rafal 11.09.2003 *.pD9EA1A23.dip.t-dialin.net

Praktyczna Kobieto!

Dziekuje bardzo za rady i wytyczne. Wiara w blizniego nie umarla! Do startu jeszcze troche ale kiedys na pewno sie odezwe. Pozdrawiam. Raf.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.