Ukraina otwarta na franczyzę

Franczyza ze Wschodu / Jedną z ukraińskich sieci franczyzowych, obecnych w Polsce, jest restauracyjny koncept Chinkalnia.
Sobota
13.07.2019
PROFIT system, największa europejska firma doradcza wyspecjalizowana we franczyzie, podpisała umowę o współpracy z Franchise Group, liderem doradztwa franczyzowego na Ukrainie.
 

PROFIT system obsługuje firmy franczyzowe w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także we Włoszech i w Arabii Saudyjskiej. Nowy ukraiński partner firmy PROFIT system ułatwi wejście zachodnim franczyzodawcom na Ukrainę oraz do Kazachstanu, gdzie działa Franchise Group. Z kolei ukraińscy franczyzodawcy zyskają łatwiejszy dostęp do kilkunastu rynków zachodnich. Umowa między PROFIT system a Franchise Group dotyczy współpracy w zakresie usług doradczych, prawnych, działalności wydawniczej oraz pozyskiwania franczyzobiorców.
Franchise Group jest największą na Ukrainie firmą doradczą specjalizującą się we franczyzie. Spółka zajmuje się budowaniem i sprzedażą konceptów franczyzowych. Związane z Franchise Group firmy prowadzą działalność w branży spożywczej (dystrybutor i operator 70 sklepów na zachodniej Ukrainie), hotelarskiej (międzynarodowa sieć Dream Hostel) oraz restauracyjnej (restauracje Baczewskich na Ukrainie i w Warszawie).
– Nasza strategia rozwoju zakłada pozyskiwanie silnych lokalnych partnerów, którzy już funkcjonują na rynku franczyzy – mówi Michał Wiśniewski, prezes zarządu PROFIT system. – Dzięki temu nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie na nowych rynkach. Z drugiej strony partnerzy PROFIT system, korzystając z naszych narzędzi i międzynarodowej skali, mogą zaoferować swoim klientom pomoc w ogólnoeuropejskiej ekspansji.

Pierwsze efekty współpracy z Franchise Group będą widoczne już na październikowych Targach Franczyza w Warszawie, na których pojawi się kilka nowych konceptów z Ukrainy. W Polsce funkcjonuje już kilka firm franczyzowych z Ukrainy, m.in.: restauracje Chinkalnia, salony fryzjerskie Haircut Express, salony kosmetyczne G.Bar czy Crema Caffe.
– Zadebiutowaliśmy podczas Targów Franczyza trzy lata temu. W ciągu ostatnich trzech lat otworzyliśmy osiem restauracji franczyzowych w Polsce – mówi Marta Naumenko, menedżer ds. rozwoju Chinkalnia, tegoroczny wystawca Targów Franczyza.

PROFIT system to spółka z polskim kapitałem. Jest największą europejską firmą doradczą wyspecjalizowaną w obsłudze firm franczyzowych. Działa w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także we Włoszech i w Arabii Saudyjskiej. Jest wydawcą mediów franczyzowych (portal Franchising.pl i miesięcznik „FRANCHISING”), organizatorem Targów Franczyza w Warszawie oraz Targów Pomysł na Firmę w Katowicach. PROFIT system prowadzi również szkolenia dla franczyzodawców i franczyzobiorców.


Korzyści w dwie strony / Nowy ukraiński partner firmy PROFIT system. Franchise Group, ułatwi wejście zachodnim franczyzodawcom na Ukrainę oraz do Kazachstanu. Ukraińscy franczyzodawcy zyskają łatwiejszy dostęp do kilkunastu rynków zachodnich.
Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Chcę założyć punkt dorabiania kluczy

Cześć, temat jest naprawdę stary ale szukając podobnego wątku trafiłem właśnie tutaj czyli jak widać ludzie szukają i znajdują te forum. Z tego co wiem bardzo...

2 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2019
Jak zarządzać dużą firmą?

Zarządzanie dużą firmą, bez rozbudowanych systemów, staje się obecnie niemożliwe. Wiadomo, że im większe przedsiębiorstwo, tym większe wymagania odnoście realizacja...

4 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2019
Firma na sprzedaż

Ciekawe, że niektórzy ludzie są tak obrotni i potrafią rozpoczynać tak wiele rozpoznawalnych biznesów. Na pewno musieli zaczynać od czegoś mniejszego wcześniej. Sam...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Przede wszystkim najpierw stwórz solidny biznes plan, podszkol się w zarządzaniu ludźmi, a najlepiej, jeśli jesteś po studiach, to przepracuj gdzieś w branży, w której...

30 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2019
Mały biznes dla kobiety

Jeśli blisko Ciebie nie ma takiej firmy, to może franczyza od Studio Figura?

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2019
Prośba o pomoc- ankieta- praca magisterska

Szanowni Państwo, Piszę pracę magisterską na temat franchisingu. Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety przez osoby rozważające zostanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.06.2019
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Mam wielką prośbę do franczyzobiorców, aby w wolnej chwili wypełnili moją ankietę...

206 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2019
Oszukani przez franczyzodawcę

podpisuje się pod komentarzem powyżej ;)

47 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2019