Galileusz pomoże nadrobić zaległości

Grupa docelowa / Klientami Galileusza są dzieci od 6 lat, młodzież w wieku szkolnym oraz studenci.
Wtorek
09.03.2021
Początkowo pandemia dała się we znaki Galileuszowi, ale teraz firma spodziewa się większego zainteresowania swoimi usługami. Skorzystają na tym franczyzobiorcy.
 

Największym wyzwaniem w czasie pandemii dla Galileusza było szybkie przejście na zajęcia zdalne.

Musieliśmy poświęcić dużo energii na dopracowanie techniki prowadzenia zajęć przez internet i przygotowanie kadry. Część oddziałów na tym zyskało, ponieważ taka forma lekcji nie generuje problemów z ograniczoną liczbą miejsc oraz sal. Następnym wyzwaniem było przekonanie klientów, żeby wrócili do zajęć tradycyjnych. Zależało nam na tym, ponieważ chcemy budować jak najlepsze relacje z uczniami – opowiada Leszek Lewandowski, właściciel sieci Galileusz.

Pomoc dla franczyzobiorców

Firma wspierała też swoich franczyzobiorców w trudnym czasie.

 Przygotowaliśmy autorski komunikator do prowadzenia zajęć zdalnych oraz instrukcję obsługi do innych popularnych komunikatorów. Obniżyliśmy też opłaty podstawowe naszym franczyzobiorcom oraz całkowicie anulowaliśmy je tym oddziałom, które rozpoczęły działalność w czasie pandemii – mówi Leszek Lewandowski.

Zdaniem Elżbiety Bugalskiej, kierującej rzeszowskim oddziałem Galileusza, franczyzodawca zdecydował się na taki ruch, nie bacząc na fakt, że opłaty franczyzowe w ramach współpracy nawet w standardowej wysokości nie są wysokie.

Jednym z argumentów przemawiających za podjęciem współpracy z Galileuszem cztery lata temu była dla mnie właśnie korzystna oferta finansowa. Opłaty związane z pozyskaniem licencji oraz miesięczne są na dość niskim poziomie, w porównaniu z innymi firmami edukacyjnymi – mówi Elżbieta Bugalska.

Koszty i zyski

Na początku współpracy franczyzobiorcy są zobowiązani do uiszczenia jednorazowej opłaty za licencję oscylującej w granicach od 6,5 tys. zł do 11,5 tys. zł brutto. Jej wysokość zależy od liczby mieszkańców na obszarze, w którym działa dany oddział. Opłata miesięczna za korzystanie z licencji wynosi 400 zł. W pierwszym miesiącu fatycznie rozpoczętej działalności oraz zawsze w lipcu i sierpniu franczyzobiorca jest z niej zwolniony.

Placówki Galileusza osiągają rentowność zazwyczaj po sześciu miesiącach od otwarcia. Całkowitego zwrotu inwestycji franczyzobiorca może spodziewać się po upływie około roku.

Jeśli chodzi o lokal, powinien on składać się minimalnie z dwóch sal wykładowych, ale w dużych miastach preferowana jest większa liczba pomieszczeń. W lokalu musi też się znaleźć kącik gastronomiczny, kącik laboratoryjny, toaleta i poczekalnia.

Kto się uczy w Galileuszu?

Klientami Galileusza są dzieci od 6 lat, młodzież w wieku szkolnym oraz studenci. Firma zapewnia im korepetycje indywidualne, kusy przygotowujące do matury i sprawdzianu w ósmej klasie, czy zajęcia przyrodnicze, matematyczne, informatyczne i językowe. Z nauk doświadczalnych przeprowadzane są eksperymenty, które wykonują uczniowie. Obecnie sieć posiada jedną placówkę własną i 45 franczyzowych. Ze względu na pandemię w 2020 roku otworzyło się tylko pięć nowych placówek.

 – Zakładamy, że w tym roku będzie ich znacznie więcej – mówi Leszek Lewandowski.

Powrót do normy

Choć początkowo pandemia dała się nieco we znaki Galileuszowi, to teraz firma spodziewa się większego zainteresowania swoimi usługami.

Trzeba będzie nadrobić wszystkie zaległości związane z nauczaniem zdalnym w szkołach publicznych. Rozwijamy więc działalność o kolejne sale i dodatkową kadrę – mówi Leszek Lewandowski.

Elżbieta Bugalska przyznaje, że na początku koronawirus mocno utrudnił pracę.

Trzeba było dostosować się do nowych warunków i zorganizować zajęcia zdalne. Sporo osób z obawy przed zarażeniem przestało na zajęcia uczęszczać. Teraz wszystko wróciło do normy. Prowadzimy zajęcia stacjonarne i online – mówi Elżbieta Bugalska.

Jej zdaniem tym, co wyróżnia Galileusza na rynku edukacyjnym, to elastyczność i duża swoboda działania.

Tutaj nie trzeba ściśle trzymać się wytycznych. Wygodne i bardzo pomocne jest to, że mam odgórnie zapewniony marketing i stronę internetową – mówi Elżbieta Bugalska.

Ponadto z perspektywy klientów dużym plusem może być swoboda i elastyczność jaką wykazują właściciele placówek Galiluesz.

– Staramy się maksymalnie dopasować do terminów. Ponadto, w przeciwieństwie do wielu innych firm z branży, u nas rodzice nie płacą z góry za dany miesiąc i nie zawierają umów na cały rok, od których nie można odstąpić w dowolnym momencie. Z naszych zajęć indywidualnych w każdej chwili można się wypisać, a w przypadku zajęć grupowych wystarczy miesięczny okres wypowiedzenia – mówi Elżbieta Bugalska.

WIZYTÓWKA SIECI GALILEUSZ

Sieć placówek edukacyjnych.

  • liczba placówek – 1 własna i 45 franczyzowych
  • opłata za licencję – od 6,5 do 11,5 tys. zł
  • miesięczne opłaty – 400 zł
  • czas zwrotu z inwestycji – 12 miesięcy

 


Leszek Lewandowski, właściciel sieci Galileusz / "Ze względu na pandemię w 2020 roku otworzyło się tylko pięć nowych placówek pod marką Galileusz. Zakładam, że w tym roku otwarć będzie znacznie więcej".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018