Powoli, ale do przodu / Pierwsze biuro Aspect Nieruchomści powstało w 2007 roku Żorach. Po dwóch latach otwarty został drugi własny oddział firmy – w Rybniku, a potem kolejne w Jastrzębiu-Zdroju i w Gliwach.
Poniedziałek
05.11.2018
Franczyzodawca Aspect Nieruchomości chce rozbudować sieć na północy Polski. W pierwszej kolejności planuje otwarcie biura w Trójmieście.
 

Pierwsze biuro Aspect Nieruchomści powstało w 2007 roku Żorach. Po dwóch latach otwarty został drugi własny oddział firmy – w Rybniku, a potem kolejne w Jastrzębiu-Zdroju i w Gliwach. – Sukcesy działających biur sprawiły, że mieliśmy wiele zapytań od osób zainteresowanych otwarciem takiego biura jak nasze. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozwój poprzez franczyzę. Bazując na własnych doświadczeniach przygotowaliśmy  taką ofertę franczyzową, aby umożliwiała prowadzenie biura nieruchomości zgodnie z naszymi standardami. Dało także to nam samym impuls do działania i rozwoju – mówi Tomasz Barski, właściciel Aspect Nieruchomości. Podkreśla, że system Aspect Nieruchomości został wypracowany przez lata doświadczeń i jest przygotowany w taki sposób, żeby mógł z niego skorzystać każdy, czyli nawet osoba bez doświadczenia w branży.

Jakie trzeba spełnić warunki, żeby zostać franczyzobiorcą marki? Każdy kandydat musi posiadać lokal z podstawowym wyposażeniem oraz ubezpieczenie OC dla pośrednika nieruchomości (jest to wymóg ustawowy).

– Każdy z naszych partnerów może liczyć na duże wsparcie z naszej strony zarówno na starcie, jak i przez cały okres współpracy. Aktualnie pakiet startowy jest bezpłatny. Zapewniamy w nim szkolenie przygotowujące do prowadzenia biznesu, reklamę zewnętrzną dla lokalu, dokumentację niezbędną do prowadzenia biura i obsługi klientów, materiały reklamowe, dedykowaną stronę WWW wraz z możliwością swobodnego redagowania treści, specjalistyczny system służący do prowadzenia biura, utrzymywania relacji z klientami i promocji ofert w internecie – mówi Tomasz Barski. – Dodatkowo udostępniamy narzędzia ułatwiające i usprawniające codzienną pracę agenta. Udzielmy porad prawnych, pomagamy przy rekrutacji pracowników, doradzamy w sprawach księgowych, sprawach pracowniczych, działaniach marketingowych.

Pomoc przy budowaniu oferty

Jeden z najstarszych oddziałów franczyzowych w sieci Aspect Nieruchomości działa już prawie pięć lat, mieści się w Płocku. Powyżej czterech lat istnieją też biura w Krakowie i Rybniku. Doskonałym przykładem skuteczności naszego know-how jest biuro w Częstochowie, które już po pierwszych czterech miesiącach funkcjonowania zwiększyło zatrudnienie do sześciu osób, a obroty biura w tym czasie rosły miesiąc do miesiąca o nawet kilkaset procent – mówi właściciel Aspect Nieruchomości.

W czym Tomasz Barski upratruje sukcesu marki? – W kompleksowości działań. Począwszy od pozyskania oferty aż do sprzedaży lub wynajmu do przygotowania profesjonalnej prezentacji wraz z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technicznych, czyli filmów z lotu ptaka, zdjęć 360 stopni, wirtualnych spacerów, kanałów z filami prezentującymi nieruchomości na YouTube. Nasze biura oferują też klientom pomoc w zakresie doradztwa finansowego i ubezpieczeniowego – mówi Tomasz Barski.

W biurach Aspect Nieruchomości każdy klient ma swojego dedykowanego konsultanta, który towarzyszy mu aż do finalizacji transakcji. Dzięki temu zyskuje poczucie komfortu, wie że jest obsługiwany przez kompetentną osobę. – Aspect Nieruchomości jako sieć zapewnia wszystkim swoim partnerom promocję ofert na portalach ogłoszeniowych bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Codziennie nasze oferty trafiają do kilku milionów potencjalnych klientów. Ponadto w naszych oddziałach korzystamy z dodatkowych narzędzi do pozyskiwania ofert z rynku. W znaczny sposób ułatwia to pracę konsultantom przy budowaniu własnej oferty nieruchomości – mówi Tomasz Barski.

Transakcje na rynku nieruchomości finalizowane sa zazwyczaj dopiero po kilku, kilkunastu miesiącach od otwarciu nowego biura.

– Dlatego rozpoczynając działalność w tej branży należy liczyć się z tym, że średnio przez trzy do sześciu miesięcy trzeba będzie dokładać do interesu, zanim zacznie on generować przychody, które pokryją stałe koszty. Wynagrodzenie za usługi pośrednictwa liczone jest procentowo od wartości nieruchomości, czyli może wynosić nawet kilka tysięcy złotych z tytułu jednej transakcji. Koszty rozpoczęcia działalności i prowadzenia biura nieruchomości są stosunkowo niewielkie, dlatego zwrot z inwestycji w ten biznes może nastąpić  bardzo szybko – zapewnia Tomasz Barski. 


Tomasz Barski, właściciel Aspect Nieruchomości / "Koszty rozpoczęcia działalności i prowadzenia biura nieruchomości Aspect są stosunkowo niewielkie, dlatego zwrot z inwestycji w ten biznes może nastąpić bardzo szybko".
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Czy ktoś współpracuje z Północ Nieruchomości?

http://www.polnoc.pl/

23 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018