Którędy do własnego biznesu?

Trzy sposoby / Bilet wstępu na Targi Franczyza można kupić w kasie w trakcie trwania targów oraz poprzez stronę bilet.franczyza.pl. Można też wejść gratis. Kod na darmowy bilet dostępny jest w październikowym wydaniu miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
Środa
16.10.2019
Myślenie o własnej firmie można zamienić w działanie i konkretne decyzje, a Targi Franczyza (17-19 października) są do tego znakomitą okazją.
 

Jak trafić?

Targi odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki. Tego miejsca nie pomylisz z jakimkolwiek innym budynkiem. Należy do najlepszych lokalizacji w mieście. Jeśli przyjechałeś pociągiem, łatwo trafisz z Dworca Centralnego, a pięciominutowy spacer dobrze Ci zrobi i pozwoli jasno myśleć o biznesie. Są też dobre wieści dla kierowców   parking wokół Pałacu Kultury i Nauki to jedno z niewielu miejsc w Warszawie, gdzie zawsze znajdzie się miejsce do zaparkowania. Koszt parkowania auta osobowego to po 5 zł za pierwszą i drugą godzinę, zaś każda kolejna kosztuje 4 zł. Tzw. bilet hotelowy (24h) dla osobówki to wydatek 60 zł. Mieszkańcy Warszawy dotrą tu w kilkanaście minut metrem, tramwajem lub autobusem.

Wejście i szatnia

Wejście na Targi znajduje się od ul. Marszałkowskiej. Rozpoznasz je po pionowej fladze z logo targów między kolumnami. Pokonałeś już pierwszą trudność i jesteś w obszernym hallu Pałacu Kultury. Przed Tobą okazała recepcja z ekranem, na którym znajdziesz najważniejsze informacje. Nim podejdziesz do kasy lub recepcji pomyśl o skorzystaniu z szatni (schodami w dół). Po co ci kurtka pod pachą przez kilka najbliższych godzin?

Bilety

Czas na bilet. Możesz kupić go w kasie po obu stronach recepcji (30 zł). Ale możesz też wejść gratis. Kod na darmowy bilet znajdziesz w październikowym wydaniu miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" (w dniach Targów szybko wyczerpuje się zapas w okolicznych salonikach prasowych). Po zarejestrowaniu się w systemie biletowym, wpiszesz kod z miesięcznika, a na Twój email trafi bezpłatny bilet. Wystarczy zapisać go w telefonie. Twój bilet będzie ważny przez wszystkie dni targów! Bilet możesz też kupić na stronie http://bilet.franczyza.pl

Katalog marek

Koniecznie weź z recepcji katalog targów. Znajdziesz w nim dokładną mapę, spis wszystkich wystawców oraz szczegółowy plan wykładów Forum Własnego Biznesu, na które wejdziesz gratis z ważnym biletem.

Jak poruszać się po targach

Pierwszy trudny wybór to wejście  zacząć z lewej czy z prawej strony? Układ sal na targach pozwala wejść jednym wejściem, a wyjść drugim, po przeciwnej stronie.

Zacznijmy od lewej. Przy drzwiach pracownicy ochrony zeskanują kod QR z Twojego biletu. Jesteś w sektorze gastronomicznym. Stąd po schodkach w górę łatwo trafisz na Forum Własnego Biznesu. Z gastronomii przejdziesz płynnie do sektora finansów i nieruchomości, a potem, poruszając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, trafisz do sektora usług, a za nim do handlu.

Powinieneś wiedzieć, że Pałac Kultury to niekończąca się opowieść. Kiedy wchodzisz do którejkolwiek z sal, bądź pewien, że znajdziesz tam drzwi do kolejnej. I kolejnej. Rozglądaj się, nie pomiń żadnej z nich! Tam czeka więcej pomysłów na biznes…

Lista wystawców

Przygotowałeś się do targów, prawda? Przejrzałeś listę marek (dostępna na stronie http://Franczyza.pl) i wiesz już które stoiska chciałbyś odwiedzić? Oto kilka wskazówek, jak rozmawiać z wystawcami:

O co pytać?

Poproś wystawcę o podstawowe warunki współpracy w ramach franczyzy, która Cię interesuje. Zapytaj o wszystkie składowe inwestycji, aby właściwie ocenić swoje możliwości. Dowiedz się, czy kwota inwestycji dotyczy tylko uruchomienia punktu czy również pierwszego okresu działalności. Zapytaj, po jakim czasie od uruchomienia punktu powinieneś zacząć zarabiać. Ustal, jakie wsparcie oferuje franczyzodawca przy starcie biznesu. Zapytaj, jakiego poziomu zaangażowania oczekuje Twój przyszły franczyzodawca. W niektórych systemach franczyzobiorca powinien osobiście prowadzić swój biznes.

Trzy dni dla własnego biznesu

Pytaj, notuj, wyciągaj wnioski. Nie zdążyłeś porozmawiać ze wszystkimi? Wróć w piątek lub sobotę, Twój bilet ważny jest przez wszystkie dni targów.

Pamiętaj, że wybierasz biznes, którym będziesz zajmował się przez kilka najbliższych lat.

Przeanalizuj, omów z rodziną i dobrze policz.

A potem zdecyduj.

Działaj.

Powodzenia!


Łatwo trafić / Wejście na Targi znajduje się od ul. Marszałkowskiej. Rozpoznasz je po pionowej fladze z logo targów między kolumnami.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Chcę założyć punkt dorabiania kluczy

Cześć, temat jest naprawdę stary ale szukając podobnego wątku trafiłem właśnie tutaj czyli jak widać ludzie szukają i znajdują te forum. Z tego co wiem bardzo...

2 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2019
Jak zarządzać dużą firmą?

Zarządzanie dużą firmą, bez rozbudowanych systemów, staje się obecnie niemożliwe. Wiadomo, że im większe przedsiębiorstwo, tym większe wymagania odnoście realizacja...

4 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2019
Firma na sprzedaż

Ciekawe, że niektórzy ludzie są tak obrotni i potrafią rozpoczynać tak wiele rozpoznawalnych biznesów. Na pewno musieli zaczynać od czegoś mniejszego wcześniej. Sam...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Przede wszystkim najpierw stwórz solidny biznes plan, podszkol się w zarządzaniu ludźmi, a najlepiej, jeśli jesteś po studiach, to przepracuj gdzieś w branży, w której...

30 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2019
Mały biznes dla kobiety

Jeśli blisko Ciebie nie ma takiej firmy, to może franczyza od Studio Figura?

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2019
Prośba o pomoc- ankieta- praca magisterska

Szanowni Państwo, Piszę pracę magisterską na temat franchisingu. Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety przez osoby rozważające zostanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.06.2019
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Mam wielką prośbę do franczyzobiorców, aby w wolnej chwili wypełnili moją ankietę...

206 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2019
Oszukani przez franczyzodawcę

podpisuje się pod komentarzem powyżej ;)

47 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2019