Na nieruchomościach można zarobić

Tomasz Barski, właściciel marki Aspect Nieruchomości / "Od zeszłego roku wdrażamy biura nieruchomości, które są wyposażone w urządzenia służące do robienia zdjęć w technologii 360 stopni".
Wtorek
02.11.2021
– Klienci chcą dzisiaj sprzedawać nieruchomości jak najkorzystniej, więc szukają wsparcia u specjalistów – mówi Tomasz Barski, właściciel marki Aspect Nieruchomości.
 

Z czego wynika hossa, z którą mamy do czynienia na rynku nieruchomości?

Aktualna sytuacja na rynku podyktowana jest kilkoma czynnikami. Pandemia, niskie stopy procentowe, brak płynności w dostępie do materiałów budowlanych, trudności w pozyskaniu firm budowlanych, wydłużenie się procesu uzyskania kredytu hipotecznego – to wszystko wpływa na duże ożywienie na rynku. Wielu naszych klientów posiadających wolne środki finansowe na rachunkach bankowych, lokatach, funduszach czy też w obligacjach, podjęło decyzje o zainwestowaniu w nieruchomości. W pierwszej fazie pandemii największym zainteresowaniem cieszyły się nieruchomości siedliskowe i działki rekreacyjne albo budowlane, a nawet duże tereny rolne. Aktualnie dużym zainteresowaniem cieszą się domy i większe mieszkania z tarasami. To pokazuje, że klienci szukają dla siebie przestrzeni, miejsca na chwilę relaksu. Od dłuższego czasu obserwujemy też, że na rynku jest coraz mniej ofert na sprzedaż. Coraz więcej klientów wstrzymuje się ze sprzedażą nieruchomości na późniejszy okres licząc, że później uda im się sprzedać za wyższą cenę.

Jak długo ta hossa może potrwać?

Według nas, z taką sytuacja będziemy mieć do czynienia jeszcze przez kilkanaście najbliższych miesięcy. W tym czasie pojawi się na rynku bardzo duża liczba nowych ofert z rynku pierwotnego. Jak można przeczytać na stronach GUS – w pierwszym półroczu 2021 r. wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia budowy 171,5 tys. mieszkań. To aż o 40,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. Pozwolenia na budowę największej liczby mieszkań otrzymali deweloperzy (109,1 tys., wzrost o 46,9 proc. r/r) oraz inwestorzy indywidualni (60,4 tys., wzrost o 28,9 proc.).

Jak rosnące ceny nieruchomości wpływają na Państwa biznes?

Przede wszystkim mamy teraz do czynienia z coraz mniejszą liczbą ofert na rynku. Rosnące ceny nieruchomości i perspektywa, że taka sytuacja w najbliższym czasie się nie zmieni powoduje, że klienci zainteresowani zakupem nieruchomości podejmują decyzję znacznie szybciej. Wielu klientów korzystających z usług biura Aspect Nieruchomości, często nie jest w stanie określić ceny ofertowej adekwatnej do aktualnej sytuacji rynkowej. Szukają wsparcia u specjalistów, ponieważ chcą sprzedać nieruchomość w jak najbardziej atrakcyjnej dla nich cenie.

Jak Aspect Nieruchomości odnajduje się dzisiaj na rynku?

Już od dłuższego czasu zwiększamy swój udział w rynku poprzez poszerzanie zakresu świadczonych usług. Aktualnie oprócz głównego profilu działalności czyli pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, biura Aspect Nieruchomości oferują swoim klientom usługi zarządzania najmem, zarządzania i administracji wspólnotami mieszkaniowymi, budynkami komercyjnymi, a od tego roku przygotowaliśmy dział zajmujący się projektowaniem i aranżacją wnętrz.

Jakie jeszcze zmiany wprowadzili Państwo w ostatnim czasie?

Nową inicjatywą, którą od zeszłego roku wdrażamy aktywnie w życie jest projekt działający pod nazwą "Aspect 360". Są to biura nieruchomości, które działają w ramach naszej sieci i są przez franczyzodawcę wyposażone w urządzenia służące do robienia zdjęć w technologii 360 stopni. Do wdrożenia takich rozwiązań zmobilizowała nas pandemia. Prezentacja ofert za pomocą wirtualnych wizyt w komfortowych, bezpiecznych warunkach bez konieczności narażania siebie i klientów na przypadkowe kontakty z ludźmi znacznie ułatwiła i przyspieszyła obsługę klienta.

Jak duża jest sieć Aspect Nieruchomości obecnie?

Aktualnie posiadamy dwie placówki własne i 17 oddziałów franczyzowych. W naszej sieci pracuje 60 osób, a w tym roku dołączyło kolejnych 17 osób. Posiadamy własną sale szkoleniową i specjalna ofertę szkoleniową dla naszych partnerów.

Rozmawiała Dominika Pronarska

WIZYTÓWKA ASPECT NIERUCHOMOŚCI

Ogólnopolska sieć biur nieruchomości.

  • Liczba placówek własnych: 2
  • Liczba placówek franczyzowych: 17
  • Kwota inwestycji: 15-25 tys. zł

Jak liczna jest sieć? / Aktualnie sieć Aspect Nieruchomości składa się z dwóch placówek własnych i 17 oddziałów franczyzowych.

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018