Ukraina otwarta na franczyzę

Franczyza ze Wschodu / Jedną z ukraińskich sieci franczyzowych, obecnych w Polsce, jest restauracyjny koncept Chinkalnia.
Sobota
13.07.2019
PROFIT system, największa europejska firma doradcza wyspecjalizowana we franczyzie, podpisała umowę o współpracy z Franchise Group, liderem doradztwa franczyzowego na Ukrainie.
 

PROFIT system obsługuje firmy franczyzowe w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także we Włoszech i w Arabii Saudyjskiej. Nowy ukraiński partner firmy PROFIT system ułatwi wejście zachodnim franczyzodawcom na Ukrainę oraz do Kazachstanu, gdzie działa Franchise Group. Z kolei ukraińscy franczyzodawcy zyskają łatwiejszy dostęp do kilkunastu rynków zachodnich. Umowa między PROFIT system a Franchise Group dotyczy współpracy w zakresie usług doradczych, prawnych, działalności wydawniczej oraz pozyskiwania franczyzobiorców.
Franchise Group jest największą na Ukrainie firmą doradczą specjalizującą się we franczyzie. Spółka zajmuje się budowaniem i sprzedażą konceptów franczyzowych. Związane z Franchise Group firmy prowadzą działalność w branży spożywczej (dystrybutor i operator 70 sklepów na zachodniej Ukrainie), hotelarskiej (międzynarodowa sieć Dream Hostel) oraz restauracyjnej (restauracje Baczewskich na Ukrainie i w Warszawie).
– Nasza strategia rozwoju zakłada pozyskiwanie silnych lokalnych partnerów, którzy już funkcjonują na rynku franczyzy – mówi Michał Wiśniewski, prezes zarządu PROFIT system. – Dzięki temu nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie na nowych rynkach. Z drugiej strony partnerzy PROFIT system, korzystając z naszych narzędzi i międzynarodowej skali, mogą zaoferować swoim klientom pomoc w ogólnoeuropejskiej ekspansji.

Pierwsze efekty współpracy z Franchise Group będą widoczne już na październikowych Targach Franczyza w Warszawie, na których pojawi się kilka nowych konceptów z Ukrainy. W Polsce funkcjonuje już kilka firm franczyzowych z Ukrainy, m.in.: restauracje Chinkalnia, salony fryzjerskie Haircut Express, salony kosmetyczne G.Bar czy Crema Caffe.
– Zadebiutowaliśmy podczas Targów Franczyza trzy lata temu. W ciągu ostatnich trzech lat otworzyliśmy osiem restauracji franczyzowych w Polsce – mówi Marta Naumenko, menedżer ds. rozwoju Chinkalnia, tegoroczny wystawca Targów Franczyza.

PROFIT system to spółka z polskim kapitałem. Jest największą europejską firmą doradczą wyspecjalizowaną w obsłudze firm franczyzowych. Działa w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także we Włoszech i w Arabii Saudyjskiej. Jest wydawcą mediów franczyzowych (portal Franchising.pl i miesięcznik „FRANCHISING”), organizatorem Targów Franczyza w Warszawie oraz Targów Pomysł na Firmę w Katowicach. PROFIT system prowadzi również szkolenia dla franczyzodawców i franczyzobiorców.


Korzyści w dwie strony / Nowy ukraiński partner firmy PROFIT system. Franchise Group, ułatwi wejście zachodnim franczyzodawcom na Ukrainę oraz do Kazachstanu. Ukraińscy franczyzodawcy zyskają łatwiejszy dostęp do kilkunastu rynków zachodnich.
Łukasz Michalak

POPULARNE NA FORUM

Oszukani przez franczyzodawcę

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

48 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...

40 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?

14 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2023
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché

przeciez to złodzieje

1 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...

14 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2023
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...

211 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2023
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Znam osoby gdzie rocznie zarabiają 300 tys złotych prosze nie łżeć że hodowla się nie opłaca.

4 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2023
Chciałbym otworzyć punkt z nawozami

Witam, posiadam plac oraz sprzęt potrzebny do dystrybucji nawozów dla rolnictwa i ogrodnictwa. Obecnie zajmujemy się sprzedażą wyrobów węglowych, a Nasza siedziba...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2022