Zarabiaj na nieruchomościach w Hiszpanii

Wynajmujących nie zabraknie / Hiszpanię odwiedza prawie 90 mln turystów rocznie, jest to jeden z trzech najczęściej odwiedzanych krajów na świecie.
Czwartek
16.07.2020
Tripinvest szuka inwestorów, którzy chcieliby zarabiać na sprzedaży apartamentów wakacyjnych w Hiszpanii. Na start wystarczy 40 tys. zł.
 

40 tys. zł to koszt opłaty wstępnej, którą powinien uiścić franczyzobiorca tripinvest. Oprócz tego w pierwszym roku współpracy musi zainwestować też dodatkowe 45 tys. zł. Te pieniądze w całości zostaną przekazane na różnego rodzaju działania reklamowe mające na celu dotarcie do klientów zainteresowanych kupnem nieruchomości w Hiszpanii, w szczególności w regionie Costa Blanca.

Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii reklamowych w internecie. Posiadamy dedykowane serwisy internetowe, opracowane wielokanałowe strategie marketingowe, które zagwarantują franczyzobiorcom sukces sprzedażowy – zapewnia Kacper Widuch, menedżer ds. rozwoju tripinvest. – Oprócz kampanii reklamowych pozyskujemy klientów również poprzez publikację artykułów, które objaśniają np. jak krok po kroku kupić nieruchomość w Hiszpanii. Piszemy też o kulturze i życiu w tym kraju, aby pokazać korzyści wynikające z posiadania w nim własnego domu lub mieszkania.

Doświadczony franczyzodawca

TripInvest to jeden z projektów opracowanych przez grupę spółek Dajami. Firma ma rozbudowaną strukturę, zatrudnia m.in. agentów działających na rynku hiszpańskim, zespół programistów, ekspertów od SEO, SEM, content marketingu, analityki internetowej oraz social marketingu. A także osoby zajmujące się obsługą wynajmu na cele turystyczne.

Posiadamy portal dostępny w ośmiu wersjach językowych: angielskiej, polskiej, rosyjskiej, rumuńskiej, bułgarskiej, belgijskiej, szwedzkiej i francuskiej. Został on specjalnie dla nas zaprojektowany w oparciu o najnowsze trendy dotyczące użyteczności, dzięki czemu jest bardzo łatwy w obsłudze zarówno dla nas, jak i naszych klientów – mówi Kacper Widuch.

Apetyt na więcej

Franczyzodawca chce zaistnieć w najbliższym czasie ze swoim biznesem m.in. we Włoszech, Holandii, Danii, Czechach, Portugalii, na Węgrzech, w Norwegii i Finlandii. Szuka franczyzobiorców, którzy mu w tym pomogą. Co ważne chce, żeby byli to Polacy, którzy mimo że będą pozyskiwać klientów na rynkach zagranicznych, to będą to robić z Polski.

Wbrew pozorom nie muszą znać też języków obcych, bo mamy tak zbudowany portal, że łatwo nam samodzielnie przetłumaczyć jego treści na kolejny język, choć oczywiście korzystamy też z pomocy native speakerów – mówi Kacper Widuch.

Biznes dopasowany do potrzeb

Czym franczyzobiorca tripinvest będzie zajmował się na co dzień?

To zależy od jego chęci. Może potraktować współpracę z nami tylko inwestycyjnie, czyli zlecić nam prowadzenie biznesu od a do z, a samemu tylko sprawdzać, ile transakcji w jego imieniu udało nam się zrealizować, i ile zarobił. Jeśli natomiast chce się bardziej zaangażować to nie ma żadnych przeszkód, możemy przeszkolić franczyzobiorcę np. z obsługi profili w social mediach czy nauczyć go, jak prowadzić kampanię w Google Ads – mówi Kacper Widuch.

Realne zyski

Franczyzodawca twierdzi, że prognozowana stopa zwrotu z inwestycji dla klienta kupującego mieszkanie lub dom w Hiszpanii oscyluje wokół 10,5 proc. rocznie. Zapewnia też, że klienci nie płacą prowizji za usługę i nie są w stanie bezpośrednio taniej kupić nieruchomości oferowanych przez tripinvest.

Współpracujemy z wieloma biurami nieruchomości, mamy sieć agentów, którzy pozyskują dla nas domy i mieszkania do sprzedaży, poza tym mamy zawarte umowy z deweloperami, którzy budują apartamenty w Hiszpanii. Oni wolą sprzedać mieszkanie poprzez sprawdzoną firmę niż bezpośrednio obcokrajowcowi – mówi Kacper Widuch.

A ile zarobi franczyzobiorca? Od każdej zakończonej sukcesem transakcji otrzyma prowizję w wysokości kilku procent. A umowy kupna-sprzedaży opiewają średnio na 150-200 tys. euro.

75 proc. nieruchomości kupowanych na Costa Blanca  w Hiszpanii jest przeznaczonych na wynajem. Dlatego tripinvest specjalizuje się też w wynajmie i serwisie apartamentów turystom.

Dbamy o to, aby nieruchomość była wynajmowana jak najczęściej, a dochód z jej wynajmu był jak najwyższy – mówi menedżer tripinvest.

WIZYTÓWKA TRIPINVEST

Firma specjalizująca się w wyszukiwaniu oraz sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii, w szczególności na wybrzeżu Costa Blanca.

  • opłata wstępna: 40 tys. zł
  • 4 placówki własne i 5 franczyzowych
  • prognozowana stopa zwrotu z inwestycji dla klienta nabywającego nieruchomość na rynku hiszpańskim: 10,5 proc. rocznie

Pomysł na biznes / Franczyzodawca chce zaistnieć w najbliższym czasie ze swoim biznesem m.in. we Włoszech, Holandii, Danii, Czechach, Portugalii, na Węgrzech, w Norwegii i Finlandii.

POPULARNE NA FORUM

Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017