Sieć w budowie / W Polsce działa obecnie osiem salonów własnych marki, 15 franczyzowych oraz 74 punkty multibrandowe. W 2018 zostało otwartych już 12 nowych punktów sprzedaży, a planowanych jest kolejne 10 otwarć.
Sobota
01.09.2018
Światowa marka, znana z kryształowej biżuterii, szuka partnerów i franczyzobiorców w całej Polsce.
 

Założona w 1895 roku w Austrii firma Svarovski Crystal Business zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kryształów, kamieni szlachetnych i syntetycznych, a także gotowych wyrobów: biżuterii, akcesoriów i elementów oświetleniowych. Prowadzone już przez piąte pokolenie rodzinne przedsiębiorstwo działa obecnie na całym świecie, a jego sieć liczy 3 tys. sklepów. Wraz ze spółkami siostrzanymi Swarovski Optik (producent sprzętu optycznego) oraz Tyrolit (producent narzędzi do szlifowania) firma tworzy Grupę Swarovski. W 2017 roku Grupa odnotowała przychody sięgające w sumie 3,5 mld euro i zatrudniała ponad 32 tys. pracowników.
W Polsce działa obecnie osiem salonów własnych marki, 15 franczyzowych oraz 74 punkty multibrandowe. W 2018 zostało otwartych już 12 nowych punktów sprzedaży, a planowanych jest kolejne 10 otwarć, we wszystkich formatach. A formaty są trzy: salony, wyspy handlowe i stoiska multibrandowe.
– Z doświadczeń firmy wynika, iż najlepsze lokalizacje dla salonów oraz wysp to galerie handlowe, natomiast dla projektów multibrandowych lub partnerskich to również centra miast – mówi Ewa Sereczyńska, dyrektor zarządzająca Swarovski Poland. - W zależności od formatu, placówki z produktami marki Swarovski, mogą znajdować się już w miastach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców.
Właśnie dla tych mniejszych miast przewidziany jest system partnerski - czyli sprzedaż produktów Swarovski w sklepach multibrandowych.

Od kandydatów na franczyzobiorców marka oczekuje doświadczenia w handlu. Atutem będzie znajomość branży modowej lub jubilerskiej. Kwota inwestycji zaczyna się od 20 tys. zł, a jej ostateczna wysokość zależy od wybranego formatu. Podobnie jak wysokość opłaty wstępnej.
Powierzchnia, wymagana do otwarcia salonu to minimum 25 m2, a maksimum 50 m2. Na wyspę wystarczy 10 m2.
– Wspieramy partnerów w poszukiwaniach odpowiedniej lokalizacji dla salonu oraz powierzchni pod wyspę. Ponadto, negocjujemy wstępne warunki finansowe z centrami handlowymi – dodaje Ewa Sereczyńska. - Franczyzobiorcom zapewniamy również projekty architektoniczne, materiały wsparcia sprzedaży, a także szkolenia.
Czas oczekiwania na zwrot z inwestycji także zależy od wybranego formatu współpracy. Według szacunków franczyzodawcy to od 2 do 5 lat.


Krzyształowa specjalizacja / Założona w 1895 roku w Austrii firma Svarovski Crystal Business zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kryształów, kamieni szlachetnych i syntetycznych, a także gotowych wyrobów: biżuterii, akcesoriów i elementów oświetleniowych.