Marek Czupryna, prezes spółki Komex / "Ostatnie ćwierćwiecze pokazało nam, że ciężka praca, rozwój sieci franczyzowej, inwestycja w e-commerce, e-marketing, klub lojalnościowy oraz nowe technologie to dobra taktyka".
Środa
13.02.2019
– Dzieci będą rodziły się zawsze, dlatego rynek odzieży dziecięcej jest stabilny – przekonuje Marek Czupryna, prezes spółki Komex.
 

Jak ocenia pan aktualną kondycję branży dziecięcej oraz konkurencyjność w tym segmencie rynku?
Dzieci będą rodziły się zawsze, dlatego rynek odzieży dziecięcej jest stabilny. Należy mieć na uwadze, że na rynku wciąż będą pojawiały się nowe brandy, a co za tym idzie konkurencja będzie rosnąć. Ostatnie ćwierćwiecze pokazało nam, że ciężka praca, rozwój sieci franczyzowej, inwestycja w e-commerce, e-marketing, klub lojalnościowy oraz nowe technologie to dobra taktyka. Zainteresowanie posiadaniem sklepu z logo 5.10.15. ze względu na naszą popularność, jak i relatywnie niski próg inwestycji cały czas utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Niejednokrotnie z jednym franczyzobiorcą otwieramy 2-3 lub więcej sklepów w ciągu kilku lat jego działalności.

Gdzie szukacie franczyzobiorców? 
Obecnie większość naszych sklepów stacjonarnych to efekt współpracy franczyzowej. Zapraszamy do niej partnerów ze wszystkich polskich miast, mających minimum 15 tys. mieszkańców. Interesują nas szczególnie te miasta, w których nie ma jeszcze naszych sklepów. Aktualny stan sieci jest dostępny na naszej stronie internetowej.

Macie konkretne wymagania wobec potencjalnych franczyzobiorców?
Jesteśmy otwarci i wspieramy swoich partnerów. System jest przygotowany tak, aby dawał możliwość pracy również osobom, które nie posiadają dużego doświadczenia w biznesie. 

Jakie są warunki finansowe inwestycji? 
Wstępna opłata licencyjna to 15 tys. netto jednorazowo lub 36 rat po 500 zł. Nie ma bieżącej opłaty franczyzowej ani opłaty marketingowej. Wspieramy i promujemy sklepy naszych franczyzobiorców, przeznaczamy duże środki na marketing, także ten internetowy. Nie są to tylko slogany, gdyż w ubiegłym roku marka 5.10.15. współpracowała np. przy takich programach jak "The Voice Kids" czy "MasterChef". Warto wspomnieć także o Akademii 5.10.15 - edukacyjnym projekcie skierowanym do rodziców. Prowadzimy również bloga Akademii. Z naszymi partnerami dzielimy się oczywiście również posiadanym know-how i dajemy pełne, merytoryczne wsparcie. 

Co oferujecie w ramach pakietu franczyzowego swoim partnerom?
W ramach pakietu oferujemy m.in. kompleksowe szkolenia ze sprzedaży, obsługi systemu i VM, podręcznik operacyjny, projekt sklepu oraz wyposażenie w sprzęt komputerowy za 1 zł.

Co stanowi największe utrudnienie w otwarciu punktu franczyzowego?
Największy problem stanowi dostępność lokali.

Ile mają Państwo punktów pod logo 5.10.15?
Obecnie mamy ponad 220 sklepów pod swoim logo. W tym roku chcemy powiększyć naszą sieć o kilkanaście nowych salonów.

Rozmawiała Maryla Pałasz


Plany na ten rok / 5.10.15 planuje otworzyć kilkanaście nowych salonów w 2019 roku.