Kariera w branży nieruchomości

Wiele osób zastanawia się nad zmianą w życiu zawodowym. Przemęczeni codzienną pogonią za cudzymi celami i planami, w chwilach refleksji marzą, “aby rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady”…
 

Obie opcje w konfrontacji z rzeczywistością wyglądają na dość kapitałochłonne. A konto w banku wciąż nie wykazuje siedmiocyfrowego salda. Czy to znaczy, że albo “lotto”, albo nie ma wyjścia i trzeba dalej tkwić w miejscu, w którym jest niefajnie, niekomfortowo i niewygodnie?

Czy są alternatywy, które pozwolą przy stosunkowo niedużym kapitale na start uwolnić się od etatu?

Są! Szczególnie, jeśli dołożymy własne zaangażowanie, czas, chęć zmiany i nauki oraz dotychczasowe doświadczenia i własne kompetencje. Jednym z takich miejsc jest branża nieruchomości. “Bo w nieruchomościach zawsze są pieniądze.” Można budować swój portfel nieruchomości - kupując, sprzedając, wynajmując... Można też zarabiać na tym, że inni kupują, sprzedają czy wynajmują. Ta druga opcja wymaga zdecydowanie mniejszego kapitału początkowego, a pozwala osiągnąć wcale nie gorsze zyski.

Pośredniczenie w transakcjach na rynku nieruchomości nie wymaga dziś posiadania żadnych formalnych kwalifikacji i licencji, ale bez wiedzy i odpowiednich umiejętności ciężko będzie pozyskać klientów, którzy zdecydują się nam powierzyć istotną transakcję w ich życiu. A jeżeli nawet uda się ich przekonać używając własnej charyzmy i pewności siebie, to braki kompetencyjne utrudnią wykonanie zadania, a tym samym zmniejszą szansę uzyskania zarobku. Bo w pośrednictwie zarabia się finalizując transakcje.

Czy jest jakaś recepta na sukces w branży nieruchomości?

Rozwiązaniem, które zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu, a ogranicza ryzyko porażki jest podjęcie współpracy z dobrym partnerem. Takim, który ma rozpoznawalną markę, rozbudowaną sieć współpracy (bo współpraca jest istotnym elementem w tym biznesie), zapewnia narzędzia technologiczne, marketingowe, szkolenia i bieżące wsparcie. Pomoże nie tylko na starcie, ale też i w późniejszej działalności na rynku.

Takim partnerem jest firma RE/MAX - lider na światowym rynku w branży nieruchomości z ponad 40-letnim doświadczeniem i zasięgiem obejmującym ponad 100 krajów. Pod szyldem RE/MAX działa dziś 118.000 agentów. RE/MAX jest siecią działającą w oparciu o system franczyzowy, sklasyfikowaną na 1. miejscu wśród systemów franczyzowych w branży nieruchomości według zestawienia Franchise 500 (magazyn Entrepreneur) oraz Franchise Times Top 200. Dzięki rozbudowanemu systemowi współpracy, RE/MAX umożliwia realizację transakcji nie tylko na rynku lokalnym, ale też krajowym i międzynarodowym. To zdecydowanie poszerza możliwości i zasięg działania przedsiębiorców pracujących pod szyldem RE/MAX. Wielostopniowy system szkoleń pozwala dobrze przygotować się do startu w biznesie - także tym osobom, które debiutują w branży, ale pomaga również w przyszłości zdobywać nowe umiejętności i dalej się rozwijać. Dostęp do zaawansowanych narzędzi technologicznych, know-how oraz narzędzia i dokumenty stanowiące podstawę funkcjonowania w tym biznesie zapewnia możliwość szybkiego startu i bycie produktywnym od pierwszych dni w biznesie.

Jak można zostać częścią sieci RE/MAX?

Współpraca z RE/MAX Polska możliwa jest w dwóch płaszczyznach - jako właściciel biura RE/MAX i jako agent nieruchomości.

Właściciele biur tworzą środowisko pracy dla agentów, zapewniają im bieżące wsparcie, a ich głównym zadaniem jest rozwój biura nieruchomości w oparciu o agentów. Są menadżerami i rekruterami.

Agenci nieruchomości działają w ramach struktury konkretnego biura, pracując bezpośrednio z klientami, pomagając im w realizacji transakcji kupna, sprzedaży i wynajmu na rynku nieruchomości.

Wybór drogi kariery wynika z dwóch czynników - własnych umiejętności i predyspozycji oraz posiadanego kapitału na start. Budując biuro musimy liczyć się z większymi kosztami niż rozpoczynając działalność jako agent nieruchomości. Doświadczenia pokazują, że niektóre osoby, które mają za sobą doświadczenia jako agenci RE/MAX po kilku latach współpracy decydują się na zmianę i otwarcie własnego biura.

Zarówno właściciele biur, jak i agenci korzystają ze wsparcia sieci w zakresie szkoleń, marketingu, systemów, narzędzi czy współpracy. Są zobowiązani do świadczenia usług zgodnie ze standardami RE/MAX oraz przestrzegania zasad Kodeksu Etyki RE/MAX. Są niezależnymi przedsiębiorcami, budującymi własny biznes samodzielnie, ale nie samemu.

Więcej informacji można znaleźć na: www.remax-franczyza.pl oraz www.remax-kariera.pl.