W Polsce jest ok. 15 mln używanych samochodów, które stale zmieniają właścicieli. Wartość autodetailingu w tym segmencie może rocznie wynosić ok. 200 mln zł.
Niedziela
30.07.2017
Usługi franczyzobiorców Ziebart mogą okazać się nieocenione dla wszystkich, którzy myślą o sprzedaży swoich aut. Na czym właściwie polegają?
 

Renowacja powierzchni lakierowanych i ultrapedantyczne czyszczenie auta w środku to koszt ok. 900 zł. Warto skorzystać z tych usług szczególnie przed wystawieniem auta na sprzedaż. Wartość samochodu może wtedy wzrosnąć nawet do 20 proc. w zależności od marki auta i jego salonowej cenymówi Bartosz Liszkowski, prezes Ziebart Polska. Czas wykonania usług to ok. 1-2 dni. – W przypadku samochodów na sprzedaż staramy się jak najszybciej realizować zlecenia. Wiemy, że ich właścicielom zależy na czasie.

Na razie Ziebart przygotowuje do sprzedaży używane samochody dostępne w salonach dilerskich. Firma kieruje jednak swoją ofertę również do prywatnego sektora. W Polsce jest ok. 15 mln używanych samochodów, które stale zmieniają właścicieli. Wartość autodetailingu w tym segmencie może rocznie wynosić ok. 200 mln zł.
Jest więc o co walczyć, dlatego zależy nam na klientach z tej grupy. Na razie 90 proc. zleceniobiorców Ziebarta to posiadacze samochodów drogich klas premium. Coraz częściej jednak w naszym salonie pojawiają się samochody ze średniej półki, również te na sprzedaż – mówi Bartosz Liszkowski.

Amerykańska firma chce, żeby struktura jej przychodów odzwierciedlała stan rynku w Polsce. Oznacza to przynajmniej 50 proc. proc. używanych samochodów z klasy średniej spośród wszystkich obsługiwanych pojazdów przez sieć Ziebart. Plan będzie realizowany stopniowo w miarę rozwoju amerykańskiej sieci.

Firma Ziebart istnieje w Polsce od 2014 roku. Przez pierwsze dwa lata testowała koncept i weryfikowała możliwości nabywcze potencjalnych klientów. Na początku 2016 roku sieć wystartowała z rozwojem sieci franczyzowej. Firma otwiera dwa rodzaje placówek – mniejsze Ziebart Express we współpracy z dilerami samochodowymi (dotychczas BMW, Lexusa, Audi i Volkswagena) oraz duże salony franczyzowe z pełnym pakietem usług – od autodetailingu, czyli ultrapedantycznego czyszczenia samochodu, konserwacji tapicerki, impregnacji skóry i ochrony powierzchni lakierowanej, do usług komplementarnych, czyli zmiany koloru karoserii według gustu klienta za pomocą specjalnych folii.

Pierwszy duży salon franczyzowy sieci Ziebart zostanie otwarty na jesieni 2017 roku w Warszawie.


doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Opłacalność franczyzy PKN Orlen

jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA

Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2021
Opłacalność franczyzy PKN Orlen

Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?

2 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2021
Pieniądze z moto-sklepu

Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)

8 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...

8 wypowiedzi
ostatnia 01.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...

8 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019