Ukraina otwarta na franczyzę

Franczyza ze Wschodu / Jedną z ukraińskich sieci franczyzowych, obecnych w Polsce, jest restauracyjny koncept Chinkalnia.
Sobota
13.07.2019
PROFIT system, największa europejska firma doradcza wyspecjalizowana we franczyzie, podpisała umowę o współpracy z Franchise Group, liderem doradztwa franczyzowego na Ukrainie.
 

PROFIT system obsługuje firmy franczyzowe w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także we Włoszech i w Arabii Saudyjskiej. Nowy ukraiński partner firmy PROFIT system ułatwi wejście zachodnim franczyzodawcom na Ukrainę oraz do Kazachstanu, gdzie działa Franchise Group. Z kolei ukraińscy franczyzodawcy zyskają łatwiejszy dostęp do kilkunastu rynków zachodnich. Umowa między PROFIT system a Franchise Group dotyczy współpracy w zakresie usług doradczych, prawnych, działalności wydawniczej oraz pozyskiwania franczyzobiorców.
Franchise Group jest największą na Ukrainie firmą doradczą specjalizującą się we franczyzie. Spółka zajmuje się budowaniem i sprzedażą konceptów franczyzowych. Związane z Franchise Group firmy prowadzą działalność w branży spożywczej (dystrybutor i operator 70 sklepów na zachodniej Ukrainie), hotelarskiej (międzynarodowa sieć Dream Hostel) oraz restauracyjnej (restauracje Baczewskich na Ukrainie i w Warszawie).
– Nasza strategia rozwoju zakłada pozyskiwanie silnych lokalnych partnerów, którzy już funkcjonują na rynku franczyzy – mówi Michał Wiśniewski, prezes zarządu PROFIT system. – Dzięki temu nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie na nowych rynkach. Z drugiej strony partnerzy PROFIT system, korzystając z naszych narzędzi i międzynarodowej skali, mogą zaoferować swoim klientom pomoc w ogólnoeuropejskiej ekspansji.

Pierwsze efekty współpracy z Franchise Group będą widoczne już na październikowych Targach Franczyza w Warszawie, na których pojawi się kilka nowych konceptów z Ukrainy. W Polsce funkcjonuje już kilka firm franczyzowych z Ukrainy, m.in.: restauracje Chinkalnia, salony fryzjerskie Haircut Express, salony kosmetyczne G.Bar czy Crema Caffe.
– Zadebiutowaliśmy podczas Targów Franczyza trzy lata temu. W ciągu ostatnich trzech lat otworzyliśmy osiem restauracji franczyzowych w Polsce – mówi Marta Naumenko, menedżer ds. rozwoju Chinkalnia, tegoroczny wystawca Targów Franczyza.

PROFIT system to spółka z polskim kapitałem. Jest największą europejską firmą doradczą wyspecjalizowaną w obsłudze firm franczyzowych. Działa w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także we Włoszech i w Arabii Saudyjskiej. Jest wydawcą mediów franczyzowych (portal Franchising.pl i miesięcznik „FRANCHISING”), organizatorem Targów Franczyza w Warszawie oraz Targów Pomysł na Firmę w Katowicach. PROFIT system prowadzi również szkolenia dla franczyzodawców i franczyzobiorców.


Korzyści w dwie strony / Nowy ukraiński partner firmy PROFIT system. Franchise Group, ułatwi wejście zachodnim franczyzodawcom na Ukrainę oraz do Kazachstanu. Ukraińscy franczyzodawcy zyskają łatwiejszy dostęp do kilkunastu rynków zachodnich.
Łukasz Michalak

POPULARNE NA FORUM

Chciałbym otworzyć punkt z nawozami

Witam, posiadam plac oraz sprzęt potrzebny do dystrybucji nawozów dla rolnictwa i ogrodnictwa. Obecnie zajmujemy się sprzedażą wyrobów węglowych, a Nasza siedziba...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2022
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...

32 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2022
Nowe sądy tylko dla franczyzy?

No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Społeczność Franchising.pl

MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...

2 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad

a POF ma jakieś zasady?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.03.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021