Inwestycja w edukację

Ile na start? / Koszt materiałów edukacyjnych, gier i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych przez cały okres działalności wynosi od 2 do 4 tys. zł.
Czwartek
16.04.2020
Edukacja EZO planuje otworzyć w tym roku 10 nowych placówek. Franczyzobiorcy, którzy chcą ruszyć z biznesem z początkiem roku szkolnego, już teraz powinni zabrać się do pracy.
 

Marka Edukacja EZO rok 2019 zalicza do bardzo udanych.
–  W minionym roku udało się podpisać siedem umów franczyzowych. Natomiast w roku 2020 planujemy otworzyć kolejnych 10 placówek. Widzimy, że na rynku  jest bardzo duże zapotrzebowanie na zajęcia matematyczne, co dodatkowo zachęca przyszłych franczyzobiorców do inwestycji w nasz koncept – zaznacza Joanna Grodecka, właścielka firmy Edukacja EZO.

A czym dokładnie zajmuje się Edukacja EZO?  To sieć szkół nauczania matematyki i fizyki dla dzieci od czwartego do osiemnastego roku życia. Zajęcia opierają się na autorskiej metodzie, która nastawiona jest na rozwój umiejętności dziecka. Scenariusze zajęć dostosowane są do grup 4-8 osobowych. Edukacja EZO oferuje dwa programy: matematykę EZO oraz fizykę EZO, które mogą zostać wprowadzone na zasadach licencji do różnych placówek edukacyjnych.

Dla kogo franczyza EZO?

Oferta franczyzodawcy skierowana jest do osób, które już prowadzą działalność edukacyjną lub myślą o jej założeniu. Ale nie tylko. Wejść we współpracę z Edukacja EZO mogą także ci, którzy chcą poszerzyć swoją ofertę poprzez wdrożenie nowych programów edukacyjnych.
Szukamy partnerów na terenie całej Polski. Potencjał jest wszędzie tam, gdzie są szkoły i przedszkola – mówi Joanna Grodecka.

Franczyzodawca w ramach pakietu franczyzowego oferuje ponad 300 scenariuszy zajęć, profesjonalne materiały dla nauczycieli oraz dla uczniów, dostęp do bezpłatnego portalu dla nauczycieli i materiały on-line, wyłączność terytorialną na prowadzenie biznesu oraz wszelkie materiały marketingowe.

Jak zapewnia franczyzodawca, potencjalni licencjobiorcy nie muszą mieć wykształcenia pedagogicznego, aby wejść we współpracę z EZO.
–  Przede wszystkim muszą to być osoby, które chcą się zaangażować w pracę z dziećmi. Dodatkowym atutem jest znajomość matematyki – dodaje Joanna Grodecka.

Koszty na start

Z jakimi kosztami inwestycyjnymi musi się liczyć franczyzobiorca?
–  Koszt materiałów edukacyjnych, gier i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych przez cały okres działalności wynosi od 2 do 4 tys. zł. Opłata wstępna wraz z pełnym szkoleniem nauczyciela – 12 tys. zł. Opłata miesięczna szacowana jest od 600 do 900 zł. W wakacje franczyzobiorca jest z niej zwolniony  – informuje właścicielka firmy.

Franczyzodawca zaznacza, że posiadanie własnego lokalu bardzo poprawia rentowność biznesu.
Jeśli franczyzobiorca nie ma własnego lokalu, oczywiście może prowadzić zajęcia w szkołach, przedszkolach, świetlicach itp. Ale z doświadczenia wiemy, że ten model sprawdza się na krótką metę i jest on mile widziany na początku działalności. Na dalszym etapie współpracy rekomendujemy otwarcie własnej placówki. Niezależność znacznie ułatwia wdrożenie filozofii Edukacji EZO – tłumaczy Joanna Grodecka.

Właścicielka firmy zapewnia, że  franczyzobiorca może liczyć na pomoc w szukaniu odpowiedniego lokalu.
Miejsca na lokal muszą być atrakcyjne dla rodziców i komfortowe jeśli chodzi o dojazd – stwierdza Joanna Grodecka.

Franczyzodawca podkreśla, że zwrot kosztów inwestycji może nastąpić już po roku prowadzenia działalności.

WIZYTÓWKA MARKI EDUKACJA EZO

Edukacja EZO to sieć szkół nauczania matematyki i fizyki dla dzieci od 4. roku życia do 18.

  • Opłata wstępna wraz z pełnym szkoleniem nauczyciela to 12 tys. zł.
  • Opłata miesięczna wynosi od 600 do 900 zł. 
  • Marka EZO liczy 11 placówek franczyzowych.

Nie tylko dla nauczycieli / Jak zapewnia franczyzodawca, potencjalni franczyzobiorcy nie muszą mieć wykształcenia pedagogicznego, aby wejść we współpracę z EZO.

POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018