Biura nieruchomości sobie poradzą

Dobry rok / Obecnie w sieci Północ Nieruchomości działa 70 placówek. W zeszłym roku udało się otworzyć aż 17 placówek premium i 12 w ramach programu "Franczyza na Próbę".
Czwartek
09.06.2022
Kiedy wszyscy cięli wydatki na szkolenia i marketing, sieć Północ Nieruchomości zwiększyła je dwukrotnie. Dzisiaj ta decyzja procentuje.
 

Sieć Północ Nieruchomości w tym roku powiększyła się o sześć oddziałów premium. Są to większe placówki, w których pracuje od kilku do ponad dwudziestu doradców. Oprócz nich, Północ Nieruchomości, jako jedyna sieć na rynku, oferuje także Franczyzę na Próbę

– Taki franczyzobiorca działa pod naszym brandem, z naszym pełnym wsparciem, ale nie musi wynajmować lokalu ani zatrudniać pracowników. Bariera wejścia w tym wypadku jest niska i nie ma konsekwencji finansowych wycofania się ze współpracy – mówi Andrzej Jakliński, prezes Północ Nieruchomości.

Mobilni franczyzobiorcy po zakończeniu okresu próby, najczęściej kontynuują współpracę również w formie mobilnej. Kilku partnerów działających w tej formie, zdecydowało się na otwarcie własnego oddziału premium.

– Większość franczyz premium otwierają osoby, które mają pewność, że chcą posiadać własny oddział i są gotowi na podjęcie współpracy z agentami. Natomiast na franczyzę mobilną decydują się ci, którzy jeszcze nie planują wynajmować biura ani zatrudniać pracowników. Są to najczęściej osoby, które chcą niejako pozostać w pełni mobilne a przychody, które z nami uzyskują (średnio kilkanaście tysięcy złotych) wystarczają im – mówi Andrzej Jakliński.

Widoczne efekty

Obecnie w sieci Północ Nieruchomości działa 70 placówek. W zeszłym roku franczyzodawcy udało się otworzyć aż 17 placówek premium i 12 w ramach programu Franczyza na Próbę.

– W tym roku na pewno nie powtórzymy takiego wyniku, niestety duży wpływ na to ma otaczająca nas sytuacja geopolityczna, ale myślę, że to też będzie dobry rok – mówi Andrzej Jakliński.

Tłumaczy, że co prawda rynek nieruchomości w ostatnim czasie spowolnił, jednak wbrew pozorom dobrzy pośrednicy przy wsparciu Północ Nieruchomości poradzą sobie.

– Obecnie sytuacja na rynku nieruchomości się odwraca. Moim zdaniem łatwiej będzie o współpracę z klientami sprzedającymi, ponieważ nieruchomość będzie trudniej sprzedać, głównie przez mniej dostępny oraz drogi kredyt hipoteczny. Ze względu na nasze długoletnie doświadczenie my jak i nasi partnerzy mamy już wypracowaną sieć kontaktów i potrafimy znaleźć osoby, które mogłyby być zainteresowane zakupem danej nieruchomości – mówi Andrzej Jakliński.

Dodaje, że ponadto dzisiaj pozytywne efekty przynoszą decyzje podjęte przez Północ Nieruchomości w czasie pandemii.

– Kiedy wszyscy cięli wydatki na szkolenia i marketing, my je zwiększyliśmy dwukrotnie. Dzisiaj ta decyzja procentuje – mówi Andrzej Jakliński.

Niska inwestycja

Konieczna inwestycja we współpracę z Północ Nieruchomości jest niewielka. Opłaty miesięczne wynoszą od 1,2 tys. zł w przypadku franczyzy premium i 700 zł dla Franczyzy na Próbę. Natomiast opłata wstępna to 2 tys. zł w przypadku Franczyzy na Próbę i 5 tys. zł w przypadku franczyzy premium. Pieniądze są przeznaczane głównie na szkolenia i materiały dla franczyzobiorców.

– W ostatnim czasie zmieniliśmy nasz system szkoleń. W efekcie zapewniamy prawie dwa tygodnie szkoleń webinarowych w cenie franczyzy, bez żadnych dodatkowych opłat. Co więcej, przez cały okres trwania umowy prowadzimy bezpłatne szkolenia wstępne dla nowych agentów naszych franczyzobiorców. W tamtym roku przeszkoliliśmy tym sposobem 111 nowych agentów do naszych oddziałów franczyzowych. To bardzo duża oszczędność dla franczyzobiorców, biorąc pod uwagę fakt, że najtańsze szkolenia dostępne na rynku to koszt rzędu 5 tys. zł – mówi Andrzej Jakliński.

Zarobki partnerów Północ Nieruchomości są różne w zależności od różnych czynników. I niekoniecznie najwyższe mają ci, którzy działają w największych miastach.

– Mamy partnerów, którzy zarabiają nawet 150 tys. zł miesięcznie i więcej. Największych przychodów nie mają tylko ci, którzy prowadzą biura w Warszawie. Nasz oddział z Bolesławca czy Końskich często jest w pierwszej trójce najlepiej zarabiających. Z kolei w Bochni działa placówka, która jest z nami od 17 lat i osiąga wyniki rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie – mówi Andrzej Jakliński.

WIZYTÓWKA PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI

Sieć biur nieruchomości

  • 70 placówek
  • opłata wstępna to 2 tys. zł w przypadku Franczyzy na Próbę i 5 tys. zł w przypadku franczyzy premium
  • opłaty miesięczne wynoszą od 1,2 tys. zł w przypadku franczyzy premium i 700 zł dla Franczyzy na Próbę

Andrzej Jakliński, prezes Północ Nieruchomości / "Mamy partnerów, którzy zarabiają nawet 150 tys. zł miesięcznie i więcej".
Dominika Pronarska
dziennikarz