Forum o artykule: Rząd jednak nie opodatkuje franczyzy? 344
Witam,
w moim przekonaniu nie ma żadnego znaczenia czy jest to sieć zagraniczna czy polska. I nie o podatek tu chodzi. Chodzi o zdrową konkurencję. Krótko - zagraniczne sieci nie wygrywają w tym, że płacą mniejsze podatki, ale faktem, że płacą mniej za towar (choćby przez skalę zakupu i nie tylko) i mają przywilej przy lokalach lub działakach. Proszę zwrócić uwagę, że polski przedsiębioraca rówież zarabia dzięki Biedronce czy Lidlowi. Choćby wynajmują czy sprzedając mu lokal. Polscy producenci również zarabiają choć niestety troszkę mniej poprzez narzucane ceny. Tu jest problem.
Inna kwestia, że sieci zagraniczne tak bardzo demonizowane przez obecną władzę dają miejsca pracy, której w niektórych regionach najzwyczajniej nie ma i taka praca jest na wagę złota. Skończyły się czasy, że płaciło się grosze. Mam kilkoro znajomych, którzy są pracownikami Biedronki, Lidala czy Kauflanda i proszę mi wierzyć zarobki nie są tak tragiczne. Do tego cały socjal i dodatki. Nikogo tu nie bronie, bo mój ojciec jest sklepikarzem i sam dołączył do sieci nie dlatego, że ktoś go zmuszał ale po to by mieć niższe ceny zakupu i programy lojalnościowe na które działąjąc sam nie mógłby sobie pozwolić. Dlatego wkurza mnie strasznie takie proste obrazowanie problemu przez obecną władzę. Sprawa jest znacznie bardziej skomlikowana niż tylko podatek. Ten podatek i tak wyląduje w kieszeni konsumenta bo jeść trzeba. Nie wybielałbym również polskich sklepikarzy (sam nim jestem i z takiej rodziny pochodzę) bo wśród nich jest spora masa ludzi, którym daleko do takiego traktowania finansowego pracowników jak robią to sieci. Czasy się zmieniają i pracownicy również i sam mogę powiedzieć z własnego doświadczenia,że w większości dzisiaj to pracownik dyktuje warunki a nie pracodawca, zwłaszcza dobry pracownik.
Co do pochodzenia polskich sieci - zgadzam się z przedmówcą.
Ludzie nie dajmy się omamić politykom, którzy swoje hasła powtarzają jak prawdę a w rzeczywistości pie....... bez żadnej popartej wiedzy.
Pozdrawiam
Rząd jednak nie opodatkuje franczyzy?
Zmiażdżony krytycznymi uwagami rządowy projekt podatku od handlu ma zyskać nową formę. Takie zapowiedzi popłynęły w ubiegłym tygodniu z obozu rządowego po tym, jak swoje obawy związane z wprowadzeniem daniny zgłosili franczyzobiorcy i franczyzodawcy. Podatek, który w założeniu miał chronić polski handel, został skonstruowany w taki sposób, że w jednakowym stopniu obciążyłby zarówno zagraniczne sieci dyskontowe, jak i małe rodzime sklepy zrzeszone w sieciach franczyzowych.Pozostałe kategorie
tematy
komentarze
użytkownicy
HANDEL 427
USŁUGI 557
- turystyka i hotele 32
- doradztwo i księgowość 24
- gastronomia 208
- finanse i bankowość 106
- edukacja 34
- beauty i fitness 24
- usługi dla konsumentów 45
- nieruchomości 22
- usługi dla biznesu 62
inne 1475
PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.
Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.
Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.