Radosław Majdan: Kasa do jednej do bramki
Radosław Majdan, właściciel linii perfum Vabun, twarz marki Pako Lorente i właściciel studia tatuażu Tattoo Navaho
Pana najnowszy biznes to studio tatuażu. O klientów jest łatwo?
Naszym celem nie jest zrobienie tatuażu każdemu za wszelką cenę. Zdarzało się, że sam odradzałem tatuowania zdjęcia lub imienia, bo potem często trzeba je zakrywać. Kiedy widzę niezdecydowanego klienta, mówię mu, żeby przemyślał sprawę i przyszedł później. W rozmowie z klientem pytamy, co go interesuje, jakie ma pasje, pomagamy dobrać wzór, jaki do niego pasuje, a nie taki, jaki po prostu widział u kogoś innego. Chodzi o to, żeby klient wyszedł od nas zadowolony i polecił studio innym, mówiąc „fajnie mi doradzili”, a nie: „namówili mnie”.
Często zdarza się, że ktoś chce usunąć tatuaż?
Nie tyle usunąć, ile po prostu przykryć innym. Najczęściej usuwane tatuaże to te, które powstały pod wpływem nieświadomości umysłu, czyli pod wpływem dużych emocji lub… alkoholu. Usuwaliśmy już kilka w stylu: „kocham Marcina”, „Tomek jest tylko mój”, „Kasia I love you”. Mieliśmy też klienta z wytatuowaną na klatce piersiowej twarzą swojej byłej sympatii. Za każdym razem, kiedy zasypiał, widział ją, w końcu zdecydował się na jego usunięcie.
Studio tatuażu to dochodowy biznes?
Studio to przede wszystkim miejsce dla artystów. Ja w sobie taki artyzm mam, chociaż sam tatuaży nie robię. Każdy tatuaż coś znaczy, to nie jest tylko kwestia mody. Chodzi o symbolikę i to, z czym się utożsamiamy. Wiem, co mówię, bo sam mam kilka tatuaży. Jednak sprawami biznesowymi zajmuje się mój wspólnik. To on szukał w Warszawie lokalu i negocjował wysokość czynszu. Sam natomiast wymyśliłem nazwę Tattoo Navaho. Jestem miłośnikiem kultury Indian, bardzo ją szanuję. Także nazwa mojej linii perfum – Vabun – pochodzi z języka Indian Navaho. Vabun znaczy złoty jastrząb, który jest odpowiednikiem mojego znaku zodiaku w kulturze Indian.
Koniec kariery sportowej to dla piłkarza z reguły ciężki moment. Pan jest wyjątkiem od reguły?
Na 2-3 lata przed zakończeniem kariery zacząłem myśleć, co będzie później. Udało mi się przejść bezboleśnie ten moment, bo zostałem w Polonii Warszawa, gdzie grałem. W klubie pracowałem jako dyrektor sportowy, trener bramkarzy i przez dwa miesiące pełniłem obowiązki rzecznika prasowego.
Pamięta pan swoje pierwsze zarobione na boisku pieniądze?
Jako młody chłopak dostałem stypendium od Pogoni Szczecin. Nie była to może jakaś duża kwota, ale czułem się wyróżniony i zmotywowany do dalszej pracy. Natomiast pierwsze większe zarobione pieniądze pochodziły z fundacji olimpijskiej, na czele której stał Zbigniew Niemczycki. Po wygranym meczu reprezentacji olimpijskiej w Anglii wszyscy zawodnicy otrzymali premie. Pamiętam, że zabrałem wtedy siostrę na zakupy i kupiłem jej skórzaną kurtkę.
Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku "Własny Biznes FRANCHISING" nr 4/2014.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Zainwestowałem w branżę kosmetyczną, ponieważ wiem, jak powinien dbać o siebie prawdziwy facet. Proponuję takie produkty, po które sam sięgnąłbym bez wahania – mówi Artur Szpilka, jeden z czołowych polskich bokserów.
– Od zawsze chciałam być niezależna i mieć swoje pieniądze. W liceum namówiłam koleżankę i zatrudniłyśmy się na pół etatu na poczcie jako sprzątaczki. Niestety, szybko nas wywalili, bo kompletnie nie umiałyśmy sprzątać – mówi Grażyna Wolszczak, aktorka i współwłaścicielka Teatru Garnizon Sztuki.
W The Protocol School of Poland założonej przez dr Irenę Kamińską-Radomską, mentorkę znaną m.in. z programu telewizyjnego „Projekt Lady”, przedsiębiorcy podczas szkoleń dowiadują się, jak dzięki etykiecie biznesowej szybciej osiągnąć zamierzone cele.
– Na sukces w branży muzycznej składa się wiele części składowych. Jedną z nich jest szacunek do pracy, współpracowników i odbiorców – podkreślają Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus oraz Monika Paprocka-Szczepanik, menedżerka grupy.
– Prowadzę rozmowy o możliwości wydawania audiobooków. Przeliczam, czy pomysł nie tylko się zwróci, ale współpraca będzie finansowo korzystna – mówi Laura Breszka, aktorka, lektorka, bizneswoman.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...