Biuro podróży we franczyzie

Biura w sieci / Travel Shops ma ponad 50 franczyzowych biur podróży oraz siedem oddziałów własnych.
Wtorek
14.01.2020
Polacy masowo ruszyli na zagraniczne urlopy. Marka Travel Shops podpowiada, jak otworzyć własne biuro podróży i zacząć zarabiać w tej branży.
 

W 2018 roku wzrost liczby wyjazdów urlopowych z biurami podróży wyniósł 30 proc. (według raportu Polskiej Izby Turystyki). Rok 2019 nie był tak spektakularny, bo mowa jest już tylko o kilkuprocentowym wzroście, ale branżowi eksperci oraz touroperatorzy i tak są zadowoleni. Co istotne, Polacy podróżują nie tylko latem. „Klienci szturmują wręcz biura podróży, rezerwując wyjazdy na okres od jesieni do wiosny. Wzrost wynosi kilkadziesiąt procent, zaś wzrost rezerwacji najdroższych, egzotycznych imprez dobija do 20 proc.” – podaje Polska Izba Turystyki.
– Jesteśmy przekonani, biorąc pod uwagę chociażby przewidywany wzrost płac, że i w tym roku rynek turystyczny będzie jedną z branż, która utrzyma tendencje wzrostowe – mówi Katarzyna Ceran, kierownik działu marketingu marki Travel Shops, która rozwija sieć turystycznych biur sprzedaży.

Korzyści z bycia w sieci

Travel Shops ma ponad 50 franczyzowych biur podróży oraz siedem oddziałów własnych.
– W minionym roku uruchomiliśmy siedem nowych punktów sprzedaży, mocno przy tym skupiając się na wsparciu agentów już działających w naszej sieci – wyjaśnia Katarzyna Ceran. – Każdego kandydata traktujemy indywidualnie, mając przy tym na uwadze nasycenie lokalnego rynku i obecność konkurencji. Razem staramy się wybrać najlepszą możliwą lokalizację dla nowego biura. Na każdym etapie współpracy, począwszy od pierwszych rozmów z franczyzobiorcami, stawiamy na relacje partnerskie.

Większość nowo przyjmowanych franczyzobiorców Travel Shops otwiera biuro od podstaw. Nie oznacza to jednak, że są to osoby bez doświadczenia. Znaczna część nowych kandydatów to dotychczasowi pracownicy biur podroży, którzy chcą zacząć działać na swoim.
– Przystąpienie do sieci gwarantuje pełne wsparcie przez cały czas trwania współpracy. Oprócz szkoleń (wstępnych oraz okresowych) gwarantujemy partnerowi stałą opiekę biznesową i merytoryczną – zapewnia Katarzyna Ceran. 

Stacjonarnie lub mobilnie

Współpracę z Travel Shops można nawiązać w dwojaki sposób. Pierwszy to tzw. office partner, czyli stacjonarne biuro podróży, a drugi mobile partner – czyli mobilny doradca turystyczny, dojeżdżający do klienta. Minimalny koszt inwestycji dla stacjonarnego biura podróży mieści się w kwocie ok. 10 tys. zł. Dla mobilnego doradcy to koszt poniżej 5 tys. zł. 
– Oba modele współpracy cieszą się podobną popularnością, jednak to stacjonarne biura podróży wykazują przewagę konkurencyjną – uważa Katarzyna Ceran. – Ten model biznesowy daję dużo większe możliwości rozwoju w branży. Mobile Partner to wybór przede wszystkim osób pracujących na etacie, którzy w prosty sposób mogą tą drogą zwiększyć swój dochód. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z czasem taka dodatkowa działalność mogła się przerodzić w prowadzenie stacjonarnego biura, do czego zawsze zachęcamy.

Franczyzobiorca zarabia na prowizji od sprzedanych wycieczek. Zdecydowana część przychodów pochodzi ze sprzedaży wycieczek samolotowych, na drugim miejscu są wyjazdy autokarowe i wczasy z dojazdem własnym. Pozostałe usługi turystyczne (noclegi, przejazdy, przeloty, ubezpieczenia turystyczne) stanowią uzupełnienie oferty.
Miesięczna opłata franczyzowa to 10 proc. od przychodów.
– Opłaty miesięczne ustaliliśmy na takim poziomie, aby razem z usługami zewnętrznymi nie przekroczyły przychodu z tytułu jednej rezerwacji – dodaje Katarzyna Ceran. – Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że inwestycja, niezależnie od poniesionych nakładów, przy rzetelnym prowadzeniu biznesu zwraca się mniej więcej po roku. Należy mieć jednak świadomość, że biura podróży nie otwiera się na rok. Branża turystyczna to biznes, który wymaga stabilności i powtarzalności w kolejnych sezonach. Wówczas dopiero możemy osiągać nie tylko fajne zyski, ale i sporą satysfakcję.

WIZYTÓWKA MARKI TRAVEL SHOPS

Firma Travel Shops funkcjonuje na rynku turystycznym od 2007 roku. Działa jako multiagent.

TRAVEL SHOPS W 2019:

  • 7 oddziałów własnych
  • ponad 50 franczyzowych biur podróży
  • min. koszt inwestycji 5 tys. zł (mobile partner)

Pod znany szyld / Większość nowo przyjmowanych franczyzobiorców Travel Shops otwiera biuro od podstaw.

POPULARNE NA FORUM

Wakacje.pl czy się opłaca

Zastanawiam się nad franczyzą z wakacji.pl Byłby to drugi punkt tej sieci w moim mieście (200 tys. mieszkańców), lokal zwykły (nie w galerii handlowej) ale przy kilku...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.02.2022
Własny ośrodek wypoczynkowy nad morzem :)

ej Forumowicze! Od paru lat z mężem zastanawialiśmy się nad zakupem bądź wybudowaniem własnego ośrodka wypoczynkowego nad morzem, nic wielkie taki mini pensjonat 20-30...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2020
Czy warto zainwestować w pensjonat, apartamenty?

Pewnie, że tak. Własny apartament to bardzo fajna sprawa, gdyż o każdej porze roku pojechać sobie możemy do niego i odpocząć od codziennych obowiązków. Z drugiej...

15 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2019
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Wynająłem samochód na kilka dni za 360 zł przez internet. Na drugi dzień pojechałem po odbiór na drugi koniec miasta i dowiedziałem się, że rezerwacja została...

34 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2019
Kajaki, tratwy, namioty - podróżowanie

Możecie pochwalić się miejscami do których udajecie się na wypoczynek ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...

34 wypowiedzi
ostatnia 14.12.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

34 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018