Na pomoc franczyzobiorcom / Franczyzodawca WGN proponuje kandydatom na franczyzobiorcę zawarcie umowy bez posiadania lokalu, z przesuniętym terminem otwarcia biura nawet o 3-4 miesiące.
Środa
22.04.2020
Franczyzodawca WGN twierdzi, że nawet w czasach pandemii nie spowalnia rozwoju biznesu. W marcu marka przeprowadziła ponad 750 transakcji.
 

Pandemia koronawirusa, która ogarnęła cały świat, ma wpływ na wszystkie sektory gospodarki, w tym na obrót nieruchomościami.
To wbrew pozorom dobry czas na pozyskiwanie klientów. Ludzie są w domach i mają czas na planowanie zakupu czy sprzedaży nieruchomości. Utrudnienia mogą się pojawić przy wyborze lokalu na biuro, ale obecnie jest na rynku ich nadpodaż, tak więc jest w czym wybierać. Proponujemy naszym kandydatom na franczyzobiorcę zawarcie umowy bez wynajmowania lokalu, z przesuniętym terminem otwarcia biura nawet o 3-4 miesiące. W tym czasie można już tworzyć bazę swoich klientów – zapewnia Dagmara Komarnicka, główny menedżer rozwoju sieci franczyzowej WGN.

W związku z zaistniałą sytuacją, centrala WGN przygotowała dla swoich partnerów nowe procedury prowadzenia biznesu.
Jak doskonale wiadomo praca pośrednika w obrocie nieruchomościami opiera się na bezpośrednim kontakcie z klientem oraz utrzymywaniem wielu kontaktów biznesowych. Obecnie, w czasach pandemii, spotkania z klientami czy prezentacja nieruchomości stają się wręcz niemożliwe. Jednak czas spędzony w home office można wykorzystać bardzo efektywnie. Jednym z przykładów takich działań jest skupienie się na budowaniu bazy klientów (zarówno sprzedających, jak i wynajmujących). Prezentacje nieruchomości organizowane są w tym czasie bez uczestnictwa agenta. Zawieranie umów pośrednictwa przeprowadzane są drogą elektroniczną – mówi Dagmara Komarnicka.

Bardzo pomocne okazuje się wykorzystywanie rozwiązań internetowych i nowoczesnych technologii. Podczas prezentacji można wykorzystać wideokonferencje i oprowadzić klienta wirtualnie po nieruchomości. Ciekawym rozwiązaniem staje się nagranie takiej prezentacji i przesłanie jej zainteresowanym klientom.
Jednym z kluczowych elementów w tym czasie jest utrzymywanie kontaktu z klientami. Dzięki temu nie czują się oni pozostawieni sami sobie w trudnej również dla nich sytuacji. Warto w tym czasie także zainwestować w promocję siebie jako tzw. superagenta WGN. Jest to idealny moment na założenie profesjonalnego profilu agenta czy profilu biura na Facebooku lub Instagramie. Takie działania marketingowe zaowocują większą rozpoznawalnością na lokalnym rynku. Pamiętajmy, że po zakończeniu pandemii wiele osób będzie zmuszona do szybkiej sprzedaży nieruchomości i wtedy zwrócą się do znajomego biura. Wprowadziliśmy procedury dotyczące tego, jak pozyskiwać oferty w dobie pandemii. A także znacząco obniżyliśmy opłatę franczyzową i marketingową – dodaje Dagmara Komarnicka.

Kto może zostać franczyzobiorcą WGN?

Franczyzodawca zaznacza, że partnerem WGN może zostać zarówno osoba, która nie ma doświadczenia w nieruchomościach, jak i pośrednik z długim stażem pracy w branży.
Oczywiście, musi posiadać istotne dla menedżera cechy, jak determinacja, konsekwencja w działaniu i dążenie do sukcesu. Osoby bez doświadczenia wbrew pozorom są dla nas bardzo cenne, ponieważ nie posiadają nawyków z poprzednich miejsc pracy, a nasze know-how i pakiet profesjonalnych szkoleń zapewnia im szybkie i skuteczne zdobycie wiedzy i wejście w wypracowane procedury WGN – tłumaczy Dagmara Komarnicka.

Kandydaci na partnerów WGN powinni dysponować własnym lub wynajętym lokalem, o powierzchni min. 30 m2 w lokalizacji o dużym natężeniu ruchu, w ciągu komunikacyjnym, najlepiej z witryną (preferowany parter). Warunkiem niezbędnym jest możliwość zamieszczenia podświetlanej reklamy zewnętrznej (kasetonu/szyldu) o powierzchni min. 3,5 m2.
WGN oferuje swoim partnerom pomoc przy wyborze odpowiedniego lokalu pod biuro. Wspiera także zaplanowanie jego wyposażenia i oszyldowania poprzez dostarczenie wszelkich niezbędnych projektów graficznych, zarówno reklamy wewnętrznej, jak i zewnętrznej – dodaje Dagmara Komarnicka.

Pieniądze na dobry początek

Szacowana kwota potrzebna na otwarcie biura nieruchomości pod szyldem WGN to 10-15 tys. zł. Aby ułatwić partnerom start centrala zwalnia z opłat miesięcznych przez pierwsze dwa miesiące współpracy. Franczyzodawca zaznacza, że zwrot wkładu własnego następuje już po trzech miesiącach od rozpoczęcia działalności.

Obecnie WGN posiada cztery biura własne, 73 oddziały franczyzowe w Polsce i w Hiszpanii . W drugiej połowie 2020 WGN chce skupić się na pozyskiwaniu i obsłudze klientów z zagranicy.

Jak wyraźnie pokazują statystyki portalu WGN.pl aż 14 proc. użytkowników pochodzi z rynku międzynarodowego. W 2020 roku chcemy nadal powiększać sieć biur o kolejne miasta na mapie Polski oraz Europy. Planujemy wprowadzenie nowych narzędzi służących do promocji Grupy WGN na rynku międzynarodowym – dodaje Dagmara Komarnicka.

WIZYTÓWKA MARKI WGN NIERUCHOMOŚCI

  • 4 biura własne; 
  • 73 odziały franczyzowe;
  • koszt inwestycji: 10-15 tys. zł

Biznes niemal dla każdego / Franczyzodawca zaznacza, że partnerem WGN może zostać zarówno osoba, która nie ma doświadczenia w nieruchomościach, jak i pośrednik z długim stażem pracy w branży.

POPULARNE NA FORUM

Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017