Koszty inwestycji? / Opłata wstępna w Zachód Nieruchomości wynosi 3 tys. zł. Natomiast opłata bieżąca – 500 zł.
Wtorek
01.10.2019
– Chcemy nawiązać współprcę z właścicielami biur nieruchomości oraz osobami, które dopiero szukają pomysłu na biznes – mówi Jakub Rawski z Zachód Nieruchomości.
 

Czym zajmuje się franczyzobiorca, który decyduje się na współpracę z Zachód Nieruchomości?
Franczyzobiorcy w oparciu o know-how marki, koncentrują się na pozyskiwaniu ofert sprzedaży nieruchomości. To fundamentalny element budowania każdego nowego oddziału. Im więcej ofert sprzedaży, tym więcej klientów kupujących, a co za tym idzie transakcji. Głównym źródłem przychodu jest prowizja ze sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, jak również prowizja wynikająca z doradztwa finansowego.

Doświadczenie w branży jest potrzebne?
Doświadczenie handlowe jest mile widziane.

Ale szansę na współpracę mają także młode osoby?
Tak, oferta Zachód Nieruchomości skierowana jest również do młodych osób, szukujących pomysłu na siebie. Ale nie tylko... Ofertę kierujemy również do działających już biur nieruchomości, które chciałyby się rozwinąć pod naszym szyldem.

Ile wynosi opłata wstępna?
Pobieramy opłatę wstępną w wysokości 3 tys. zł oraz opłatę bieżącą – 500 zł.

Na jaką pomoc może liczyć franczyzobiorca na starcie?
W ramach współpracy przekazujemy naszym franczyzobiorcom oferty nieruchomości na sprzedaż, jak również bazę potencjalnych klientów, którzy noszą się z zamiarem zakupu nieruchomości. Takie działania zdecydowanie pomagają w budowaniu katalogu ofert. Franczyzobiorcy Zachód Nieruchomości nie muszą zatrudniać prawnika, informatyka, a także inwestować w marketing i gadżety reklamowe. Działając pod naszym szyldem pozostają pod stałą opieką koordynatora przez cały okres trwania umowy franczyzowej.

Po jakim czasie współpraca zacznie przynosić zyski?
Zwrot poniesionych nakładów na inwestycje może nastąpić po upływie 3-4 miesięcy. Zakładamy, że po takim czasie od chwili rozpoczęcia działalności biura dojdzie do pierwszej transakcji, zwykle taki scenariusz się sprawdza.

Znalezienie odpowiedniego lokalu nie jest takie proste. Pomagają państwo franczyzobiorcy w jego szukaniu? 
Franczyzobiorca może znaleźć lokal we własnym zakresie, jak również skorzystać z doradztwa naszej centrali. Nie musi to być lokal o dużej powierzchni ani znajdować się w centrum miasta, przy głównej ulicu. Oczywiście każdy oddział zachowuje jednolitą stylistykę, ale staramy się, aby franczyzobiorca na początku działalności nie ponosił niepotrzebnych kosztów, dlatego nie narzucamy jednego, określonego wystroju wnętrz.

Ile macie placówek franczyzowych?
Obecnie pod szyldem Zachód Nieruchomości działają dwa oddziały własne oraz 13 franczyzowych.

Rozmawiała Maryla Pałasz


Jakub Rawski, dyrektor ds. franczyzy Zachód Nieruchomości / "W ramach współpracy przekazujemy naszym franczyzobiorcom oferty nieruchomości na sprzedaż, jak również bazę potencjalnych klientów noszących się z zamiarem zakupu nieruchomości".

POPULARNE NA FORUM

Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017