Biznes z pełnym zaangażowaniem

Nieduża inwestycja / Aby nawiązać współpracę z Aspect Nieruchomości, trzeba dysponować kwotą między 30 tys. zł a 50 tys. zł.
Czwartek
22.12.2022
Aspect Nieruchomości nawiązuje współpracę z partnerami, którzy chcą się zaangażować w prowadzenie biura nieruchomości na 100 proc. Z czego to wynika?
 

W minionym roku nieruchomości sprzedawały się na pniu, dzisiaj to kupujący zaczynają dyktować warunki. Pomimo zahamowania rynku, chętnych na otwieranie franczyzy w tej branży nie brakuje.

Przybywa chętnych

 Aspect Nieruchomości notuje większą liczbę osób, które zgłaszają się z pytaniem o możliwość otwarcia biura.

– Zainteresowanie otwieraniem nowych biur jest spore, nawet można powiedzieć, że większe niż przed rokiem o podobnej porze. Wynika to m.in. z tego, że wiele różnych branż odczuwa dziś skutki zawirowań i zmian w gospodarce, dlatego wielu kandydatów na franczyzobiorców widzi w branży nieruchomości swego rodzaju bezpieczną przystań, czyli rynek, który jest stabilniejszy od innych i nie podlega aż tak dużym wahaniom – tłumaczy Szaweł Nawracaj, dyrektor ds. rozwoju marki Aspect Nieruchomości.

Jego zdaniem czas na otwieranie franczyzowego biura w branży nieruchomości jest bardzo dobry.

– Na ten segment trzeba patrzeć długofalowo. Rynek pośrednictwa w Polsce powinien wzorem rynków państw zachodnich rosnąć jeszcze przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat, więc otwierając biuro, trzeba mieć na uwadze możliwość jego prowadzenia co najmniej przez najbliższe klika lat. Nie jest to biznes na chwilę, więc podejmując decyzję o wejściu na rynek nie możemy opierać się na krótkoterminowych falach, czy chwilowych trendach – tłumaczy Szaweł Nawracaj.

Dodaje, że ponadto obecnie paradoksalnie łatwiej jest wystartować, ponieważ w sytuacji, gdy mamy do czynienia z większą podażą niż popytem, łatwiej jest pozyskać atrakcyjne, ciekawe oferty z rynku, które wzbogacą portfolio ofert danego biura i w momencie nastąpienia ponownej przewagi popytu nad podażą, nowe biuro będzie dobrze przygotowane na nadchodzącą falę klientów.

Tylko dla zaangażowanych

Aspect Nieruchomości jest zainteresowany współpracą z partnerami, którzy w prowadzenie biura nieruchomości chcą się zaangażować na 100 proc.

– Muszą oni być w stanie i chcieć wejść do nieruchomości na pełen etat, a nie otwierać biuro jako czwartą, czy też piątą nogę swoich dotychczasowych biznesów. To dlatego, że model biznesowy biura nieruchomości jest zupełnie inny niż na przykład restauracji, czy siłowni i wymaga od właściciela pełnego zaangażowania i uczestnictwa w codziennej pracy biura – tłumaczy Szaweł Nawracaj.

Podkreśla, że firma chętnie też nawiązuje współpracę z działającymi już na rynku biurami, które z różnych powodów, jako samodzielne, lokalne jednostki radzą sobie dużo słabiej, niż większe zorganizowane sieci.

– Jesteśmy otwarci na różne formy nawiązywania współpracy, ponieważ jak mówi stare powiedzenie w grupie siła. Dużym grupom biur łatwiej jest działać w wielu kwestiach na rynku, jak chociażby można otrzymać dużo lepsze stawki cenowe za duże liczby zamieszczanych ogłoszeń na portalach niż w przypadku składanych pojedynczo, samodzielnych zamówień – mówi Szaweł Nawracaj.

Aby nawiązać współpracę z Aspect Nieruchomości, trzeba dysponować kwotą między 30 tys. zł a 50 tys. zł.

– Jednak te kwoty liczymy za każdym razem indywidualnie, m.in. w zależności od miasta, jak i początkowego zaangażowania franczyzobiorców – zwraca uwagę Szaweł Nawracaj.

Zwrot z inwestycji najczęściej następuje po mniej więcej 3-6 miesiącach działalności, natomiast do uzyskania pełnej stabilizacji finansowej na tym rynku trzeba liczyć minimum 12 miesięcy.

Dobry przychód

Natomiast skala zarobków jest bardzo zróżnicowana i zależy nie tylko od lokalizacji, ale również od szeregu innych czynników.

– Aby jednak choć trochę przybliżyć tę tematykę osobom, które zastanawiają się nad wejściem w nieruchomości, posłużę się średnimi opartymi na wynikach naszej sieci. I tak na przykład trzyosobowy prężny oddział średnio generuje obroty na poziomie 60 tys. zł miesięcznie. Po odjęciu kosztów wypłat, czynszu, ZUS-u, VAT oraz innych kosztów powinno zostać 25-30 tys. zł dochodu dla właściciela – mówi Szaweł Nawracaj.

Tyle można zarobić, gdy się przeprowadzi od czterech do sześciu transakcji w miesiącu.

Obecnie Aspect Nieruchomości najchętniej otwiera placówki w miastach powyżej 300 tys. mieszkańców. Obecnie w sieci działa 20 placówek franczyzowych oraz dwie własne. 

 

WIZYTÓWKA SIECI ASPECT NIERUCHOMOŚCI

Sieć agencji nieruchomości

  • 2 biura własne i 20 franczyzowych
  • Kwota inwestycji – od 30 tys. zł do 50 tys. zł
  • Zwrot z inwestycji – 3 do 6 miesięcy

Szaweł Nawracaj, dyrektor ds. rozwoju marki Aspect Nieruchomości / "Jesteśmy otwarci na różne formy nawiązywania współpracy, ponieważ jak mówi stare powiedzenie w grupie siła".
Dominika Pronarska
dziennikarz