Warunki dla nowej mydlarni / Franczyzobiorca musi zapewnić lokal o powierzchni 20-30 m kw. w centrum handlowym lub przy ruchliwej ulicy z witryną albo wyspę. Odpowiada także za wyposażenie sklepu.
Poniedziałek
19.11.2018
Mydlarnia u Franciszka udziela franczyzobiorcom kredytu w wysokości 30 tys. zł na zatowarowanie sklepu. Ale najpierw muszą oni wzbudzić zaufanie franczyzodawcy.
 

Mydlarnia u Franciszka specjalizuje się w sprzedaży kosmetyków naturalnych. W ofercie znajdziemy nie tylko mydła, jak sugeruje nazwa, lecz także kosmetyki autorskiej marki L’Orient do pielęgnacji włosów, ciała i twarzy. Mydlarnia sprzedaje produkty organiczne, czyli kosmetyki bez sztucznych substancji, powstałe z naturalnych surowców.

Obecnie działa 115 sklepów marki, w tym dwa w Irlandii – w Galway od ponad półtora roku oraz w Dublinie od pół roku. Mydlarnia u Franciszka współpracuje z  franczyzobiorcą z Irlandii na podstawie umowy masterfranczyzy, która zapewnia mu wyłączność na rozwijanie sieci Mydlarni u Franciszka w tym kraju.  Właściciel mydlarni na wyspach prowadzi także sklep internetowy.  

Na mydlarniach w Irlandii firma nie zamierza poprzestać. Franczyzodawca chce rozwinąć sieć sklepów za granicami Polski. Prowadzi rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami z Niemiec, w miejscowościach Mönchengladbach oraz Potsdam. – Oferujemy takie same warunki współpracy dla franczyzobiorców, którzy chcą otworzyć sklep w Polsce lub za granicą – mówi Natalia Kułach, marketing menedżer Mydlarni u Franciszka.

Franczyzobiorca musi zagwarantować lokal o powierzchni sali sprzedażowej 20-30 m2 w jednej z galerii handlowych (lokal lub wyspa) lub punkt handlowy w centrum miasta na parterze, z witryną, przy ruchliwej ulicy. Średnia kwota inwestycji w nowy biznes wynosi 50 tys. zł. W tej kwocie mieści się koszt zakupu towaru, urządzeń np. kasy fiskalnej oraz aranżacji lokalu. – Pomagamy nawiązać współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, aby wzajemnie promować swoje produkty, podsuwamy pomysły na akcje marketingowe, więc nasi franczyzobiorcy nie muszą martwić się o promocję mydlarni. Do ich dyspozycji pozostaje również grafik, który projektuje np. ulotki, banery reklamowe. W miarę możliwości wspieramy finansowo działania marketingowe – tłumaczy Natalia Kułach.

Franczyzodawca prowadzi szkolenia dla nowych właścicieli sklepów oraz ich pracowników  z zakresu wiedzy o produktach i technikach sprzedaży, a także kurs artystycznego pakowania produktów. Szkolenie trwa minimum 4 dni.

Kto zostanie franczyzobiorcą mydlarni?

Marka stawia na lojalnych franczyzobiorców. Dlatego przed podpisaniem umowy, specjalista ds. rekrutacji stara się jak najlepiej poznać kandydata i jego plany. – Musimy sprawdzić na ile franczyzobiorca wzbudza nasze zaufanie, aby udzielić mu np. kredytu w wysokości 30 tys. zł na zatowarowanie sklepu. Kredyt może być odnawiany po każdorazowej spłacie – tłumaczy Leszek Krzanowski, specjalista ds. rozwoju franczyzowego Mydlarni u Franciszka.  

Mydlarnia u Franciszka proponuje dwie możliwości współpracy. – W pierwszym wariancie franczyzobiorca kupuje od mydlarni cały towar. Wtedy nie pobieramy prowizji od obrotu – cały wypracowany zysk należy do franczyzobiorcy. Koszt zatowarowania sklepu to 30 tys. zł netto. W drugim wariancie towar zostaje dostarczony przez franczyzodawcę do mydlarni, a franczyzobiorca zarabia na prowizji ze sprzedanych produktów – mówi Leszek Krzanowski.

W Polsce działa 115 mydlarni, z czego osiem zostało otwartych od początku 2018 roku. Marka powstała 16 lat temu, ale współpracę z franczyzobiorcami podjęła dopiero po dziewięciu latach, a od dwóch ostatnich także za granicą. Mydlarnia u Franciszka najnowsze sklepy otworzy w Świdniku oraz w Warszawie.


Koszty zatowarowania / Cena towaru dla Mydlarni u Franciszka wynosi 30 tys. złotych. Franczyzodawca może udzielić kredytu odnawialnego dla franczyzobiorcy na taką kwotę, jeśli kandydat jest wiarygodny.