Jedni przejmują, inni otwierają

Wchodzi nowe / Sieć Netto otwiera kolejne sklepy w lokalizacjach przejętych po Tesco.
Sobota
23.10.2021
Eurocash przejmuje Arhelana, a Żabka dowiezie zakupy ekspresowo. Przegląd tygodnia 16-23 października.
 

UOKiK zgodził się, aby Eurocash przejął sieć sklepów Arhelan. Po przeprowadzeniu weryfikacji, w jaki sposób przejęcie Arhelana przez Eurocash wpłynie na rynek, urząd pozwolił na przeprowadzenie transakcji. Zgodnie z umową, Eurocash ma nabyć 49 proc. udziałów Arhelana, a później dokupić jeszcze 1 proc.

Arhelan będzie funkcjonował w ramach struktur franczyzowych sieci Delikatesy Centrum, pod logo Polskie Sklepy Arhelan oraz Delikatesy Centrum.

Intermarche z nowym sklepem

Intermarché otworzyło kolejny sklep, tym razem w Strzelcach Opolskich, obok istniejącego już sklepu Bricomarché. To czwarta placówka marki uruchomiona w tym roku.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Strzelec Opolskich i okolic do naszego sklepu. Zaprojektowaliśmy go z myślą o wygodzie klientów i dołożymy wszelkich starań, by dostarczać im produkty z najlepszym stosunkiem jakości do ceny. W asortymencie sklepu nie zabraknie towarów od lokalnych dostawców, a szeroka oferta umożliwi zrobienie niezbędnych zakupów – mówią Matylda i Maciej Pieczyńscy, właściciele sklepu Intermarché w Strzelcach Opolskich. – Z Grupą Muszkieterów jesteśmy związani od ponad 20 lat. Bliska jest nam idea Grupy, bierzemy więc aktywny udział w jej działaniu. W przeszłości pełniliśmy funkcje zarządcze w jej strukturach, naszą przyszłość wiążemy natomiast z rozwojem szyldu Intermarché. W naszym sklepie w Strzelcach Opolskich planujemy m.in. rozbudować obszar e-commerce i w 2022 roku uruchomić usługę Intermarché Drive.

Zakupy na Jush

Grupa Żabka wchodzi na rynek ekspresowych zakupów online i prezentuje nową aplikację Jush. W ramach powołanego w ostatnim czasie start-upu Lite e-Commerce 21 października wystartował pilotaż usługi wygodnej dostawy produktów do domu – Żabka Jush.

Startup Lite e-Commerce działający w ramach Grupy Żabka odpowiada za wdrożenie i rozwój rozwiązań e-commerce. Aplikacja Jush uruchomiona została pilotażowo w Warszawie na systemie iOS (w listopadzie zadebiutuje na urządzeniach z Androidem). Początkowo klienci będą mogli zamawiać zakupy w części Śródmieścia, Starej Ochoty, Woli i Ursynowa. Usługa będzie stale rozwijana w celu dotarcia do kolejnych dzielnic stolicy i w przyszłości rozpoczęcia działalności w innych miastach w Polsce. Docelowo cały proces, od złożenia zamówienia do przybycia kuriera, ma trwać do 15 minut. Konsumenci mogą wybierać spośród 1,3 tys. produktów.

– Prognozy wskazują, że w ciągu najbliższych lat rynek e-commerce będzie rósł dwucyfrowo. Decydują o tym klienci, którzy oczekują szybkich, ultranowoczesnych i wygodnych rozwiązań online, dopasowanych do ich codziennych potrzeb. Z myślą o tych oczekiwaniach skutecznie poszerzamy portfolio Grupy Żabka o kolejne, unikatowe biznesy jak np. Maczfit, Dietly.pl i obecnie start-up Lite e-Commerce – mówi Tomasz Suchański, prezes zarządu, CEO Grupy Żabka.

Lite e-Commerce został powołany w ostatnim czasie w ramach Żabka Future wraz z zespołem zewnętrznych menedżerów. Żabka Future odpowiada za wyszukiwanie i tworzenie oraz rozwój biznesów, które umożliwią Grupie Żabka budowanie ekosystemu rozwiązań o charakterze modern convenience. Jednym z nich jest właśnie aplikacja Jush. Dzięki Lite e-Commerce Żabka zaproponuje najszerszą ofertę produktów na polskim rynku q-commerce, a podstawę będzie stanowił asortyment znany między innymi ze sklepów sieci.

Nowe stacje paliw

W tym roku Anwim uruchomił 44 nowe stacje paliw, w ramach sieci Moya. Pod tym szyldem działa już obecnie 347 placówek. Ostatnio oddano do użytku klientów franczyzowe stacje w Krośnie (woj. podkarpackie) oraz Poniatowie (woj. łódzkie). Punkt w Krośnie jest już siedemnastym w całym województwie podkarpackim. To niewielka stacja, na której kierowcy mogą zatankować tu benzynę 95 lub olej napędowy oraz skorzystać z kompresora, odkurzacza i myjni bezdotykowej. Truckerzy mają do dyspozycji osobny podjazd z szybkim wlewem diesla. Jest też Caffe MOYA.

Stacja w Poniatowie to obiekt tranzytowy położony przy drodze krajowej nr 12 relacji Radom-Piotrków Trybunalski. Oferta dla klientów zmotoryzowanych obejmuje każdy rodzaj paliwa, a także kompresor i odkurzacz. Stacja dysponuje rozszerzoną ofertą gastronomiczną Caffe MOYA. Na obu stacjach są sklepy convenience.

Jak podkreśla Anwim, plany na rok 2021, które zakładały liczbę 350 stacji, już wkrótce zostaną przekroczone. Docelowa Moya chce mieć minimum 500 placówek do końca 2024 r.

Netto rośnie

Sieć Netto otwiera kolejne sklepy w lokalizacjach przejętych po Tesco. W ciągu ostatnich dwóch tygodni uruchomiła trzynaście placówek o łącznej powierzchni ok. 15 tys. m2, w dziesięciu województwach. Nowe markety otwarto w Bogatyni, Brzozowie, Dzierżoniowie, Gostyniu, Mikołowie, Nidzicy, Opolu, Pabianicach, Skierniewicach, Sokołowie Podlaskim, Suchedniowie, Toruniu i Trzebnicy. Wszystkie nowo otwierane placówki Netto powstają w formacie 3.0.

Tymczasem ostatni przetarg na kolejne sześć sklepów od Tesco wygrał gdański deweloper EDS Retail Park. Firma przejmuje lokalizacje w Bolesławcu, Żywcu, Malborku, Krasnymstawie, Krapkowicach i Kościanie. Główny operatorem spożywczym ma być również Netto, ale trwają też rozmowy z inną firmą z tej branży – na razie nie ujawniono jej nazwy.


Nowa usługa / Grupa Żabka wchodzi na rynek ekspresowych zakupów online i prezentuje nową aplikację Jush.

POPULARNE NA FORUM

Chciałbym otworzyć punkt z nawozami

Witam, posiadam plac oraz sprzęt potrzebny do dystrybucji nawozów dla rolnictwa i ogrodnictwa. Obecnie zajmujemy się sprzedażą wyrobów węglowych, a Nasza siedziba...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2022
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...

32 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2022
Nowe sądy tylko dla franczyzy?

No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Społeczność Franchising.pl

MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...

2 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad

a POF ma jakieś zasady?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.03.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021