Wybierz biznes w 10 krokach

Podpowiadamy, jak porównać oferty franczyzodawców i wybrać tę najlepszą. Prezentujemy 17 pomysłów na biznes edukacyjny. Informujemy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić piekarnię bezglutenową, żłobek, blog DIY oraz portal z ogłoszeniami. W numerze bilet na targi franczyzowe gratis!
 

W marcowym wydaniu 3/2017 (145)

Raport specjalny

Wybierz dobry biznes w 10 krokach
Wybór franczyzy to pierwszy krok do sukcesu. Podpowiadamy, jak porównać oferty dawców licencji.

Supertemat

Uczą i zarabiają

17 sprawdzonych pomysłów na biznes edukacyjny

W artykule opisane są warunki współpracy z: Akademia Bystrzak, Brainy, Bricks4Kidz, Early Math, EDU Szkoła Szybkiego Czytania i Technik Pamięciowych, Edukido, Galileusz, Hutchinson Institute, Kids Studio, Leader School/Leonardo School, Mała Lingua, Moose, Planeta Robotów, Przedszkole pod Magnolią, Socatots i Brazylijskie Szkółki Piłkarskie, Szkoła Matematyki 2 plus 2, Twójrobot.pl.

Stało się

Wiosna za pasem
Śniegi topnieją i znów człowiek ma więcej sił i ochoty. I dobrze, bo biznes nie poczeka!

Pomysły na firmę

Zyski bez glutenu, czyli otwieramy specjalistyczną piekarnię

Bezglutenowcy czy alergicy to nie jest klient masowy, ale za to pewny. Pieczywo specjalistyczne kupią zawsze, bo po prostu go potrzebują.

Interes ku chwale ojczyzny

Można zamówić kontener koszulek z orzełkiem w Chinach i rozpocząć bazarowy handel. Ale żeby zbudować markę liczącą się na rynku odzieży patriotycznej, trzeba się do tego biznesu zabrać zupełnie inaczej.

Kto może mieć swojego McDonalda?
Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma dziś siedem restauracji pod tym szyldem.

Raczkujący biznes, czyli otwieramy prywatny żłobek

Kto szukał miejsca w żłobku dla swojego dziecka, ten wie, że nie jest to łatwe zadanie. Dlatego otwarcie prywatnego żłobka czy klubu malucha może okazać się niezłym pomysłem na biznes.

E-firma

Zrób to SAM – czyli jak zarobić na blogu

Tematyka DIY weszła pod polskie strzechy z impetem.
Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty, zabawki dla dzieci czy ozdoby do mieszkania można znaleźć w prasie kobiecej, magazynach wnętrzarskich, a przede wszystkim w internecie.

Pieniądze na smyczy

Zwierząt mamy coraz więcej, a czasu na zajmowanie się nimi mniej. Zauważyli to Daria Godlewska i Grzegorz Matkowski i założyli dobrze prosperujące biznesy, które trafiają w potrzeby właścicieli czworonogów.

Mój franchising

Gładkie przejście

Małgorzata Dymek dobrze poznała DepilConcept przed podpisaniem umowy franczyzowej. Zanim zdecydowała się przejść na swoje, pracowała jako kosmetyczka w gabinecie tej marki.

Własny biznes

Firma z pasji

Gdy otwieraliśmy akademię, było tylu chętnych, że nie byliśmy w stanie przyjąć wszystkich, mimo że zajęcia prowadziliśmy codziennie w kilku salach. Czasy się zmieniły, dziś nie ma już takiej mody na taniec – mówi Marcin Hakiel, właściciel sieci szkół tańca „Hakiel Akademia Tańca”.

Jest sprawa

Zakazani pośrednicy

Na bankowych franczyzobiorców czyha nie lada pokusa – klient przyprowadzony pod drzwi i łatwy zarobek. Jest jednak jedno ale. Kto ulegnie, tego dni w sieci są policzone.

Od zera do milionera

Człowiek, który stworzył Starbucksa

Howard Schultz nie miał bogatego ojca, po którym mógłby odziedziczyć majątek czy firmę. Do wszystkiego, co osiągnął, doszedł sam. Zbudował jedną z najpotężniejszych marek gastronomicznych – sieć kawiarni Starbucks.

Sonda

Przezorny zawsze zabezpieczony
Zapytaliśmy franczyzobiorców i franczyzodawców, jak długo w ich biznesie trzeba było czekać na rentowność i pierwsze zyski. I jak na ten okres najlepiej się zabezpieczyć.

ABC firmy

Sklep kuszący światłem

Oświetlenie w sklepach przypomina coraz bardziej scenę teatralną podczas wielkiego spektaklu. Tyle że widz zamiast aktorów ma podziwiać towary, a następnie z jak największą ich liczbą ustawić się do kasy.

Mobilnie, czyli wygodnie

Kilka tysięcy złotych miesięcznie może zaoszczędzić przedsiębiorca prowadzący sklep, stację benzynową czy punkt usługowy, który regularnie korzysta z usług konwoju gotówki. Mobilny wpłatomat dostarczy gotówkę do banku beż żadnych opłat, a środki będą od razu zaksięgowane na rachunku.

ABC franczyzy

Nieporozumienia we franczyzie

O sukces w biznesie na licencji jest łatwiej, jeśli otwiera się go z pełną świadomością tego, czym franczyza jest, a czym nie jest. Wszelkie wątpliwości lepiej rozwiać przed przystąpieniem do sieci.

Steki menedżera

Współpraca na serio
– Uważam, że skuteczny franczyzodawca powinien posiadać swoje własne sklepy, gdzie zdobywa doświadczenie i testuje nowe rozwiązania. Zdobyte dobre praktyki następnie przekazuje franczyzobiorcom – mówi Marek Lipka, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

364 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Zamówienia lekkie (do 3 egz.) wysyłamy Pocztą Polską. Zamówienia cięższe (4 lub więcej egz.) wysyłamy kurierem Inpost. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską to zazwyczaj od 1 do 4 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK, Google Pay;
  • karty kredytowe: Visa, Mastercard (kredytowe, debetowe, biznesowe, Maestro),
  • przez bankowość internetową: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander;
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni);
  • zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.

Dane firmy

PROFIT system sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP: 5222550821, REGON: 016299073, KRS: 183748