Ukraina otwarta na franczyzę

Franczyza ze Wschodu / Jedną z ukraińskich sieci franczyzowych, obecnych w Polsce, jest restauracyjny koncept Chinkalnia.
Sobota
13.07.2019
PROFIT system, największa europejska firma doradcza wyspecjalizowana we franczyzie, podpisała umowę o współpracy z Franchise Group, liderem doradztwa franczyzowego na Ukrainie.
 

PROFIT system obsługuje firmy franczyzowe w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także we Włoszech i w Arabii Saudyjskiej. Nowy ukraiński partner firmy PROFIT system ułatwi wejście zachodnim franczyzodawcom na Ukrainę oraz do Kazachstanu, gdzie działa Franchise Group. Z kolei ukraińscy franczyzodawcy zyskają łatwiejszy dostęp do kilkunastu rynków zachodnich. Umowa między PROFIT system a Franchise Group dotyczy współpracy w zakresie usług doradczych, prawnych, działalności wydawniczej oraz pozyskiwania franczyzobiorców.
Franchise Group jest największą na Ukrainie firmą doradczą specjalizującą się we franczyzie. Spółka zajmuje się budowaniem i sprzedażą konceptów franczyzowych. Związane z Franchise Group firmy prowadzą działalność w branży spożywczej (dystrybutor i operator 70 sklepów na zachodniej Ukrainie), hotelarskiej (międzynarodowa sieć Dream Hostel) oraz restauracyjnej (restauracje Baczewskich na Ukrainie i w Warszawie).
– Nasza strategia rozwoju zakłada pozyskiwanie silnych lokalnych partnerów, którzy już funkcjonują na rynku franczyzy – mówi Michał Wiśniewski, prezes zarządu PROFIT system. – Dzięki temu nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie na nowych rynkach. Z drugiej strony partnerzy PROFIT system, korzystając z naszych narzędzi i międzynarodowej skali, mogą zaoferować swoim klientom pomoc w ogólnoeuropejskiej ekspansji.

Pierwsze efekty współpracy z Franchise Group będą widoczne już na październikowych Targach Franczyza w Warszawie, na których pojawi się kilka nowych konceptów z Ukrainy. W Polsce funkcjonuje już kilka firm franczyzowych z Ukrainy, m.in.: restauracje Chinkalnia, salony fryzjerskie Haircut Express, salony kosmetyczne G.Bar czy Crema Caffe.
– Zadebiutowaliśmy podczas Targów Franczyza trzy lata temu. W ciągu ostatnich trzech lat otworzyliśmy osiem restauracji franczyzowych w Polsce – mówi Marta Naumenko, menedżer ds. rozwoju Chinkalnia, tegoroczny wystawca Targów Franczyza.

PROFIT system to spółka z polskim kapitałem. Jest największą europejską firmą doradczą wyspecjalizowaną w obsłudze firm franczyzowych. Działa w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także we Włoszech i w Arabii Saudyjskiej. Jest wydawcą mediów franczyzowych (portal Franchising.pl i miesięcznik „FRANCHISING”), organizatorem Targów Franczyza w Warszawie oraz Targów Pomysł na Firmę w Katowicach. PROFIT system prowadzi również szkolenia dla franczyzodawców i franczyzobiorców.


Korzyści w dwie strony / Nowy ukraiński partner firmy PROFIT system. Franchise Group, ułatwi wejście zachodnim franczyzodawcom na Ukrainę oraz do Kazachstanu. Ukraińscy franczyzodawcy zyskają łatwiejszy dostęp do kilkunastu rynków zachodnich.
Łukasz Michalak

POPULARNE NA FORUM

Ryzyko wspólników

Każdy, kto szuka solidnych i rzetelnych informacji podatkowych, powinien regularnie odwiedzać https://biegly-skarbowy.pl/blog/.

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Kary umowne a PIT

https://biegly-skarbowy.pl/blog/ to prawdziwy przewodnik po świecie podatków, który pomaga mi podejmować lepsze decyzje biznesowe.

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Korekta stawki VAT przy transakcji z konsumentem

Szukasz rzetelnych porad dotyczących księgowości? Sprawdź https://biegly-skarbowy.pl/blog/ - mnóstwo cennych informacji!

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
CIT a dywidenda

Wszystko, czego potrzebujesz wiedzieć o podatkach, znajdziesz na https://biegly-skarbowy.pl/blog/. Serdecznie polecam wszystkim biegłym skarbowym!

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Blokada rachunku

Jako biegły skarbowy cenię sobie dokładność, a artykuły znajdujące się na https://biegly-skarbowy.pl/blog/ zawsze spełniają moje oczekiwania. Są świetnym źródłem...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Przełomowy wyrok

Odkryłem https://biegly-skarbowy.pl/blog/, kiedy szukałem informacji o ulgach podatkowych dla firm. Każdy artykuł jest dobrze napisany i łatwo zrozumiały – polecam każdemu

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Czy trzeba ujawnić strategię podatkową?

Znajdź wszystko o podatku od nieruchomości na https://biegly-skarbowy.pl/blog/. Świetnie napisane i łatwe do zrozumienia

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2024
Kiedy przysługuje prawo do odliczenia?

Szczegółowe poradniki o podatkach lokalnych tylko na https://biegly-skarbowy.pl/blog/. Bardzo polecam!

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2024