Powoli, ale do przodu / Pierwsze biuro Aspect Nieruchomści powstało w 2007 roku Żorach. Po dwóch latach otwarty został drugi własny oddział firmy – w Rybniku, a potem kolejne w Jastrzębiu-Zdroju i w Gliwach.
Poniedziałek
05.11.2018
Franczyzodawca Aspect Nieruchomości chce rozbudować sieć na północy Polski. W pierwszej kolejności planuje otwarcie biura w Trójmieście.
 

Pierwsze biuro Aspect Nieruchomści powstało w 2007 roku Żorach. Po dwóch latach otwarty został drugi własny oddział firmy – w Rybniku, a potem kolejne w Jastrzębiu-Zdroju i w Gliwach. – Sukcesy działających biur sprawiły, że mieliśmy wiele zapytań od osób zainteresowanych otwarciem takiego biura jak nasze. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozwój poprzez franczyzę. Bazując na własnych doświadczeniach przygotowaliśmy  taką ofertę franczyzową, aby umożliwiała prowadzenie biura nieruchomości zgodnie z naszymi standardami. Dało także to nam samym impuls do działania i rozwoju – mówi Tomasz Barski, właściciel Aspect Nieruchomości. Podkreśla, że system Aspect Nieruchomości został wypracowany przez lata doświadczeń i jest przygotowany w taki sposób, żeby mógł z niego skorzystać każdy, czyli nawet osoba bez doświadczenia w branży.

Jakie trzeba spełnić warunki, żeby zostać franczyzobiorcą marki? Każdy kandydat musi posiadać lokal z podstawowym wyposażeniem oraz ubezpieczenie OC dla pośrednika nieruchomości (jest to wymóg ustawowy).

– Każdy z naszych partnerów może liczyć na duże wsparcie z naszej strony zarówno na starcie, jak i przez cały okres współpracy. Aktualnie pakiet startowy jest bezpłatny. Zapewniamy w nim szkolenie przygotowujące do prowadzenia biznesu, reklamę zewnętrzną dla lokalu, dokumentację niezbędną do prowadzenia biura i obsługi klientów, materiały reklamowe, dedykowaną stronę WWW wraz z możliwością swobodnego redagowania treści, specjalistyczny system służący do prowadzenia biura, utrzymywania relacji z klientami i promocji ofert w internecie – mówi Tomasz Barski. – Dodatkowo udostępniamy narzędzia ułatwiające i usprawniające codzienną pracę agenta. Udzielmy porad prawnych, pomagamy przy rekrutacji pracowników, doradzamy w sprawach księgowych, sprawach pracowniczych, działaniach marketingowych.

Pomoc przy budowaniu oferty

Jeden z najstarszych oddziałów franczyzowych w sieci Aspect Nieruchomości działa już prawie pięć lat, mieści się w Płocku. Powyżej czterech lat istnieją też biura w Krakowie i Rybniku. Doskonałym przykładem skuteczności naszego know-how jest biuro w Częstochowie, które już po pierwszych czterech miesiącach funkcjonowania zwiększyło zatrudnienie do sześciu osób, a obroty biura w tym czasie rosły miesiąc do miesiąca o nawet kilkaset procent – mówi właściciel Aspect Nieruchomości.

W czym Tomasz Barski upratruje sukcesu marki? – W kompleksowości działań. Począwszy od pozyskania oferty aż do sprzedaży lub wynajmu do przygotowania profesjonalnej prezentacji wraz z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technicznych, czyli filmów z lotu ptaka, zdjęć 360 stopni, wirtualnych spacerów, kanałów z filami prezentującymi nieruchomości na YouTube. Nasze biura oferują też klientom pomoc w zakresie doradztwa finansowego i ubezpieczeniowego – mówi Tomasz Barski.

W biurach Aspect Nieruchomości każdy klient ma swojego dedykowanego konsultanta, który towarzyszy mu aż do finalizacji transakcji. Dzięki temu zyskuje poczucie komfortu, wie że jest obsługiwany przez kompetentną osobę. – Aspect Nieruchomości jako sieć zapewnia wszystkim swoim partnerom promocję ofert na portalach ogłoszeniowych bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Codziennie nasze oferty trafiają do kilku milionów potencjalnych klientów. Ponadto w naszych oddziałach korzystamy z dodatkowych narzędzi do pozyskiwania ofert z rynku. W znaczny sposób ułatwia to pracę konsultantom przy budowaniu własnej oferty nieruchomości – mówi Tomasz Barski.

Transakcje na rynku nieruchomości finalizowane sa zazwyczaj dopiero po kilku, kilkunastu miesiącach od otwarciu nowego biura.

– Dlatego rozpoczynając działalność w tej branży należy liczyć się z tym, że średnio przez trzy do sześciu miesięcy trzeba będzie dokładać do interesu, zanim zacznie on generować przychody, które pokryją stałe koszty. Wynagrodzenie za usługi pośrednictwa liczone jest procentowo od wartości nieruchomości, czyli może wynosić nawet kilka tysięcy złotych z tytułu jednej transakcji. Koszty rozpoczęcia działalności i prowadzenia biura nieruchomości są stosunkowo niewielkie, dlatego zwrot z inwestycji w ten biznes może nastąpić  bardzo szybko – zapewnia Tomasz Barski. 


Tomasz Barski, właściciel Aspect Nieruchomości / "Koszty rozpoczęcia działalności i prowadzenia biura nieruchomości Aspect są stosunkowo niewielkie, dlatego zwrot z inwestycji w ten biznes może nastąpić bardzo szybko".
dziennikarz